Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie D7000 + Sigma 150-500

    Witajcie,

    mam pytanie paropos tego zestawu, mianowicie nie wiem dla czego ale nie mogę kontrolować przysłony.

    Objawia się to w ten sposób, iż na niższych zakresach (f5-10) wszystko niby jest OK, jednak kiedy wartość f jest zdefiniowana w aparacie w zakresie 11-22 zdjęcia są skrajnie przepalone, tak jakby aparat definował dobrze wartość f i czas naświetlania, jednak przysłona pozostawała by fizycznie w obiektywie bez zmian, dodam tylko że na innych puszkach nikona obiektyw ten pracuje bez problem :/

    Czy macie jakieś pomysły ?

  2. #2

    Domyślnie

    a ten aparat z innym obiektywem jak działa? Przy zdjętym obiektywem w manualu popychacz reaguje?
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  3. #3

    Domyślnie

    Z innymi obiektywami nie ma żadnych problemów, w manualnym trybie przysłona w sigmie także "wisi" i nie mogę jej zamknąć

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Identyczny objaw miałem w 18-200VR. Przyczyną była zacinająca się przysłona w obiektywie (domykała się tylko do pewnego stopnia). Serwis za 80 zł rozwiązał problem.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    hmm z tym że ta sigma z innymi modelami nikona nie ma żadnych problemów

  6. #6

    Domyślnie

    Napisz maila do serwisu sigmy.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  7. #7

    Domyślnie

    I jak się skończyła sprawa? Ja mam telekonwerter Bowera, w którym popychacz odczytujacy wartość przysłony ustawioną na obiektywie też czasami się zacina.
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •