Close

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 103
  1. #71

    Domyślnie

    Jutro pojde do cyfrowe.pl i niech mi sprobuja od reki nie wymienic. Kupilem u nich 2 aparaty, lampe i pelno *******. Nie mam najmniejszego zamiaru sie bujac z gwarancja.

    To nie jest normalne tak na chlopski rozum, ze ladowarka sie nie wylacza po naladowaniu, tylko jedzie dalej, nagrzewa akumulatory. A jaby je zostawic na noc omylkowo, to by doszlo do fajerwerkow.

    Dzieki za odzew.

    P.S Slabo, napisalem "pelno pier...ół" i forum mi wykasowalo to slowko.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 08-10-2017 o 20:41
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #72

    Domyślnie

    Ładowarka prawdopodobnie nie przechodzi po na ładowaniu w stan podtrzymania, a tak powinno być jeśli to mikroprocesorowa. Albo ona kulawa, ale może być też sytuacja, że któreś ogniwo z tych Enelopów też jakieś mniejszej mocno pojemności. Niestety dobre Enelopy też już się skończyły parę lat temu. Jeśli ładowarka ładuje też po jednej sztuce to bym sprawdził każdy akumulatorek po kolei. Pomierzył bym też jakimś tanim nawet multimetrem co tam za wartości są. Moja tani ładowareczka BC 700 też chińska i też jak ustawię w błyskawiczny tryb ładowania prądem aż 700m mAh to je konkretnie rozgrzewa, ale potem przechodzi w tryb podtrzymania i bardzo malusim prądzikiem podtrzymuje ogniwa. Podsumowując trzeba by akumulatory przetestować i ładowarkę sprawdzić na innych aku.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #73

    Domyślnie

    Bardzo dobre sa aku z Tesco tak z Tesco. Juz kilka lat ich uzywam w kazdym sprzecie i w lampach i dzialaja wysmienicie. Ecogreen kosztuja 24,99 za 4 szt. 2500mha i mniejsze rowniez sa tanie. Mialem enelopy i inne markowe roznic poza cena nie widze.

    Wysłane z mojego ZUK Z2121 przy użyciu Tapatalka
    .........

  4. #74

    Domyślnie

    Stare Enelopy mam kupione w dniu premiery D700 czyli mają chyba 8 czy 9 lat dwa komplety jechane na weselach non stop. Cudo akumulatorki. W tamtym roku dokupiłem dwa na zapas, bo przecież to nie możliwe aby tamte wciąż działały i działały niestety te nowsze nie dość, że mają niższe napięcie trochę to siadaj okrutnie przy pracy z lampą. Wszystko dziś produkują z gufffna i plastiku po butelkach PET.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #75
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale są bardziej eko i kupując je wspierasz częściej finansowo producenta

  6. #76

    Domyślnie

    Ja kkogos interesuje, to skonczylo sie tak ze oddalem bez problemu ( i szczerze polece przez to cyfrowe.pl). A ze nie mieli takiej samej to wzialem BC-700.
    I wszystko gra.

    A taka ciekawostke napisze kolo tematu, ja kupilem analogowego Nikona F801 i zaladowalem mu 4 paluszki AA, bodajze Philipsa, to praktycznie momentalnie poczulem jak grip/uchwyt na reke zaczyna sie robic goracy, szybko odkrecilem moneta ta srubke ktora trzyma zasobnik na baterie i wyjalem tak gorace baterie ze nie moglem ich utrzymac dluzej niz przez chwile.
    To byla jakas blyskawiczna reakcja; wsadzasz paluszki, 20-30 sek i sa tak gorace, ze prawie parza.
    I taka zagwostka. To wina aparatu czy paluszkow. Pozniej zalozylem energizery a potem duracelle i bez senasacji. Zrobilem tym aparatem bez problemu wiele rolek filmu. Czyli raczej paluszki byly winne...
    Ale co moglo spowodowac takie cos? W kazdym razie ja nie kupuje baterii philipsa do dzisiaj.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #77
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z bateriami philipsa to były cyrki swego czasu bo na magazynach wylewało się wszystko z kartonów, okazało się że fabryka przyoszczędziła, z baterii alkalicznych najlepsze są modele industrial duracela czy energizera, które nie powinny być w obrocie detalicznym ale dzięki naszym karuzelom vatowskim było tego na tony taniutko, te baterie trzymały niesamowicie dobrze.

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ja kkogos interesuje, to skonczylo sie tak ze oddalem bez problemu ( i szczerze polece przez to cyfrowe.pl). A ze nie mieli takiej samej to wzialem BC-700.
    I wszystko gra.
    .
    To bardzo fajna funkcjonalna ładowarka przedłużająca życie akumulatorom. Rozładuj w niej czasem akumulatorki.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #79

    Domyślnie

    A co ile cykli ladowania robic to rozladowanie/odswiezenie?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #80

    Domyślnie

    ja tak mniej więcej co 10 ślub ale przy nowych to raz , dwa razy w roku starczy
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 8 z 11 PierwszyPierwszy ... 678910 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podział akumulatorków
    By MasterM16 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2013, 23:23
  2. Test naładowania akumulatorków.
    By josephebeloki in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-08-2013, 20:19
  3. ładowarka powerbase c-513 i czas ładowania akumulatorków
    By cienistogrzywy in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 18:30
  4. CZas ładowania akumulatorków.
    By piotereks in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-07-2010, 17:03
  5. Ładowarka BC700 nie widzi akumulatorków...
    By siwyyy77 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •