Close

Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 255
  1. #231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ymanuel Zobacz posta
    Ja również po pierwszym razie w Chorwacji - byliśmy na wyspie Krk, z lekką trwogą, ale pojechaliśmy bez żadnej rezerwacji do Starej Baski. Tam po trzech próbach, udało się znaleźć świeżo opuszczony lokal (w trakcie sprzątania), u przemiłej i gościnnej rodziny, zaraz przy głównej plaży w Starej Basce - te 30s do morza to nie przesada xD.

    Trzeba dodać dodatkowo, że byłem zaskoczony wysokimi cenami - znajomi twierdzili że zależy co kupujesz, ale ja nie znalazłem produktu który by był w Polsce droższy.. (chleb, warzywa, restauracje, piwo, o wodzie nie wspominając).

    Nie zmienia to faktu, że Chorwacja jest krajem do zakochania się

    Słowem, jestem bardzo zadowolony, za rok penetrujemy o wiele dalej na południe!
    tak chorwacja jest juz dla polaka krajem dosc drogim. pamietaj jednak o kilku sprawach - po pierwsze wielu z nas jedzie do tzw. kurortow. w polsce nad morzem tez jest drozej. po 2gie slyszalem od chorwatow, ze tubylcy maja specjalne karty do zakupow, dzieki ktorym dostaja rabaty, w odroznieniu oczywiscie od turystow.

    jesli jeszcze nie byliscie na poludniu to polecam - szczegolnie dubrownik - jest po prostu piekny. choc mi split bardziej sie spodobal.

    jeszcze jedno co mi sie przypomnialo, aby cos na prawde fajnego zobaczyc czasem warto utrudnic sobie nieco zycie i wybrac nie najlatwiejszy przejazd - tak jak ktos powyzej pisal, super widoki sa na gorze nie w tunelach

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Jadę w następnym roku, tylko nie w szczucie urlopowy aby wyszło taniej. Musze tam pomieszkać ze 2 tygodnie chociaż. Może pod koniec maja lub w czerwca.
    Jak tam jest o tej porze roku ?
    temp. zima to srednio 10 stopni i wiecej. wiec maj lub czerwiec - dopowiedz sobie sam.

  2. #232

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon28 Zobacz posta
    temp. zima to srednio 10 stopni i wiecej. wiec maj lub czerwiec - dopowiedz sobie sam.
    O ile nie zależy Ci na morzu, bo ciepło jak na Adriatyk nie będzie. We wrześniu ceny są OK i morze gorące po lecie- tylko, że czasami może deszczyk popadać.

    Dla mnie urlop w HR to minimum 2 tygodnie, bo wtedy koszt za dojazd jest relatywnie tani.

    Jako bywalec od ponad 10 lat w Chorwacji w moim przekonaniu Chorwacja nie jest droga- cenowo to samo co w Polsce- oczywiście jak idzie się na zakupy w Makarskiej zaraz przy głównym deptaku licz się z tym, że zapłacisz podatek od bycia turystą- będąc w okolicy Ciovo/Trogir/Brela/Omis/Makarska jeżdżę zawsze do Merkatora w Splicie- ceny te same co w PL lub niższe.

    Najmilej wspominam podróż poślubną- w 100% sami ogarnęliśmy temat: PL > HR > Omis 2 tyg. jako baza wypadowa (+2,3 tys. km po Chorwacji samych wycieczek) > Split (prom do Ankony) > Włochy > Ankona > Rzym > Pisa > Wenecja > PL.

    To samo z apartamentami- nie cuduję, zawsze rezerwuję wcześniej konkretny apartament w Polskiej firmie, która ma baaardzo w porządku ceny, ogromny wybór apartamentów, a na dodatek fakturkę za pobyt wystawi. Przyjeżdżam na miejsce i idę wziąć prysznic, a nie bujam się w szukanie miejsca na nocleg, ale każdy robi jak uważa.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    O ile nie zależy Ci na morzu, bo ciepło jak na Adriatyk nie będzie. We wrześniu ceny są OK i morze gorące po lecie- tylko, że czasami może deszczyk popadać.

    Dla mnie urlop w HR to minimum 2 tygodnie, bo wtedy koszt za dojazd jest relatywnie tani.

    Jako bywalec od ponad 10 lat w Chorwacji w moim przekonaniu Chorwacja nie jest droga- cenowo to samo co w Polsce- oczywiście jak idzie się na zakupy w Makarskiej zaraz przy głównym deptaku licz się z tym, że zapłacisz podatek od bycia turystą- będąc w okolicy Ciovo/Trogir/Brela/Omis/Makarska jeżdżę zawsze do Merkatora w Splicie- ceny te same co w PL lub niższe.

    Najmilej wspominam podróż poślubną- w 100% sami ogarnęliśmy temat: PL > HR > Omis 2 tyg. jako baza wypadowa (+2,3 tys. km po Chorwacji samych wycieczek) > Split (prom do Ankony) > Włochy > Ankona > Rzym > Pisa > Wenecja > PL.

    To samo z apartamentami- nie cuduję, zawsze rezerwuję wcześniej konkretny apartament w Polskiej firmie, która ma baaardzo w porządku ceny, ogromny wybór apartamentów, a na dodatek fakturkę za pobyt wystawi. Przyjeżdżam na miejsce i idę wziąć prysznic, a nie bujam się w szukanie miejsca na nocleg, ale każdy robi jak uważa.
    forum fotograficzne, to jakos o morzu nie pomyslalem
    z tym bujaniem sie z noclegami, to nawet w sezonie nie ma problemu, a juz jak ktos chce tam troche wczesniej/pozniej pojechac, to na pewno bedzie przebieral w ofertach.

  4. #234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta

    To samo z apartamentami- nie cuduję, zawsze rezerwuję wcześniej konkretny apartament w Polskiej firmie, która ma baaardzo w porządku ceny, ogromny wybór apartamentów, a na dodatek fakturkę za pobyt wystawi.
    Podlinkuj proszę co za firma, bo w tym roku bardziej z rozumem che Chorwację zwiedzić, posiedzieć i mniej kasy wydać jak w tamtym na przysłowiową pałę w ostatniej chwili drożyznę wynalazłem 3 osoby 8 nocy i chyba 800 Euro wyskoczyło apartament był dla nas za duży i stad ta cena, ale było ostatni dostępny.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #235

    Domyślnie

    Jak jest się już na południu Chorwacji zawsze dobrą opcją jest odwiedzenie BiH. Ceny dużo niższe i zawsze można zrobić jakieś większe zakupy. Przy okazji jest kilka ciekawych miejsc od odwiedzenia.

  6. #236

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez login_87 Zobacz posta
    Jak jest się już na południu Chorwacji zawsze dobrą opcją jest odwiedzenie BiH. Ceny dużo niższe i zawsze można zrobić jakieś większe zakupy. Przy okazji jest kilka ciekawych miejsc od odwiedzenia.
    powiem szczerze nie zauwazylem za bardzo tych nizszych cen.
    jedno co pamietam - zeby miec do bih wykupiona zielona karte - inaczej przeplacasz na granicy.

  7. #237

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Podlinkuj proszę co za firma, bo w tym roku bardziej z rozumem che Chorwację zwiedzić, posiedzieć i mniej kasy wydać jak w tamtym na przysłowiową pałę w ostatniej chwili drożyznę wynalazłem 3 osoby 8 nocy i chyba 800 Euro wyskoczyło apartament był dla nas za duży i stad ta cena, ale było ostatni dostępny.
    WWW.cro-travel.pl

    Dzwoń na komórkę podaną na stronie- to tel do P. Włodka, gość był osobiście w każdym apartamencie by je sprawdzić- chyba nie ma pytania na które by nie odpowiedział. ?

  8. #238

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Jadę w następnym roku, tylko nie w szczucie urlopowy aby wyszło taniej. Musze tam pomieszkać ze 2 tygodnie chociaż. Może pod koniec maja lub w czerwca.
    Jak tam jest o tej porze roku ?
    moim zdaniem czerwiec oraz wrzesien to najladeniejsze miesiace v HR.
    Jest juz cieplo ale nie za upalnie , woda w morzu do kapieli , wszedzie znacznie mniej ludzi.
    Typowa cena za apartament 2 - 3 pokojowy dla 3 osob z wneka kuchenna to ok 50 - 60 eu/dobe .

    Kwiecien i maj sa bardtzo spokojne, powietrze jest na tyle cieple ze oczywiscie mozna sie opalac , w kwietniu na kapiel w morzu to raczej za wczesnie ( choc raz mi sie trafilo tak cieple morze jak w lecie) , w maju mozna juz sie kapac.

    pusta plaza z Baski o ile pamietam w maju:

    TUTAJ

    w lecie to czlowiek obok czowieka.

    Polecam czerwiec lub wrzesien.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 02-03-2018 o 11:45

  9. #239

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon28 Zobacz posta
    powiem szczerze nie zauwazylem za bardzo tych nizszych cen.
    jedno co pamietam - zeby miec do bih wykupiona zielona karte - inaczej przeplacasz na granicy.
    Paliwo jest dużo tańsze. Warto zatankować. A wcześniej w Austrii, bo w Chorwacji jest bardzo drogie.
    Jedzenie w BiH też jest tańsze.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leon28 Zobacz posta
    powiem szczerze nie zauwazylem za bardzo tych nizszych cen.
    jedno co pamietam - zeby miec do bih wykupiona zielona karte - inaczej przeplacasz na granicy.
    Zielonej karty nie trzeba wykupywać. Bezpłatnie wydaje ją ubezpieczyciel. A ceny niektórych artykułów niższe o ponad 50% ( np. piwa ) i sporo tańsze paliwo.

Strona 24 z 26 PierwszyPierwszy ... 142223242526 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 23:22
  2. [ Krajobraz ] Dobrze wiosną pojechać do lasu.
    By Bielik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2009, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •