Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mariush Zobacz posta
    Od 3 lat używam filtrów Hitech - i to bardzo często, nie 5 razy do roku - i ani razu nie wyprodukowały zafarbu (w przeciwieństwie do Cokinów czy tanizny z Azji, które również próbowałem).
    Tylko trzeba wiedzieć jak tego używać (np. mierzyć ekspozycję przed założeniem filtra szarego a nie po).

    Inna sprawa, że niewprawne oko nie zauważy spadku jakości wywołanego używaniem słabych filtrów - wszystko wg potrzeb.
    Ja też używam filtrów hitech i mam trochę inne zdanie na ten temat
    Filtry te wprowadzają zafarb. Mniej niż inne ale wprowadzają.
    Kolejna sprawa to czym mocniejszy filtr tym daje mocniejszy zafarb. Taki 1.2 barwi dużo bardziej niż 0,6
    A połączenie tych filtrów daje zafarb zawsze
    Poniżej przykład hitech 1,2 + 0,6
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=57693

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez st4t1c Zobacz posta
    Ważne jaki ma być efekt końcowy, czyli gdzie zdjęcie później ląduje i w jakim formacie.
    Bo jeśli format będzie powiedzmy 100x80+ to każdy zacznie zauważać jakieś niedociągnięcia.

    Ale z kolei tak naprawdę, nawet ktoś z normalnym okiem zauważy różnice miedzy byle co hadża gugu plastik chinol fantastik, a profi żywicznym czymśtam. Jednak te różnice NIGDY nie będą tak duże czy wręcz nie będą zauważalne dla "normalnych" rozmiarów odbitek czy rozdzielczości, tym samym bezzasadnym jest kupowanie niewiadomoczegoiniewiadomojakdrogiego skoro i tak nigdy się tego nie wykorzysta w 100%. Są RAW-y które dają wielkie pole do popisu, a lepiej dać różnice w cenie na biedne i głodujące dzieci. Mówię poważnie!!!

    Rozmowa trochę schodzi na zły tor, zaczyna trącić o onanizm sprzętowy, a nie o to chodzi. Wiadomo w foto droższe (z reguły choć nie zawsze) jest lepsze i tego się nigdy nie przeskoczy. Za dobry sprzęt trzeba płacić grube kokosy, takie realia. Ale jeśli się tego nie wykorzysta, albo w bardzo małym stopniu, lub jak nie widać różnicy, to szkoda kasy i bicia piany o wyższości czegoś nad czymś.
    I w przypadku takich opinii (z którymi się zgadzam) zawsze zadaję sobie pytanie, które zadałem wcześniej - po co ludzie kupują sprzęt za tysiące złotówek, skoro potem kombinują jak oszczędzić kilkadziesiąt złotych na wątpliwej jakości akcesoria. Nie widzę w tym żadnej logiki; jeśli ktoś nie zauważa bowiem różnicy w obrazku made by chińczyk i made by Hitech, to nie zauwazy również różnicy w obrazku z d40 z kitem i d300 ze szkłem za kilka tysi.
    No a fora nakręcają nagonkę sprzętową, rpoducenci zacierają ręce... ale to inna historia

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarek76 Zobacz posta
    Ja też używam filtrów hitech i mam trochę inne zdanie na ten temat
    Filtry te wprowadzają zafarb. Mniej niż inne ale wprowadzają.
    Kolejna sprawa to czym mocniejszy filtr tym daje mocniejszy zafarb. Taki 1.2 barwi dużo bardziej niż 0,6
    A połączenie tych filtrów daje zafarb zawsze
    Poniżej przykład hitech 1,2 + 0,6
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=57693
    u mnie podobnie jak u przedpiścy - używam połówek hitecha 0.6 0.9, używałem (krótko) 1.2 pełnych(znaczy nie połówek), w przypadku lączenia filtrów zafarb jest, robi się bardzo duży przy polączeniu np. dwóch pełnych 1.2, rzadko stosuję tylko połówkę więc nie wypowiadam się co do zafarbu od pojedynczej połówki. W przypadku filtrów jeszcze gęstszych np NDx400 razem z połówką .6 lub .9 zafarb również się pojawia ale MZ jest znacznie (bardzo znacznie) mniejszy niż np. przy 2x pełny 1.2 i idzie z nim żyć - można zostawić - niektórym się podoba lub wprowadzić korekję w postprocesingu.

    widziałem już dwa MZ sensowne wytłumaczenia zafarbów o których mówie: pierwsze akustyka (na innym forum) w telegraficznym skrócie "różne barwniki przy różnych gęstościach stąd nieciekawe efekty przy lączeniu filtrów", drugie Raysfoto które odpowiedzalnością za zafarby obarcza czułość na IR matrycy co powoduje że przy rzeczywiście gęstych filtrach lub połączeniu kilku filtrów pojawi się zafarb ze względu na czas naświetlania i efekty od IR rejestrowanego przez matrycę przy takich czasach, podali również informację o filtrach ND "hot mirror" (mogłem coś przekręcić w nazwie) które dodatkowo blokują IR i pozwalają na uzyskanie prawdziwie ND filtrów w fotografii cyfrowej.

  4. #24

    Domyślnie

    Temat przedpotopowy, ale myślę, że wiele sie nie zmieniło. W nawiązaniu do poprzedniej wypowiedzi pytanie:
    Sądzicie, że ten hitech nie będzie jednak dawał zbytniego zafarbu?
    http://www.photo4b.pl/index.php?p768...-stop-10-85x85
    Zależy mi na jak najgęstszym filtrze.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fenrir Zobacz posta
    Temat przedpotopowy, ale myślę, że wiele sie nie zmieniło. W nawiązaniu do poprzedniej wypowiedzi pytanie:
    Sądzicie, że ten hitech nie będzie jednak dawał zbytniego zafarbu?
    http://www.photo4b.pl/index.php?p768...-stop-10-85x85
    Zależy mi na jak najgęstszym filtrze.
    Będzie dawał znacznie mniejszy niż inne (poza Lee).
    Ale jak chcesz tego typu filtr, to lepiej kupić nakręcany. Uchwyty Cokin nie są zbyt szczelne i masa światła wpada bokiem. W większości też dają mniejszy zafarb.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #26

    Domyślnie

    Dzięki GonzoG. Tak własnie pomyślałem, że akurat ten filtr warto kupić nakręcany.
    W tym hitechu też są duże nieszczelności w holderze? Czy to po prostu jeden pies, hitech czy cokin (chodzi o holder)?

  7. #27

    Domyślnie

    holder Hitech'a jest dużo lepszy od Cokina, bo ten to przeciętnej jakości plastik, nie wiele lepszy od chińskich podrobek po 10zl.
    Niestety też swoje kosztuje.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •