Close

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 113
  1. #101

    Domyślnie

    Nican, proszę, nie rozśmieszaj mnie. O obróbce zdjęć masz baaardzo "teoretyczne" pojecie, chyba bardziej niż ja o fizyce (nawet na pewno).

  2. #102

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    O obróbce zdjęć masz baaardzo "teoretyczne" pojecie
    Ja mam wrażenie, że też nie do końca rozumiesz... "Firmowy" soft Nikona nie wyświetla surowego RAWa, tylko podgląd JPG z zadanymi mu wartościami. To co ładuje się domyślnie to wartości zadane przez software oprogramowania na kompie, czyli domyślne wartości użyte w aktywnym profilu (standard, neutarl itd). Dopiero po kliknięciu program "uaktualnia" obraz do wartości zadanych w puszce.

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ja mam wrażenie, że też nie do końca rozumiesz... "Firmowy" soft Nikona nie wyświetla surowego RAWa, tylko podgląd JPG z zadanymi mu wartościami. To co ładuje się domyślnie to wartości zadane przez software oprogramowania na kompie, czyli domyślne wartości użyte w aktywnym profilu (standard, neutarl itd). Dopiero po kliknięciu program "uaktualnia" obraz do wartości zadanych w puszce.
    Dobrze, że masz wrażenie. Pisałem, że tylko soft firmowy potrafi wyświetlić RAW-a z ustawieniami jakie były w puszce dla JPG (ostrość, kontrast, nasycenie, odszumianie, itd.). Jakoby to potwierdziłeś, a może ja się poprzednio niezbyt jasno wyraziłem...
    Lightroom tego nie potrafi i w sumie dobrze uważam. Jakbym chciał mieć RAW jak JPG to jaki jest sens robić w RAW ?, żaden dla mnie...

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Dobrze, że masz wrażenie. Pisałem, że tylko soft firmowy potrafi wyświetlić RAW-a z ustawieniami jakie były w puszce dla JPG (ostrość, kontrast, nasycenie, odszumianie, itd.). Jakoby to potwierdziłeś, a może ja się poprzednio niezbyt jasno wyraziłem...
    Lightroom tego nie potrafi i w sumie dobrze uważam. Jakbym chciał mieć RAW jak JPG to jaki jest sens robić w RAW ?, żaden dla mnie...
    Co do wyświetleń ustawień z puszki to się zgadza. Ale pisałeś też o surowym RAW? Czym jest surowy RAW? Jak go można "podejrzeć"?

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    jakie klamstwo co Ty pierd....... !

    jeslil poddales rozjasnieniu i ponownej kompresji jpg , to uleglo i odszumieniu i wyostrzeniu - tak dziala kompresja jpg.

    dlatego zamiescilem tif bez kompresji.
    Napisałeś wyraźnie, że poddałem zdjęcie wyostrzeniu co jest kłamstwem, wiem jak działa kompresja jpg i nic takiego tu nie miało miejsca jak piszesz
    PS.
    Co innego gdybym edytował ten mały wycinek (krop 1:1) to jeszcze mógłbyś tak napisać.
    Napisałem wczesniej chyba wyraźnie:
    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    ... dlatego pozwoliłem sobie tą ekspozycję poprawić na całym zdjęciu i dopiero później wyciąć fragment 1:1. ...
    o obróbce zdjęć, a zwłaszcza o kompresji JPG mi nie pisz bo na tym "zęby zjadłem" można powiedzieć
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 07-05-2018 o 18:49

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    (..............)

    Ja mysle , ze to zamkniecie na poszerzenie wiedzy bierze sie z dwoch powodow:


    1. nigdy nie miales okazji na ten temat poczytac glebiej niz w starych podrecznikach(..............).
    A czy przeprowadzenie naocznego eksperymentu (czyli praktyka ) miesci sie wg ciebie w kategorii dowodow na dana teze?
    To masz przeciez, 2 zdjecia z ta sama GO. Jedno 10 mln drugie 20mln pix z matryc w tym samym formacie.

    Ale ty jeszcze zaraz wyliczysz i dasz wzory, ze tak nie jest

    Definicja GO ktora podal za wiki @And.N jest bardzo dobra.
    Po prostu GO to ostrosc od jednego punktu do drugiego - proste do zrozumienia jak konstrukcja cepa

    A jak mowimy o ostrosci, to juz mozna wchodzic w mpx, odwzorowanie detalu, szczegol, szum, naswietlenie danej sceny itp.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    ... pisałeś też o surowym RAW? Czym jest surowy RAW? Jak go można "podejrzeć"?
    Pisałem w kontekście różnicy do JPG z puszki, czym jest surowy RAW i jak go można podejrzeć (chyba będzie się różnił względem JPG ?), sądzę, że wiesz...

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Pisałem w kontekście różnicy do JPG z puszki
    Jeśli w puszce nie wprowadzisz modyfikacji to otrzymasz identyczny plik końcowy. Dlatego pytam czym jest dla Ciebie surowy RAW? Jakie wartości domyślne trzeba wybrać by podejrzeć surowy RAW? Żeby było prościej odpowiedzieć (oraz mnie zinterpretować odpowiedź) zapytam tak- jak podejrzeć surowy RAW w PS, a jak w np. NX-i?

  9. #109

    Domyślnie

    Panowie, moze dajcie spokoj w i tak zawilej dyskusji jeszccze wprowadzac dodatkowy watek
    Czyli spor o to, co to jest surowy RAW i jak go podejrzec.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Panowie, moze dajcie spokoj
    Racja. Raportuj do usunięcia, a my sobie ewentualnie dokończymy przez PW.

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. d7100 - czy automatyczne czyszczenie matrycy ma jakiś wpływ na nią?
    By shadowArt in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-04-2017, 13:06
  2. Jakiej wielkości octa do sb-800
    By bajec in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 01:28
  3. Wpływ ilości Mpx na matrycy, a występowanie poruszenia zdjęcia.
    By krzysztofz24 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 318
    Ostatni post / autor: 04-03-2014, 16:27
  4. Plecak średniej wielkości
    By Jedrek.S in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 13:24
  5. [ Krajobraz ] Marzenie o wielkości
    By MK_2 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 12:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •