Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Straciłem zdjęcia z dysku

    Dzisiaj zauważyłem, że część moich zdjęć z dysku "wyparowała" w niebyt. Dokładnie została nadpisana przez filmy i inne pliki, które na ten dysk wczoraj (tymczasowo) wrzuciłem.
    Na dysku (250 GB) jest jeszcze pond 100 GB wolnego miejsca a system ( a może Total Comander) nadpisał mi część folderów właśnie ze zdjęciami. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
    Powoli dociera do mnie że straciłem część zdjęć z ostatnich 5 lat pracy.
    Recuva "odzyskała" jakieś zdjęcia ale tych plików nie można otworzyć (ani jpeg ani RAW)
    Jestem załamany i wściekły.

  2. #2

    Domyślnie

    Poszukaj lepszego narzędzia (Norton dobrze się tu sprawdza ale trzeba z nim uważać, żeby nie popsuć więcej niż jest popsute) - kłopot w tym, ze potem pojedyńczo każdy plik trzeba gdzieś tam przenieść...

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Recuva, Pandora i EasyRecovery dają mniej więcej ten sam rezultat; Odzyskuję pliki ładnie uporządkowane w folderach ale 99% zdjęć nie daje się otworzyć.

    Z drzewka Lightrooma widzę, że ponad 17.000 zdjęć poszło...

    Macie jakieś pomysły?

  4. #4

    Domyślnie

    wrzuc jakis plik na serwer i podaj link do sciagniecia...pelen rozmiar, zaraz po odzyskaniu

  5. #5

    Domyślnie

    To może coś takiego: http://ul.to/46xsnjtg (NEF ok 9.4MB) Fotka w sumie śmieciowa, ale przecież chodzi o pomysł na otworzenie pliku.
    Na wszelki wypadek zrobiłem backup wszystkich zdjęć, które mi pozostały. Z tych usuniętych część udało się otworzyć, ale niewiele tego jest , na razie mam totalny bałagan nawet w odzyskanych folderach (zdarzają się tam inne zdjęcia, których wg LR nie powinno być i nie pochodzą chyba z kosza tylko z innych folderów).
    Oj czarno to widzę...

  6. #6
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Vinci, mam dla Ciebie nie najlepsze wieści, że nadpisanych specjalistycznych plików, do jakich należą negatywy (nefy, rawy), domowymi sposobami nie da się odzyskać.
    Medice, cura te ipsum.

  7. #7

    Domyślnie

    ten NEF nie ma exif'a. oj cos mi sie widzi, ze to co udalo Ci sie odzyskac to ok, ale z reszta to nie poszalejesz. moze jakis spec da sobie z tym rade, zakladam ze jest tu kilku na tym forum. zadaj pytanie w CAFE linkujac do tego watku. moze ktos cos poradzi.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    poczytaj o sofcie w tym wątku:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=189771
    ja wiem, ze sytuacja jest inna ( u Ciebie nadpisane pliki) ale może wymienione programy w czymś pomogą
    myślę co piszę

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuje Wszystkim za pomoc, jak wrócę wieczorem z pracy zabiorę się za to jeszcze raz wg wskazówek. O efektach poinformuję.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •