Close

Strona 676 z 1522 PierwszyPierwszy ... 1765766266666746756766776786867267761176 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 751 do 6 760 z 15220
  1. #6751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    To sluchajac waszych rad wychodzi na to, ze nie ma cudownego srodka na zasadzie spryskac i tylko splukac.
    Nie bede tego robil cisnieniowo bo nie mam takiej myjki a jakbym pojechal na myjke z karcherem, to bym nie wiem chyba musial motor polozyc i wszyscy by sie dziwnie patrzyli.
    Po za tym cisnieniowo to caly ten syf moglby leciec po oponach i tarczach.

    Chyba po prostu zaopatrze sie w pare roznych szczotek, umyje szamponem samochodowym a potem poswiece jedno opakowanie spraya do czyszczenia lancuchow za 25 zeta. Bo szybciej odparowuje niz ekstrakcyjna i z zalozenia jest bezpieczny dla gumy, to chyba lakieru tez.
    I splucze woda.

    Pytanie tylko jak pochylic tak motocykl, zebym nie musial sie klasc.
    Chyba postawie na ziemi plyty chodnikowe ( mam pare na dzialce) a nozke opre na ziemi.
    To bedzie pod sporym skosem.

    Jak by nie kombinowac, to nie idzie sie przy tym nie uje...ac brudem z silnika po lokcie
    Przyjedź do mnie, wymyjemy do glancu .
    Ja używam środków intercars i nie mam powodów do narzekań .
    Oczywiście karcher odpowiednio użyty jest nieodzowny.
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #6752

    Domyślnie

    @Kolekcjoner, ja zasadniczo 2 razy w roku od 8 lat chyba jestem w Zakopanem. Ktore jest dla mnie baza wypadowa w gory.
    W zime samochodem w lato motorem.

    Nie wiem czy w tym roku dam rade sie wyrwac w Tatry, ale jakbym jechjal to az zal byloby cie nie odwiedzic
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #6753

    Domyślnie

    Zapraszam
    Pozdrawiam
    Marcin

  4. #6754

    Domyślnie

    Górki fajne i Zakopane to świetne miejsce na zlot motocyklistów Europejczyków ze wszystkich stron Europy
    Jestem na kupnie jakiejś używanej przyczepki na dwa motocykle to wpadniemy z Sokołem
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 23-06-2018 o 10:30
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #6755

    Domyślnie

    Robin przedstawie ci teraz pewna teorie.
    Chesz jechac samochodem z zaladowana przyczepka ponad 600km zamiast motorem.
    Samochodem z przyczepka to bedzie o wieeeele dluzej niz moto.
    Ale nadal chcesz i tak pewnie dla ciebie byloby lzej i wygodniej.
    To teraz wyobraz sobie swoja pozycje na moto i pozycje za kierownica samochodu, szczegolnie ulozenie nog.

    Moze ty naprawde sie zainteresuj motocyklami z nogami do przodu.
    Pozycja dla nog super wygodna, cos jak na krzesle plus jeszcze lekko wysuniete nogi.
    Czyli tak jak w samochodzie praktycznie.
    Moment z dolu, nie trzeba krecic. 5 biegow to nie trzeba mieszac.
    Waga jest nieistotna, bo moto jest niskie ma V-ke i przez to ma bardzo nisko srodek ciezkosci. I jest lekkie i poreczne w manewrach.
    Odejscie calkiem spoko, w zakretach na pewno gorzej niz "normalne" moto.
    Ale jest ladny i ma hektary chromu do czyszczenia a ty to lubisz.

    To moze choper/cruiser by ci pasowal do dlugiej jazdy.
    Wygodniejszej pozycji dla nog w motocyklach nie znajdziesz.
    Ja bym na twoim miejscu poszedl do tego zaprzyjaznionego serwisu/salonu Suzuki i pozyczyl jakis motocykl tego typu na jazdy.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #6756

    Domyślnie

    Jako drugi motocykl jak najbardziej. Na przykład ten . Zobacz jaki stan, jaki przebieg i rocznik i pierwszy właściciel. Cena jednak z kosmosu
    To jest jedyny taki niby chopper po moim Junaku którego kiedyś przerobiłem na którym bym chciał jeździć. W swoim Junaku to nawet siedzenia miałem z oparciem luksusowym. Pochodziło z WSK o nazwie DUDEK, oraz też kierownica z Dudka. Zbiornik paliwa był od motoroweru marki Simson takiego jeszcze na pedały, zbiornik w kształcie łezki. Całość w chromach, a lakier fiolet. Niestety nie było wtedy kultury fotografowania wszystkiego od jajecznicy przed zjedzeniem i po zjedzeniu, więc nie ma ani jednej foty. To straszne
    https://www.mobile.de/pl/Motocykl/Ka...260683092.html

    Może za 10 lat nawet jako pierwszy będzie z nogami do przodu W tych motorach jest wielki, wielki problem dla mnie, że siedzenia są piekielnie nisko osadzone. Przy moich cholernie długich nogach komedyjna sytuacja i te wyciąganie rąk do przodu do kierownicy. Jedyny ten VN 750 to jako tak sensowna pionowa pozycja kierowcy.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 23-06-2018 o 11:38
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #6757

    Domyślnie

    Nie jako drugi, tylko jako jedyny i ten glowny.
    I ja bym jednak celowal w uzywki do 10 lat gora.

    I tak zaleta przy zakupie chopera/cruisera jest to, ze te motocykle nie sa jakos katowane a czesto sa bardzo zadbane. Tylko wypada sprawdzic czy wlasciciel mial takie samo podejscie do serwisu na czas jak polerowania chromow.

    Mowie ci, wez takie moto na jazde probna.


    P.s
    A co to za problem, ze nisko siedzenie. Przeciez nogi sa wyciagniete mniej lub bardziej do przodu, to nogi maja wrecz odprezona pozycje.
    A rece troche sie wyciaga do przodu, a kierownica jest wyciagnieta w strone jezdzca.
    Takze pozycje tulowia masz prawie wyprostowana lub tylko lekko pochylona.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 23-06-2018 o 11:38
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #6758

    Domyślnie

    Krzychu niskie siodło odpada, pozycja pochylona z wyciągnietymi na wysokości rękoma, ja ręce muszę mieć do dołu. Jedyny Kawasaki VN 7500 ujdzie dla mnie. Niestety ostatnie modele to z 2002 roku, choć bywają dopieszczone na maxa. W nich się nic nie psuje poza rozrządem za 6 kzl
    Cały czas takiego Vulkana VN 750 szukam, już parę lat nawet. Tylko wiesz jaki to musi być
    Zwróć uwagę na te długie nogi stojące całą stopą w butach z cienką podeszwą na gruncie i jeszcze porządnie ugięte kolana mam. Wiec jak mówię , że nie jest łatwo to nie jest



    Tak przy okazji zerknijcie jakie fajne choppery kiedyś w Polsce robiono
    WSK DUDEK,
    https://www.google.com/search?q=WSK+...-onm97leBhHjM:
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 23-06-2018 o 11:45
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #6759

    Domyślnie

    Ale dlaczego piszesz, ze musisz miec rece do dolu?
    Zapewniam cie, ze pozycja bedzie mniej pochylona niz masz teraz na swojej Suzi.
    Zreszta kierownic roznego ksztaltu i wysokosci to masz do choperow/cruiserow do wyboru do koloru.
    Mowie ci idz na jazde probna takim moto.

    Dobra trzeba na moto isc. Bo sie chmurzylo z rana i nawet pare kropel deszczu spadlo, ale sie przeciera.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #6760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Jestem na kupnie jakiejś używanej przyczepki na dwa motocykle to wpadniemy z Sokołem
    a że moto na przyczepkę ? no może być hehe bo jazda 700km z Gdyni do Zakopca to sobie tego nie wyobrażam... jazda na moto chyba do końca by mi zbrzydła... mój motek to nie turystyk na 1,5 tys trasę
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

Strona 676 z 1522 PierwszyPierwszy ... 1765766266666746756766776786867267761176 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •