Close

Strona 44 z 57 PierwszyPierwszy ... 34424344454654 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 567

Wątek: Fotoksiążka

  1. #431

    Domyślnie

    poszukaj zalamo, mają obecnie betę kreatora albumów szybki i prawie darmowe a możliwości podobne do fundy

  2. #432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konradzik Zobacz posta
    czym najlepiej skladac ksiazki? LR czy moze InDesign?
    Jak zadajesz takie pytanie, to wnioskuję, że nie masz pojęcia o składzie w żadnym z tych programów.
    Ostatni album roczny, który trzeci raz drukowałem w blurb składałem w LR. Dwa poprzednie w dedykowanym programie blurba. Chyba ten dedykowany program się jednak lepiej nadaje, ale że akurat mam ostatnią wersję LRa, to chciałem spróbować w nim. Jest taki se, na przykład nie ma możliwości ustawienia zdjęć na jednej wysokości dwóch stron rozkładówki, o ile ta wysokość jest różna od krawędzi pola przeznaczonego na zdjęcie. Skład tekstu w LR, to gorsza mordęga niż Corelu i pierwszych PSach.

    Mógłbym oczywiście ściągnąć triala indyka i złożyć w nim album, co pewnie zajęłoby mi 1/4 czasu, który potrzebowałem na skład w LR, ale za rok bym chyba oszalał z nerwów, na wspomnienie jaką bajką jest skład w InD. Zakup wychodzi trochę za drogo jak na skład jednego albumu w roku.

    Reasumując i odpowiadając na Twoje pytanie, to najlepiej składać w InDesign, ale ten program to kobyła i trzeba się go naumieć. Skład w LR jest na tyle intuicyjny, że godzinę załapiesz o co chodzi.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #433

    Domyślnie

    gdybym w ktoryms robil to bym nie pytal zawsze obrobione foty wrzucalem do dedykowanego ale wielu mozliwosci mi brakuje w nich. Robie fotoksiazki dla siebie z podrozy i sa male od 24-72 str. W LR nie moge zmienic wielkosci stron a standard wydruku to A4 tam jest kadrowanie do 20x25 przy wydruku znowu bedzie kadrowane do A4 wiec mija sie z celem
    Fx, DX kilka słoików, Eizo, Epson Stylus Pro 9xxx 7xxx

  4. #434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Reasumując i odpowiadając na Twoje pytanie, to najlepiej składać w InDesign, ale ten program to kobyła i trzeba się go naumieć. Skład w LR jest na tyle intuicyjny, że godzinę załapiesz o co chodzi.
    Skład w ID też jest bardzo intuicyjny. Bardziej intuicyjny chyba nie może być, bo robi się to prawie jak w fizycznym albumie – układa zdjęcia na widocznych stronach. Wszystko inne co powoduje, że InDesign jest kobyłą, nie jest potrzebne w składzie takiego albumu. Nie trzeba tutaj stylów, niepotrzebna jest umiejętność pisania formuł GREP, etc. Dla kogoś kto ma InDesigna i potrafi go obsłużyć nawet tylko w podstawowym zakresie, chyba nie istnieje lepszy program do składu.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #435

    Domyślnie

    tym razem zamowilem z PixBook, ktore wszyscy polecali ale z tego co widze to jest ta sama firma co colorland, uwolnijkolory od ktorych juz zamawialem... jak przyjdzie o takiej jakosci jak jeszcze 2lata temu to kupa :/ moze ktos napisac jak wygladaja teraz ich ksiazki? czy ten papier jest z takim satynowym blyskiem czy powlekany i ladnie blyszczacy? Czy kolory sa zywe i kontrastowe czy mdle i czern slabej jakosci? bo u nich kiedys byl sredni papier i jakosc druku, pozniej gdy weszla konkurencja piekny polyskujacy gruby papier i pozniej znow srednio dlatego caly czas drukowalem u konkurencji gdzie 2firmy w podobnej cenie bily ich na glowe jakoscia... ostatnio odebralem 5ksiazek a teraz wzielo mnie na testy ech.
    Fx, DX kilka słoików, Eizo, Epson Stylus Pro 9xxx 7xxx

  6. #436

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konradzik Zobacz posta
    tym razem zamowilem z PixBook, ktore wszyscy polecali ale z tego co widze to jest ta sama firma co colorland, uwolnijkolory od ktorych juz zamawialem... jak przyjdzie o takiej jakosci jak jeszcze 2lata temu to kupa :/ moze ktos napisac jak wygladaja teraz ich ksiazki? czy ten papier jest z takim satynowym blyskiem czy powlekany i ladnie blyszczacy? Czy kolory sa zywe i kontrastowe czy mdle i czern slabej jakosci? bo u nich kiedys byl sredni papier i jakosc druku, pozniej gdy weszla konkurencja piekny polyskujacy gruby papier i pozniej znow srednio dlatego caly czas drukowalem u konkurencji gdzie 2firmy w podobnej cenie bily ich na glowe jakoscia... ostatnio odebralem 5ksiazek a teraz wzielo mnie na testy ech.
    Dwie strony wcześniej masz moją recenzję zamówionej fotoksiążki w Pixbook: http://forum.nikoniarze.pl/showpost....&postcount=412.
    U mnie kolory zdjęć są takie, jakie powinny być. Kontrastu i ostrości im też nie brakuje.
    Tylko, że ja je dobrze wywołałam w Lightroomie, a mój monitor do obróbki zdjęć spisuje się bardzo dobrze
    Kobieta z Sonnarem też może

  7. #437

    Domyślnie

    ja zamawialem kilkanascie ksiazek juz u nich ale pod innymi nazwami tj colorland uwlonik kolory najlepsefoto itp itd co jakis czas pod inna nazwa wystawiali na allegro. 3lata temu ich papier byl tragiczny matowy, cienki i wydruk wygladal jak z atramentowki w domu.... Pozniej weszla konkurencja zfoto i wtedy te 2 firmy rzadzily na allegro i rywalizowaly... zfoto mialo swietny powlekany papier 200g ktory wygladal jakby byla nalozona na niego wartwa lakieru... Ostatnio zamawialem w nfoto z bialegostoku wiec moglem podjechac i odebrac osobiscice. Jakosc wykonania b fajna ale kolory delikatnie ciemniejsze wiec probuje dalej. Zamowilem jedna w pixbook ale mam jeszcze dwie do zrobienia i szukam innych firm do porownania szkoda ze nikt nie przyjmuje projektow z zewnetrznych programow tylko trzeba konwertowac do ich programu
    Fx, DX kilka słoików, Eizo, Epson Stylus Pro 9xxx 7xxx

  8. #438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez konradzik Zobacz posta
    szkoda ze nikt nie przyjmuje projektow z zewnetrznych programow tylko trzeba konwertowac do ich programu
    Do Najlepsze Foto wysyłałam książkę w jpg/pdf
    Kobieta z Sonnarem też może

  9. #439

    Domyślnie

    pixbook powinien dojsc do mnie we wtorek/srode a zamowie teraz z tej firmy:
    http://allegro.pl/fotoksiazka-a4-96s...957631412.html
    otwiera sie na plasko i szyte nicmi zobaczymy jakiej jakosci papier i wydruk. W lutym stestuje jeszcze 1-2 firmy i bede mial juz ksiazki z wszystkich firm na allegro drukujacych na papierze 200g i stare ksiazki sprzed 3lat na slabym papierze i slabej jakosci druku ale to tylko pamiatki
    Fx, DX kilka słoików, Eizo, Epson Stylus Pro 9xxx 7xxx

  10. #440

    Domyślnie

    Witam,
    Bognik słusznie zauważyłaś, że u nas można zrobić projekt w innym programie graficznym (np. Photoshop) na podstawie makiet dostępnych w dziale do pobrania www.najlepszefoto.pl/do-pobrania
    pliki przesyła się po zalogowaniu przez nasz system na stronie. Pozdrawiam

Strona 44 z 57 PierwszyPierwszy ... 34424344454654 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •