Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie d500 - do zdjęć reportażowych? (ale nie do sportu)

    pytanie 1. Robi ktoś jakieś poważniejsze rzeczy tym D500? (nie sportowe) Jest sens? (chodzi mi także np. o eventy, wesela)

    Potrzebuję drugie body i tak się zastanawiam. Całą szklarnie mam pod FX, ale robię też dużo zdjęć sportowych - stąd pomysł że może D500.
    Lubię małą GO na pełnej klatce. Dobry DX przydałby mi się do sportu, kupiłbym, ALE musi się go jakoś przysposobić do zdjęć poza sportowych.
    tutaj konkretnym minusem dla mnie jest mnożnik, 70-200 to fajny zasięg dość szeroki na 70mm, po podpięciu do dx robi się wąska luneta którą nie zrobisz za dużo jak nie ma dystansu.
    dlatego tak kminie na szerokich kątach:

    pytanie 2. Mógłbym np zamontować 24 1.4 do DX i niech robi za 35ke... zacnie było by? Ale na DX GO będzie większe (to w tym konkretnym przypadku dla mnie źle), czy ktoś focił takim zestawem i mógłby się wypowiedzieć jak z GO?

    pytanie 3. Czy jest coś co po podpięciu do D500 będzie miało zbliżony zasięg i jakość do nikkora 14-24? Oczywiście w lepszej cenie

    Zdaję sobie sprawę że kombinuję jak koń pod górę, ale wiem że D500 przyda mi się do sportowych zdjęć. Teraz szukam jak przysposobić go do dalszej części reporterki.

    pytanie 4. Czy jest szansa że Nikon wyda następnce d750 w połowie tego roku jak pierwotnie zakładano? (czy raczej 2018?)

    pytanie 5. Czy gra jest warta świeczki? Jak będę mieć wątpliwości to kupię D750. Przeboleję jakoś mniejszą ilość FP - za to będzie mniej problemów z cropem.
    Ogólnie waham się bo zdaje się że d500 to dość zacna puszka, może warto było by - ale do tego potrzebuję poznać kilka waszych opinii.

    Przy czytaniu postu i odpowiadaniu bardzo proszę o cierpliwość i wyrozumiałość. Wiem że mógłbym podejść sobie do sklepu i sam wypróbować, i oczywiście zrobię to.
    Ale już się nauczyłem że sklep a doświadczenie w terenie to nie to samo. Dlatego bardzo interesowały by mnie odpowiedzi ludzi którzy mają D500 i często go używają.
    Z góry dziękuję i zapewniam że to nie jest trolling.

    Pozdrawiam

    Sebastian

  2. #2

    Domyślnie

    Skoro masz szklarnię to ja bym brał D3s. No chyba, że tylko nówka wchodzi w grę...

  3. #3

    Domyślnie

    pytanie 2. Mógłbym np zamontować 24 1.4 do DX i niech robi za 35ke... zacnie było by? Ale na DX GO będzie większe (to w tym konkretnym przypadku dla mnie źle), czy ktoś focił takim zestawem i mógłby się wypowiedzieć jak z GO?


    nie wiem ile ślubów robiłeś (bo nie wiem czemu ale z tyłu głowy mam właśnie to ), ale z tym GO bym nie przesadzał... (pewne momenty po prostu złapiesz na dłuższej ogniskowej). D750 to taki kompromis u Ciebie... .
    W C byloby łatwiej 7dmk2 i staruszek 5d do tego
    . U nas nie wiem czy jest sens tak kombinować.... . Może jakieś niezajechane d700 i do tego d500 tylko trudno o dobre d700 w zdroworozsądkowej cenie


    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Skoro masz szklarnię to ja bym brał D3s. No chyba, że tylko nówka wchodzi w grę...
    ds3 odpada, tak samo d4 i d5

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hostman22 Zobacz posta
    nie wiem ile ślubów robiłeś (bo nie wiem czemu ale z tyłu głowy mam właśnie to ), ale z tym GO bym nie przesadzał... (pewne momenty po prostu złapiesz na dłuższej ogniskowej). D750 to taki kompromis u Ciebie... .
    W C byloby łatwiej 7dmk2 i staruszek 5d do tego [/COLOR]. U nas nie wiem czy jest sens tak kombinować.... . Może jakieś niezajechane d700 i do tego d500 tylko trudno o dobre d700 w zdroworozsądkowej cenie


    D700 używałem całe lata, można powiedzieć że nie raz wbijałem nią gwoździe - na pewno kiedyś naprawiałem nią stół... potem dokupiłem D750. Ponad rok miałem oba, ale sprzedałem d700 i nie chcę drugiej muszę mieć drugie body, jak będę miał wątpliwości kupie drugie d750 (więcej niż 10k nie dam za body)

    gdybym fotografował same wesela, nie miałbym żadnych wątpliwości i tego postu by nie było, z tym że mam w roku również kilkanaście imprez sportowych i całą masę tego co tylko ludzie chcą żeby sfotografować od psich parad, przez pogrzeby, bitwy paintballa dla firm, czy "portrety przy pracy". Nie wiem czy mam duże czy małe doświadczenie, ponieważ jestem młodym człowiekiem więc pewnie spora część forumowiczów bije mnie w nim na głowę. O weselach wspomniałem bo ludzie mają tam największe wymagania i uczciwość każe mi podejść do tematu biorąc ich pod uwagę nieco dokładniej. Dlatego nie chciałbym odbiec jakościowo od d750.

    szczególnie cenne są dla mnie posty odnośnie tego konkretnego body - d500

    rozumiem że oddajesz głos za puszką DX? (dziękuję za odpowiedź , biorę ją pod uwagę)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokoo Zobacz posta
    ds3 odpada, tak samo d4 i d5
    A czemuż?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A czemuż?
    czy akceptujesz odpowiedź "bo tak?" mam swoje powody, nie chciałbym o nich pisać bo nie chce rozpętać kolejnej wojny pod tytułem - "a ja uważam że ten aparat jest lepszy".
    dziękuję za propozycję, ale nie dla mnie ta puszka

    czekam na wypowiedzi użytkowników d500 , jeśli będę miał na tyle szczęścia że ktoś używa tego body do czegokolwiek innego niż sportu/ptaków

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokoo Zobacz posta
    czy akceptujesz odpowiedź "bo tak?" mam swoje powody, nie chciałbym o nich pisać bo nie chce rozpętać kolejnej wojny pod tytułem - "a ja uważam że ten aparat jest lepszy".
    dziękuję za propozycję, ale nie dla mnie ta puszka
    Nie wiem czemu od razu zakładasz jakąś "wojnę". Zapewne padły by konkretne argumenty. To jakby nie patrzeć takie FX'owe D500...

Podobne wątki

  1. D3s, D4 czy D500?
    By slodkinysa in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 20:56
  2. D750 Vs. D500
    By DrDry in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 18:31
  3. Obróbka zdjęć reportażowych
    By joniu85 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 17:41
  4. ostrość zdjęć reportażowych
    By monikowska in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-08-2010, 12:22
  5. Ania i Jurek kilka reportażowych
    By JacekM in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 11:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •