Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Smile Kreatywny system oświetlenia (CLS, Creative Lighting System) firmy Nikon

    Mam małe zapytanie dla starych wyjadaczy
    Z informacji zamieszczonej na stronie Nikona :

    http://nikoneurope-pl.custhelp.com/c...i=&p_topview=1

    wynika, że CLS działa nawet na D40 i SB-400 czy to prawda? Czy te funkcje uaktywniają się pod podpięciu lampy? A może czegoś nie rozumiem?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fishq Zobacz posta
    Mam małe zapytanie dla starych wyjadaczy
    Z informacji zamieszczonej na stronie Nikona :

    http://nikoneurope-pl.custhelp.com/c...i=&p_topview=1

    wynika, że CLS działa nawet na D40 i SB-400 czy to prawda? Czy te funkcje uaktywniają się pod podpięciu lampy? A może czegoś nie rozumiem?
    D40 nie ma własnego sterownika CLS - za taki sterownik może służyć podpięta do aparatu SB-800, SB-900 lub SU-800 SB-400 działa w CLS jako jeden z elementów systemu sterowany przez inne urządzenie.
    body | stałki | 3xSB | 5xYN | RF-602 | Pixel King |

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomnow: Zobacz posta
    SB-400 działa w CLS jako jeden z elementów systemu sterowany przez inne urządzenie.

    zle. sb-400 nie dziala jako element CLS.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    zle. sb-400 nie dziala jako element CLS.
    he, he no to jak w końcu jest? Działa, czy nie? Z opisu i rysunku na sronie wynika, że działa.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    zle. sb-400 nie dziala jako element CLS.
    rzeczywiście - mój błąd (info nikona)
    body | stałki | 3xSB | 5xYN | RF-602 | Pixel King |

  6. #6

    Domyślnie

    To co jest na stronie to jest prawda jak i nieprawda.

    Potocznie uzywajac pojecia CLS mamy na mysli wspolprace kilku lamp bezprzewodowo (komunikacja przedblyskami etc).

    Nikon pod pojeciem CLS rozumie wszystko co sie tyczy jego najnowszych lamp blyskowych, czyli m.in. iTTL, blokada blysku, FP czy tez ezprzewodowe wyzwalanie lamp.

    SB-400 jest zgodna z CLS w tym sensie, ze wspiera iTTl, blokade blysku, synchro z krotkimi czasami.
    Ale nie wspiera juz trybu bezprzewodowego, czyli nie moze pracowac jako master czy tez slave (lampa wyzwalajaca lub wyzwalana).

    SB-600 z kolei jest zgodna z CLS, ale z kolei nie moze robic jako master - czyli lampa wyzwalajaca inne.
    etc.

    Podobnie z korpusami, np. D3 moze byc elementem CLS, ale nie posiada zadnego wbudowanego wyzwalacza lamp
    i potrzebuje to tego SU-800 lub SB-800/900.

    Prosze zwrocic uwage jak jest podane info na stronie. Nikon pisze "Nowy kreatywny system oswietlenie aka CLS"... i pozniej po dwukropku wymienia funkcje.


    Na stronie masz po prostu wymienione wszystkie produkty elementy zgodne z CLSem w tym sensie, ze moga pelnic jakastam funkcje w ramach tego systemu. Natomiast jesli chcesz wiedziec jaki produkt jaka konkretnie pelni funkcje musisz juz sprawdzic w iformacji dotyczacej tego konkretnego produktu, co da sie nim zrobic w ramach CLS a czego nie.
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 29-10-2008 o 13:05

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję kichu1979 za rzeczowe wyjaśnienie wątku. Moje pytanie pojawiło się w kontekście ceny SB-400 (140 zł) i chęci złożenia z 4 takich lamp i jednej SB-600 małego domowego studia.
    D40 | N18-55 | T28-75 | N60 | N35 | SB600 i 4 baterie |

  8. #8

    Domyślnie

    A to sie nie da. DO wyzwalania potrzebujesz SB800/900, SU-800 lub np. llampy wbudowanej z D300/D700, ew jakas inna - nie wiem w ktorych jeszcze puszkach mozna wyzwalac lampy wbudowanym fleszem - niech ktos
    kto sie orientuje dopisze.

    Natomiast jak lampy wyzwalane (slave) mozesz uzyc SB600/800/900 oraz SB-R200 (ta ostatnia jest najtansza,
    aczkolwiek niewiele w porownaniu z SB600).

    SB400 nalezy traktowac jako ciut lepsza lampe wbudowana w aparat (ittl, krotkie czasy, fv lock, troche wieksza moc, szybsze ladowanie, odchylany do gory palnik). Jest na tyle mala, lekka i tania, ze warto ja miec i uzywac jako alternatywy dla lampy wbudowanej, jesli nie potrzebujemy czegos z wyzszych modeli.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    A to sie nie da. DO wyzwalania potrzebujesz SB800/900, SU-800 lub np. llampy wbudowanej z D300/D700, ew jakas inna - nie wiem w ktorych jeszcze puszkach mozna wyzwalac lampy wbudowanym fleszem - niech ktos
    kto sie orientuje dopisze.
    D70s - jedna grupa lamp
    D80 - dwie grupy lamp
    D90 - dwie grupy lamp
    D200 - dwie grupy lamp
    D300 - dwie grupy lamp
    D700 - dwie grupy lamp

    SB800 - trzy grupy lamp
    SU800 - trzy grupy lamp

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    D70s - jedna grupa lamp
    D80 - dwie grupy lamp
    D90 - dwie grupy lamp
    D200 - dwie grupy lamp
    D300 - dwie grupy lamp
    D700 - dwie grupy lamp

    SB800 - trzy grupy lamp
    SU800 - trzy grupy lamp
    W d200 na 100% 3 grupy lamp. W d300 i d700 pewnie też.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •