Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 69
  1. #51
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    W D7000 jak i w D7100 musi być dobrze naświetlone zdjęcie żeby ISO 1600 wyglądało dobrze, problem jak zdjęcia są niedoświetlone albo dużo wyciągania z cieni, w D7100 jet lepiej, w D7200 można się pokusić że ISO 3200 wygląda prawie jak ISO 1600 w D 7000.

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Przykład może pokaże kolega od widma niebieskiego
    Kolega od widma niebieskiego odsyła do literatury, bo mu się tłumaczyć nie chce, sorry.

  3. #53
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Jakoś mnie to nie dziwi.

  4. #54

    Domyślnie

    Bardzo chętnie bym coś obejrzał z D7200 na ISO-3200... Albo cokolwiek od osób przekomarzających się tutaj...

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Jakoś mnie to nie dziwi.
    Kolega od widma niebieskiego chałurzył kiedyś, ale jeszcze na filmach, które zostały u ludzi. Gdyby nie to, chętnie by pokazał.

    W każdym razie lampa daje pełne spektrum światła i w gorszych warunkach, niezależnie od nośnika jest to nieocenione. Warunkiem właściwego użycia jest dobry dyfuzor i delikatne dozowanie światła. W efekcie otrzymuje się lepsze barwy pierwszego planu i lepszą ostrość. Oczywiście można kombinować w zastanym, ale często pomimo pierdyliarda ISO, to dalej nie jest to. Bo ISO nie jest lekiem na całe zło, jeśli matryca nie dostanie dobrego światła na wejściu.

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    ...Od kilku lat pracując w ciemnych kościołach na Podhalu a nawet kościółkach z marnym oświetleniem stosując stałki i wysokie czułości wg mnie jest wygodniejsze niż stosowanie lampy błyskowej. A teraz jesli możesz pokaż umiejętne zastosowanie lampy.
    Mówisz, masz:
    http://foto.jasiu.pl/02.html
    Przykład kościoła i umiejętnego zastosowania lampy. Malo tego, gołym okiem widać, że efekt z lampą jest lepszy i naturalniejszy.
    Na pozostałych stronach inne przykłady umiejętnego zastosowania lampy.
    Są różne mody... Na płytką GO, na czarno-białe zdjęcia, na jasne stałki itd... Ale bez przesady. Nie ma jednej rzeczy która byłaby panaceum na wszystko.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  7. #57
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    FelTom proszę Cię Żarty sobie robisz? Nawet jeśli ściany są białe to sufit jest bardzo wysoko i od czego Ty chcesz odbijać to światło? Druga sprawa jak już dajesz przykład to podaj swój bo to że w jaśku ktoś pokazał to nie znaczy że w realu tak jest.

    Dobra odpuszczam a błyskajcie sobie nawet made in castorama

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta

    Dobra odpuszczam a błyskajcie sobie nawet made in castorama
    Swoją drogą domagasz się przykładów... A może pokaż jakiś dobry obrazek z wysokim iso w ciemnym kościele...? Łatwiej będzie zrozumieć czym jest dla Ciebie "dobry obrazek" i jakie wartości stanowią "wysokie iso". Nie każdy ma aparaty, z których można dusić 6400+, a i nie każdy musi błyskać lampą, czego Ty jesteś najlepszym przykładem. Nie znaczy, że którykolwiek sposób jest jedynie słusznym...

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    FelTom proszę Cię Żarty sobie robisz? Nawet jeśli ściany są białe to sufit jest bardzo wysoko i od czego Ty chcesz odbijać to światło? Druga sprawa jak już dajesz przykład to podaj swój bo to że w jaśku ktoś pokazał to nie znaczy że w realu tak jest.

    Dobra odpuszczam a błyskajcie sobie nawet made in castorama
    Haha Jeśli ktoś żartuje, to jednak Ty, bo mnie rozbawiłeś. Każdy dobry przykład jest dobry. Dlaczego musi być autorstwa @Ligo, czy mój? To jakiś quest? Może jeszcze mam to wykonać D7000, którego nie posiadam? Może jakiś konkretny kościół do questa? @manfred, ja Cię proszę. Tam jest wiele świetnych przykładów, gdy użycie lampy pomaga lub wręcz ratuje sytuację. Ludzkie oko jest znacznie doskonalszym rejestratorem obrazu niż matryca. Lampa wyrównuje szanse.
    Kupując lampę zwrócił bym uwagę na: obracaną głowicę w dwóch płaszczyznach, możliwość pracy jako slave, filtry barwne. Rzeczywiście słabo wyglądają zdjęcia w kościołach, gdy pierwszy plan ma białą temp barwową, zaś tło przechodzi w żółto-pomarańczowe odcienie.
    Światła i cienie...
    http://nozaki.flog.pl
    Samsung i Nikon

  10. #60
    Zbanowany
    Dołączył
    05 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    798

    Domyślnie

    Powszechnie wiadomo, że do fotografii ślubnej/pogrzebowej niezbędne są obiektywy <1.4, body z serii 1x lub x1, a jakiekolwiek lampy są surowo zakazane. Niestety nikt, kto zawodowo nie zajmuje się tą najwyższą formą sztuki nie zrozumie tego zagadnienia.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 16:55
  2. Jaką stałkę tele wybrać?
    By AdiPL in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 22-07-2012, 12:58
  3. Jaką stałkę do pełnoklatkowca
    By stefanbas in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 29-12-2011, 11:41
  4. jaką stałke do d90
    By edi62 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 00:15
  5. jaką stałkę polecacie.zakres od 16-28
    By nonnatus in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 13-07-2008, 11:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •