Close

Strona 25 z 74 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 733
  1. #241

    Domyślnie

    To może inni dopiszą co zabierają nie tylko w góry typu Tatry ale Beskid, Pieniny i ogólnie pod turystykę i fotografie.
    Mój zestaw:

    1 Kurtka - The North Face 3 w 1 Hyvent, dziesięć lat i nadaje się do chodzenia,choć już widać zużycie miejscowe.
    Berghaus 8 lat kurtka bardziej na zimę, nie widać oznak zużycia.

    2 Polary: The North Face(100), Berghaus(100) Mountain Equipment(200) wszystkie po 10 lat stan idealny, nie byłem zadowolony z Fjord Nansen słabe szycie i materiał.Kiedyś używałem lekkiego windstoppera kupionego jeszcze na Stadionie XX-lecia bardzo byłem zadowolony,choć jakość była słaba, czasem zabieram rowerowy windstopper GORE BIKE WEAR.

    3 Bielizna termoaktywna - Spaio i Craft

    4 Spodnie trekkingowe - Montane ok 8 lat i zero zniszczenia !!!
    Lekkie spodnie turystyczne oraz krótkie na lato The North Face ok 10 lat i dalej służą dobrze, chodź widać ślady zużycia miejscowego. Czasem używałem rowerowych GORE BIKE WEAR z Gore Texu.

    5 Buty - Skarpa 10 lat i stan idealny, tylko skóra lekko poobcierana, buty bez Gore, skóra. Krótkie Merrell po 6 lat chodzenia, ok 5 par przez 10 lat i żadne się nie rozsypały, sandały ok 7 lat Keen, jedyne oznaki zniszczenia to bardziej wyblakła skora.

    6 Skarpety - Smartwool MOUNTAINEERING EXTRA HEAVY CREW,TREKKING HEAVY CREW skarpety nie do zdarcia z wełny merino, rewelacyjne , ok 8 lat chodzenia, oczywiście tylko po górach nie na co dzień

    7 Rękawicę na zimę GORE BIKE WEAR z Gore Texu.

    8 Buff Headwear - polar + materiał

    9 Plecak - Deuter, najlepsza jakość do ceny, świetny system nośny, bardzo dobre wykonanie, 3 plecaki w tym jeden 10 lat.

    10 Czołówka - Petzl ok 10 lat i bez problemu działa dalej.

    11 Termos - Thermos, dobrze trzyma ciepło

    12 Mapy - papierowe jak najbardziej dokładne i aplikacje na telefon min. Mapy.cz, LocusMap, Maps me . Aplikacje z pogodą Yr, Meteo, Monitor Burz

    Wszystkie ciuchy, buty kupiłem w UK, po rozmowie z wieloma osobami kupującymi przez ostatnie 4 lata w Polsce jakość butów Hanwag , Salomon, Kenn, Merrell są na dużo gorszym poziomie. Podobnie z kurtkami np
    The North Face.Być może na Polskę trafia nie pierwszy gatunek a trzeci i z stąd problemy. Jakie są wasze spostrzeżenia ?

  2. #242

    Domyślnie

    Z plecakiem się zgadzam, testowałem różne, całkiem ok był Gregory, ale chyba faktycznie Deuter najlepszy jakościowo. Ja w sumie każdy plecak w życiu miałem po około 6-7 lat, więc na pewno warto zainwestować. Ja bym do listy dorzucił jeszcze dobre kije trekkingowe.

  3. #243
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2012
    Miasto
    Myszków,woj.Śląskie
    Posty
    196

    Domyślnie

    Przede wszystkim Rozsądek
    Nikon D300s+Tamron 150-600 vc usd+Tokina 11-16 II+Tamron 17-50 Vc
    https://www.facebook.com/FotografiaK...homepage_panel

  4. #244

    Domyślnie

    Panowie jak się ubieracie w nasze piękne polskie góry zimą? Bielizna termo, polar, softshell przy aktywnosci a na postoju puchówka?

  5. #245
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Tak dla mnie na dół leginsy a jak zimno to spodnie z gore. Jak stoję ubieram puch Cumulusa lekki i ciepły.

  6. #246

    Domyślnie

    Na postój mam Incredilite od Cumulusa. Nic lepszego nie da się znależć jeśli chodzi o stosunek waga/ciepło.

  7. #247
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Można by to zamienić na primaloft ale w sumie jak się gania to nie jest zimno.

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antos Zobacz posta
    Z plecakiem się zgadzam, testowałem różne, całkiem ok był Gregory, ale chyba faktycznie Deuter najlepszy jakościowo. Ja w sumie każdy plecak w życiu miałem po około 6-7 lat, więc na pewno warto zainwestować. Ja bym do listy dorzucił jeszcze dobre kije trekkingowe.
    Będąc w Anglii przymierzałem się jeszcze do plecaka Osprey który był tam dosyć często widoczny na plecach ludzików w mieście i górach, ja jednak wybrałem Deutera który wydawał mi się lepiej wykonany i system nośny wydawał mi się lepszym rozwiązaniem jak i wygoda. Po kilku latach nie żałuje, dziewczynę namówiłem 4 lata temu i również jest bardzo zadowolona.

    Kije trekkingowe tak ,ale czasem jak priorytetem są zdjęcia zabieram statyw i podpieram się nogą od statywu w miejscach o dużym nachyleniu czy jak szlak oblodzony.

    Zapomniałem dopisać kurtki puchowej The North Face, chyba 7 sezon, stan bardzo dobry na ekstremalnie niskie temperatury ale to głównie pod zdjęcia, gdy stoimy w miejscu o wschodzie przy niskiej temperaturze i czekamy na odpowiednie warunki.
    Do skarpet na lekkie trasy mam jeszcze Icebreaker, ze skarpet jestem bardzo zadowolony natomiast koszulka i cienka bluza Icebreaker zdecydowanie nie dla mnie, czuje jak mnie to gryzie i lezy to w szafie, choć naczytałem się o superlatywach i braku uczucia gryzienia kilka lat temu i do dzisiaj nie jestem za tym.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez dvd_100 Zobacz posta
    Panowie jak się ubieracie w nasze piękne polskie góry zimą? Bielizna termo, polar, softshell przy aktywnosci a na postoju puchówka?
    Na zimę tylko wędrówka.
    Bielizna termoaktywna , na zimę inna jak na wiosnę czy jesień, polar 100 lub 200 w zależności od temperatury i kto jak marznie, kurtka, ja stosuje z powodzeniem od 10 lat The North Face 3 w 1 Hyvent.Skarpety Smartwool TREKKING HEAVY CREW

    Na zimę, zdjęcia
    Bielizna termoaktywna zimowa, polar 200, w ekstremalnie niskich temperaturach kurtka puchowa .Czasem dwie pary spodni w zależności od temperatury i od tego jak kto marznie stojąc w miejscu albo niewiele się ruszając. Dwie pary rękawiczek, jedne cienkie , drugie grube ,mogą być nawet narciarskie.Skarpety Smartwool MOUNTAINEERING EXTRA HEAVY CREW, o ciepłej czapce nie wspominając, dodatkowo Buff Headwear polar z materiałem .

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    Na postój mam Incredilite od Cumulusa. Nic lepszego nie da się znależć jeśli chodzi o stosunek waga/ciepło.
    Moim zdaniem Cumulus ma słabe wykonanie, co do kurtki puchowej to nigdy nie miałem tej firmy wiec się nie wypowiem, ile masz to kurtkę ?
    Edycja, sorki myślałem o Columbii
    Ja mam już starego The North Face i dalej trzyma ciepło czasem piórko tyko gdzieś wyleci
    Ostatnio edytowane przez tandori ; 19-11-2017 o 01:01

  9. #249

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez esperal Zobacz posta
    To nie zakazy chronią zwierzynę tylko olej w głowie. Mieszkam w kraju gdzie tych zakazów nie ma i zwierzęta żyją. Mogę poruszać się gdzie chcę i spać praktycznie gdzie chcę, czy to park narodowy czy nie.
    W kraju wielkości Polski z dziesięciokrotnie mniejszą liczbą ludności to się może udać . Miło obudzić się nad jeziorkiem w górkach gdy obok jest stadko reniferów czy wołów piżmowych . Jeśli wziąć pod uwagę że z 5 lat temu pozwolili tak w miarę spokojnie żyć drapieżnikom to nie zdziwiłbym się, jakby za jakiś czas wprowadzili nieco zasad.

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    3 Bielizna termoaktywna - Spaio i Craft
    5 Buty - Skarpa 10 lat i stan idealny, tylko skóra lekko poobcierana, buty bez Gore, skóra. Krótkie Merrell po 6 lat chodzenia, ok 5 par przez 10 lat i żadne się nie rozsypały, sandały ok 7 lat Keen, jedyne oznaki zniszczenia to bardziej wyblakła skora.
    9 Plecak - Deuter, najlepsza jakość do ceny, świetny system nośny, bardzo dobre wykonanie, 3 plecaki w tym jeden 10 lat.
    Bielizna - tylko merino od Icebreaker

    Buty - każdy ma inną stopę, nie ma żadnych zasad, duże sklepy spokojnie uznają reklamacje. Coraz częściej nosze niskie.

    Plecak - żona sprezentowała przyjaciółce sprowadzonego na łuk Karpat z USA Deuter Act Lite Zero SL 45+15 (choć wg niej powinna sprezentować wrogowi), ja jestem niezadowolony z Deuterka Act Lite 50+10, który w końcu został. Producent pisze, że waży 1700 g z groszami, na wadze wychodzi że ponad 1900 g. Na OLX ktoś sprzedawał nieuzywanego, kupionego 10 lat temi Treksporta, wyprodukowanego jeszcze na Słowacji. Cudo. Lekkie i wygodne, za 150 zł. Trwałe jak pierun, bo poprzedni (identyczny) Treksport mojej żony był czochrany przez ostatnie 10-12 lat przez min 150 dni w roku (taki styl życia miała). Nie dajcie się łatwo nabrać na kolorowe reklamy

    Namiot - mamy 4, ale wart uwagi jest jedynka Big Agnes o wadze, uwaga, 900 gram i chińska wersja z aliexpresu namiotu MSR Hubba Hubba. Chinole twierdzą, że użyli lepszych materiałów. Samonośna dwójka o rewelacyjnym stelażu, pozwalająca maksymalnie wykorzystać długość namiotu (ściany idą w górę niemal pionowo), o wadze chyba 2,1 kg za niecałe 700 zł z przesyłką? REWELACJA. POLECAM.
    Dla tych, co chcą sprzętu trwałego nad wyraz to polecam ciężkie Marabuty. Mi się już nie chce nosić. Wolę dopłacić.

    Śpiwór - ostatnio zakupiłem Małachowskiego Ultralight 500 II - rozwala system. Tyle do powiedzenia mam o nim.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #250
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Co do plecaka to Mamut trion guide bije wszystko na głowe.

Strona 25 z 74 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •