Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Red face Obiektyw i lampa do Nikon D5100

    Witam,
    jestem kompletnym laikiem w tym temacie.
    Chcę kupić obiektyw Nikkor do Nikona D5100, moja wiedza polega na tym, że ma mieć jak najmniej przy f napisane hehe.
    Ale poważnie chodzi mi o obiektyw przede wszystkim do fotografii podróżniczej, coś w stylu teleobiektyw.
    Cena do 2.000pln.


    I druga prośba to polecenie jakieś dobrej lampy do tego modelu. Słyszałam że cena lepszej lampy to 700-1000pln/ wolałabym w tej dolnej granicy cenowej.

    Zarówno lampa, jak i obiektyw mają być prezentem dla męża na urodziny.

    PROSZĘ O POMOC JAKIE MODELE ROZWAŻYĆ.

  2. #2

    Domyślnie

    Postaram się najprościej jak potrafię

    Jeżeli mąź ma już jakieś obiektywy, to zajżyj do jego torby i napisz nam tutaj jakie mają oznaczenia, unikniemy zdublowania

    Nie ma rzeczy idealnych, tu konkretnie mam na mysli obiektywy. Musimy isć na kompromis, nie mozna mieć obiektywu podróżniczego-tele i małego F.
    Jeżeli piszesz o podróżach to proponuję wybrać jeden z poniższych obiektywów:
    1. Nikon AF-S 16-85 f/3.5-5.6 G DX ED VR - Ma namiastkę szerokiego kąta - przyda się w ciasnych pomieszczeniach i przy niektórych krajobrazach. Jednak jego dłuższa ogniskowa to "tylko" 85mm, a więc mówiąc marketingowo, ma zomm nieco ponad 5x.
    2. Nikon AF-S 18-200 f/3.5-5.6 G DX VR II - Jak widać szeroki kąt uciekł z 16 do 18mm, nie jest to tragedia, ale kompromis, gdyż dostaniesz w zamian na drugim końcu teleobiektyw do 200mm aż, sumarycznie marketingowo 11x zoom Proszę zwrócić uwagę na dopisek VRII - bo jest też dostępna wersja VRI.
    3. Tutaj bardziej rozwojowa opcja dla męża.
    Nikon AF-S 18-105 f/3.5-5.6 G DX ED VR. Znacznie tańszy obiektyw od wyżej wymienionych i też mający swoje niepodwarzalne zalety, jak choćby cena. To jest ważne, gdyż za cenę ok.850zł spokojnie go kupisz, nastepnie można dokupić doskonałą jasną "stałkę" Nikkora 35 1.8g - jeżeli jednak to pierwsza lustrzanka męża i nie pasjonował się wcześniej tym tematem, to niekoniecznie będzie to najlpesze rozwiązanie.

    Lampa błyskowa, w skrócie: Sb-700, po prostu nam zaufaj
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  3. #3

    Domyślnie obiektyw

    Witam,
    dziękuję za szybką odpowiedź

    On ma obiektyw 18- 105 VR podobno jakiś standard to jest.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeszcze jedno pytanko odnośnie tej lampy tą którą pan podał warto kupić czy warto dodać 400-500zł i w tej cenie kupić coś co jest znacznie lepsze. Jeżeli coś takiego jest oczywiście hehe

  5. #5

    Domyślnie

    jak ma 18-105 to teraz: Nikkor AF-S 70-300 mm f/4.5-5.6G IF-ED VR + SB-700

  6. #6

    Domyślnie

    Skoro mąż ma N18-105 to ja nie bardzo widzę obiektywy zaproponowane przez Rossi_PL. Będą dublowały zakres.
    Zaproponowałbym 70-300VR lub 55-300VR jako uzupełnienie tele.
    Zaproponuję też, coby wybór był większy uzupełnienie szerokiego kąta o 10-24
    Co do lampy to sądzę, że do zestawu będzie pasowała SB700.
    Jeżeli już pytasz o obiektywy z jak najmniejszę liczbą przy "f" to oczywiście budżetowo będzie to 35/1,8, 50/1,8 troszkę mniejsza liczba przy f to 50/1,4 i żeby uzupełnić propozycje obiektyw macro 40/2,8 micro

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma teleobiektywu, który by miał mało napisane przy f za 2000 zł.
    Lampa Nikon SB-700 będzie idealnym wyborem.

    Zamiast teleobiektywu, kupiłbym Nikkora 35 f/1.8
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  8. #8

    Domyślnie

    Zastanawiam się też nad lampą SB-900 słyszałam wiele dobrych opinii na jej temat. Cena wyższa ale podobno warto.
    I tu mam dylemat.

    Odnośnie obiektywów dzięki za wszystkie posty muszę coś wybrać, ale tu chyba zdam się na męża niech wybierze coś z tego co napisaliście, co mu się najbardzie przyda

  9. #9

    Domyślnie

    podaję Ci link do wątku o obydwu lampach:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=184344
    nie wiem czy wszystko zrozumiesz, skoro nie masz na punkcie fotografii mniejszej bądź większej szajby sb900 jest lepsza, ale raczej jej zalety nie bedą dla męża istotne. Weź sb700 a różnicę dołóż do szkła.
    d7000 + N17-55/2.8 + N70-300VR + N35/2 + SB900 + frotka

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez agi0089 Zobacz posta
    ... zdam się na męża niech wybierze coś z tego co napisaliście, co mu się najbardziej przyda
    To najbardziej rozsądne rozwiązanie. Proponuję z lampą zrobić to samo, choć wybór SB700 uważam za trafny.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •