Close

Strona 61 z 3836 PierwszyPierwszy ... 11515960616263711111615611061 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 38351
  1. #601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ulmus102 Zobacz posta
    Pozdrawiam rowero-maniaków
    Od zawsze miałem rower MTB, ale obserwuję u siebie, że jazda po lesie nie przynosi mi tak wielkiej frajdy jak szybka jazda szosą. Żeby jeszcze ciężarówki przy wyprzedzaniu nie kolebały mną czasem jak osiką
    Zacząłem zastanawiać się nad kupnem roweru szosowego. Nigdy nie jeździłem kolarką, nie wiem jaki komfort (co dla mnie jest ważne) daje ta specyficzna kierownica. Myślę, że dużo lepiej czułbym się z prostą kierownicą (takiego typu jak w MTB). Czy są rowery szosowe z takimi kierownicami? Co byście polecili? I wreszcie gdzie w niedalekiej odległości od Włocławka można taki rower pomacać?
    Jak będziesz miał gładkie opony a nie takie, jak w MTB to jazda będzie jeszcze przyjemniejsza

  2. #602

    Domyślnie

    slicki to ja mam dawno, zresztą zmieniałem opony w zależności od tego po czym miałem jeździć. Chciało mi się

    Dzięki za podpowiedzi, muszę wygrać rozmiar, bo krótki jestem 1,70
    D7000 + N18-105; Czajka II

  3. #603

    Domyślnie

    Ja Tobie polecam rower, który ja posiadam.
    Przesiadłem się z MTB właśnie na niego, gdyż również wolę szybszą jazdę po szosie.
    Powiem, że wspaniale się sprawuje
    http://www.hercules-bikes.pl/rad.aspx?cat=30&id=261
    Wąskie, duże, wytrzymałe koła i normalna kiera.
    D800 | N24-70 | SB900 |

  4. #604

    Domyślnie

    Mnie podoba się Trek District z karbonowym łańcuchem, a raczej paskiem: http://www.trekbikes.com/images/bike...trict_blue.jpg To jednak singlespeed, co ma swoje wady i zalety.

  5. #605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raider Zobacz posta
    Mnie podoba się Trek District z karbonowym łańcuchem, a raczej paskiem: http://www.trekbikes.com/images/bike...trict_blue.jpg To jednak singlespeed, co ma swoje wady i zalety.
    Sprzedaliśmy tego trochę w zeszłym sezonie. Bardzo ciche. i nie trzeba smarować . Jest też wersja z Alfine 8 biegów. Soho się nazywa.

  6. #606

    Domyślnie

    Sprzedajesz Treka? Mam takie pytanie: w zeszłym roku był taki model 7500 z pojedynczym amortyzatorem z przodu (wewnątrz rury sterowej, nie wiem, jak to się fachowo nazywa, oznaczone jako Bontrager SPA). W tym roku nie ma już Treków z czymś takim, wszystkie hybrydowe modele mają tradycyjny amortyzator. Czemu się wycofali z tamtego rozwiązania?

  7. #607

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Naish Zobacz posta
    Tu też się nie zgodzę. Dzisiejsze Deore XT nie ma nic wspólnego z modelami z przed 6-8 lat. Osiem lat temu rozbierałeś piastę po 5000km i w środku był zielony smar. Dzisiaj 2 tygodnie w Morzine załatwiło przednią piastę XT na oś 15 mm(teoretycznie większe bardzie wytrzymałe łożyska)!!! W środku zarżnięty konus i kulki oraz tona błota.
    Różnica między XTR a XT jest kolosalna. Począwszy od tego że cała grupa XTR robiona jest w JAPAN na jakości materiałów kończąc. ....

    Pozdrawiam Naish
    Hm... toś mnie troszkę zdziwił... i zasmucił . Prawdą jest, że faktycznie opinie o solidności XT opieram na trochę starszych doświadczeniach sprzed lat, a od przynajmniej 6 ? - 5 ? lat ja, jak i moje najbliższe "rowerowe" otoczenie nie schodzi poniżej XTR'a - no ale nie chciałem tu wyskakiwać z opiniami o doskonałości tej grupy, bo poza tym, że jest synonimem jakości to jest też wyznacznikiem braku hamulców ograniczenia budżetowego... i zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma takie skrzywienie aby wydać 20tys na rower - zresztą, ja też nie wydaje, mam trochę fajnie ustawionych znajomych w tej materii i ich wykorzystuję bez skrupułów na maxa
    Ostatnio edytowane przez krzysztof jot ; 07-04-2011 o 00:40

  8. #608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiemlo Zobacz posta
    Sprzedajesz Treka? Mam takie pytanie: w zeszłym roku był taki model 7500 z pojedynczym amortyzatorem z przodu (wewnątrz rury sterowej, nie wiem, jak to się fachowo nazywa, oznaczone jako Bontrager SPA). W tym roku nie ma już Treków z czymś takim, wszystkie hybrydowe modele mają tradycyjny amortyzator. Czemu się wycofali z tamtego rozwiązania?
    Powiem szczerze że nie mam pojęcia. Aż zadryndam do treka i spytam.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    Hm... toś mnie troszkę zdziwił... i zasmucił . Prawdą jest, że faktycznie opinie o solidności XT opieram na trochę starszych doświadczeniach sprzed lat, a od przynajmniej 6 ? - 5 ? lat ja, jak i moje najbliższe "rowerowe" otoczenie nie schodzi poniżej XTR'a - no ale nie chciałem tu wyskakiwać z opiniami o doskonałości tej grupy, bo poza tym, że jest synonimem jakości to jest też wyznacznikiem braku hamulców ograniczenia budżetowego... i zdaje sobie sprawę, że nie każdy ma takie skrzywienie aby wydać 20tys na rower - zresztą, ja też nie wydaje, mam trochę fajnie ustawionych znajomych w tej materii i ich wykorzystuję bez skrupułów na maxa
    Troszkę źle się może wyraziłem. Nie piszę że każdy ma kupować XTR bo cała reszta to badziewie. Chodzi oto że różnica w wytrzymałości między XT a Deore jest naprawdę mała. Między XT a SLX znikoma. A różnice w cenie pomiędzy grupami są znaczne.

    Grupa XTR nie jest doskonała, ma wady. Ale jest to jedyna grupa w dzisiejszych czasach robiona na starą modłę, czyli ma działać perfekcyjnie w każdych warunkach przez długi okres czasu.

    Co do hamulców, XTR Trial 2011 jest jednym z najlepszych hamulców zaraz po Formula.

    Od 14 lat pracuję w branży rowerowej i obserwuje upadek jakości produktów Shimano. W 2002 roku wypuścili ostatnie solidne komponenty we wszystkich grupach. Potem ktoś mądry w Shimano doszedł do wniosku że fajniej jest sprzedać kasetę za 150 Dolary dwa razy do roku niż raz na dwa lata.

    Pozdrawiam

  9. #609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Naish Zobacz posta
    Troszkę źle się może wyraziłem. Nie piszę że każdy ma kupować XTR bo cała reszta to badziewie. Chodzi oto że różnica w wytrzymałości między XT a Deore jest naprawdę mała. Między XT a SLX znikoma. A różnice w cenie pomiędzy grupami są znaczne.
    Nie wiem jak teraz, ale pierwszy rocznik SLX jest z Japonii. Mam trekinga poskładanego na tej grupie, oprócz piast (XT Malezja) oraz kasety i łańcucha (Sram) i wszystkie komponenty są oznakowane jako Japan.
    XTR, teraz jest względnie tanie, kiedyś komponenty tej grupy, na żywo, to się praktycznie w sklepie tylko oglądało. Obecnie można sobie pozwolić na zakupy pojedynczych komponentów tej grupy nie rujnując się. Jedynie Dura Ace trzyma cenę, no ale Shimano kilka lat temu zapowiedziało, że koncentruje się na grupach szosowych i turystyczno-miejskich. Nie licząc przerzutek gdzie jedyna realna konkurencja jest Sram, to do reszty komponentów można już spokojnie szukać zamienników u innych producentów.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #610

    Domyślnie

    Koledzy mam ogromną prośbę: zachaczyłem okularami tak niefortunnie że połamałem prawe (nazwę to) ramie okularów w Accent Shadow, ma może ktoś ten element w całości lub wie gdzie można by było nabyć?
    Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

Strona 61 z 3836 PierwszyPierwszy ... 11515960616263711111615611061 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •