Close

Strona 121 z 185 PierwszyPierwszy ... 2171111119120121122123131171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 201 do 1 210 z 1842
  1. #1201
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Włocławek
    Posty
    187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m630 Zobacz posta
    A co to ma do meritum wątku tzn o EX1 ?
    Ano chyba taki, że ex1 to zwykły kompakt

  2. #1202

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Staś Zobacz posta
    ... ex1 to zwykły kompakt
    Zwykły, ale dobry
    pzodr
    Ostatnio edytowane przez jannik ; 15-05-2011 o 17:30

  3. #1203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jannik Zobacz posta
    Zwykły, ale b. dobry
    z tym, że:
    nie jest to aparat dla amatorów,
    nie jest to aparat dobry do zdjęć turystyczno-towaarzysko-okolicznościowych
    nie jest to aparat dla kogoś, kto chce go mieć jako jedyny aparat
    nie jest to dobry sprzęt do robienie fotek w słońcu (plaża, nasłonecznione widoczki itp)
    jest to aparat, w którym NIE WOLNO używać ustawienia "smart", czy "auto" (nie wiem po co tę funkcję dali)
    jest to aparat dla ludzi wyrozumiałych i cierpliwych, bo wzajemne wykluczanie się wielu funkcji naprawdę może wkurzyć
    jest to aparat dla kogoś, kto zdecydowanie przedkłada jakość zdjęć ponad ergonomię i wygodę menu

    generalnie jest to aparat dla "lustrzankowców", którzy dobrze znają się na manualu i potrzebują pstrykacza tam, gdzie nie mogą lub nie chce im się użyć lustra

    w innym przypadku zdecydowanie polecam G11/12

    pzodr
    No, to co ?
    Ktoś sprzedaje EX1 ? Jako pierwszy sie piszę na niego .

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #1204

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Staś Zobacz posta
    Ano chyba taki, że ex1 to zwykły kompakt
    Znaczy się Staś bredzi ?

  5. #1205

    Domyślnie

    "Napisał jannik
    nie jest to aparat dla amatorów,-BZDURA
    nie jest to aparat dobry do zdjęć turystyczno-towaarzysko-okolicznościowych-BZDURA
    nie jest to aparat dla kogoś, kto chce go mieć jako jedyny aparat-BZDURA
    nie jest to dobry sprzęt do robienie fotek w słońcu (plaża, nasłonecznione widoczki itp)- BZDURA
    jest to aparat, w którym NIE WOLNO używać ustawienia "smart", czy "auto" (nie wiem po co tę funkcję dali)-BZDURA
    jest to aparat dla ludzi wyrozumiałych i cierpliwych, bo wzajemne wykluczanie się wielu funkcji naprawdę może wkurzyć-BZDURA
    jest to aparat dla kogoś, kto zdecydowanie przedkłada jakość zdjęć ponad ergonomię i wygodę menu-BZDURA

    generalnie jest to aparat dla "lustrzankowców", którzy dobrze znają się na manualu i potrzebują pstrykacza tam, gdzie nie mogą lub nie chce im się użyć lustra-BZDURA

    Jannik= BZDURA nie wiem po co na forum się wypowiadasz i co chcesz udowodnić. Jeśli to, że nie masz zielonego pojęcia o EX1 i o fotografii to faktycznie Ci się udało.

  6. #1206

    Domyślnie

    @Dominikaxx forum służy do dyskusji, chyba o tym zapominasz. Ja np. zgadzam się z twierdzeniem:

    "nie jest to dobry sprzęt do robienie fotek w słońcu (plaża, nasłonecznione widoczki itp)"
    "jest to aparat dla ludzi wyrozumiałych i cierpliwych, bo wzajemne wykluczanie się wielu funkcji naprawdę może wkurzyć"
    "jest to aparat dla kogoś, kto zdecydowanie przedkłada jakość zdjęć ponad ergonomię i wygodę menu"

    Pamiętaj o tym że piszesz z ludźmi.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  7. #1207

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    @Dominikaxx forum służy do dyskusji, chyba o tym zapominasz. Ja np. zgadzam się z twierdzeniem:

    "nie jest to dobry sprzęt do robienie fotek w słońcu (plaża, nasłonecznione widoczki itp)"
    "jest to aparat dla ludzi wyrozumiałych i cierpliwych, bo wzajemne wykluczanie się wielu funkcji naprawdę może wkurzyć"
    "jest to aparat dla kogoś, kto zdecydowanie przedkłada jakość zdjęć ponad ergonomię i wygodę menu"

    Pamiętaj o tym że piszesz z ludźmi.
    Ja kupiłem tulejkę i filtr szary i nadaje się do zdjęć w super słońcu
    Wykluczające się funkcje to tylko kilka bzdet w efektach które i tak można dodać po zrobieniu zdjęcia.
    Ergonomia to bardzo względne pojęcie i menu moim zdaniem jest bardzo przyjemne.

  8. #1208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FX1900 Zobacz posta
    Ja kupiłem tulejkę i filtr szary i nadaje się do zdjęć w super słońcu
    Wykluczające się funkcje to tylko kilka bzdet w efektach które i tak można dodać po zrobieniu zdjęcia.
    Ergonomia to bardzo względne pojęcie i menu moim zdaniem jest bardzo przyjemne.
    Mógłbyś pokazać jakieś zdjęcia robione na f1.8-2 w słońcu z szarym filtrem? Mogą być jpg...
    Jakie widzisz minusy tego aparatu?

  9. #1209

    Domyślnie

    Zdjęć na 1,8-2 nie mam bo robię widoczki i tak przymykam przysłonę tyle, że z filtrem nie trzeba jej przymykać maksymalnie- chociaż i bez filtra zdażało się to sporadycznie.
    Jakie widzę minusy- w sumie to chyba żadnych wiedziałem co kupowałem i do czego- najczęściej ludzie narzekają na ten aparat bo spodziewali się wodotrysków a tak naprawdę aparat jest ich pozbawiony, dla wielu będzie to minusem. Ja uważam to za zaletę wszystko co mi do szczęścia w aparacie potrzebne to A,S,M ręczne iso jasne szerokie szkło stabilizacja i AF
    Naprawdę nie potrafię wskazać wad EX1 pozostanie u mnie na dłużej jak sony R1 zresztą też

  10. #1210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dominikaxx Zobacz posta
    Jannik= BZDURA nie wiem po co na forum się wypowiadasz i co chcesz udowodnić..
    Dominikaxx
    Nic nie chcę udowodnić (chyba w odwrotności do ciebie) i faktycznie nie znam się zbytnio na fotografii, bo dopiero niedawno wziąłem się za książki i głównie eksperymentuję.
    Chcę po prostu nauczyć się robić dobre fotografie w czasie swoich corocznych dalekich podróży, bo bywam w miejscach, które warto ładnie uwiecznić.
    I nie mam najmniejszych aspiracji bycia znawcą, czy świetnym fotografikiem.
    Wydaje mi się, ze forum jest nie tylko dla takich fachowców i profesjonalistów, za jakiego się uważasz, ale również dla zupełnych amatorów.
    Wymądrzam się, ponieważ przed zakupem EX-a zabrakło mi opinii zwykłych użytkowników, a nie tylko "mistrzów" i poszukiwaczy perfekcji.
    Miałem kiedyś dobrą hybrydę i przez ostatnie dwa lata próbowałem znaleźć aparat, którym by mi ją zastąpił, dając równie dobre jakościowo zdjęcia, ale też nie zabierając różnych fajnych funkcji i cech, które mają hybrydy, a których niestety nie ma ani G11, ani EX i żaden aparacik z tej półki.

    Już to kilka razy tłumaczyłem, ale widocznie moje umiejętności dydaktyczne są równe fotograficznym, czyli bardzo mierne

    I tyle w temacie.
    Nie przeczę, że EX to dobry kompakcik, ale też należy uczciwie pisać o jego ograniczeniach i wadach.

    mam nadzieję, że teraz zakumasz...
    pozdrawiam serdecznie

Strona 121 z 185 PierwszyPierwszy ... 2171111119120121122123131171 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •