Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    widziałem ale mało pomogło, niby czyms to wywaliłem, ale stery jak nie dzialaja tak nie dizalają
    F50; F80; S3 Pro; D90; 28 2,8; 50 1,4; 50 1,8; 18-55 VRII, 17-55 2,8; 24-120 2,5-5,6D; 35-105 3,5-4,5; AF 80-200 2,8; SB-900; YN-460, Franka Solida III, Bronka S2A, Fuji GA645Zi, Mamiya 7II

  3. #23

    Domyślnie

    dobra zdecydowałem się na format, mam dyski na RAID,
    czy jak zformatuje pratycję systemową to moge miec problemy z RAIDEM? czy moge spokojnie zformatowac i zainstalowac win od nowa?
    F50; F80; S3 Pro; D90; 28 2,8; 50 1,4; 50 1,8; 18-55 VRII, 17-55 2,8; 24-120 2,5-5,6D; 35-105 3,5-4,5; AF 80-200 2,8; SB-900; YN-460, Franka Solida III, Bronka S2A, Fuji GA645Zi, Mamiya 7II

  4. #24

    Domyślnie

    O ile mi wiadomo to RAID tworzy i likwiduje się w Biosie.
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  5. #25

    Domyślnie

    a tak przy okazji czym najlepiej robić obrazy?
    Drive SnapShot -> http://www.drivesnapshot.de

    http://www.dobreprogramy.pl/Drive-Sn...ows,27609.html


    Z darmowych
    -> EASEUS Todo Backup Free
    -> oprogramowanie producenta dysku np. SeaTools od Seagate (Acronis TrueImage)

    pzdw

    Q
    Gyöngyhajú lány

  6. #26

    Domyślnie

    W Win7 jest narzędzie do tworzenia kopii zapasowej całego systemu i ponownego przywrócenia
    start > wszystkie programy > konserwacja > kopia zapasowa/przywracanie
    Nikon, Nikkor i SaBinka

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śli Zobacz posta
    dzieki Calme poprobuje
    miałem plan zrobić obraz ale nigdy nie wiem kiedy już jest ta ostateczna instalacja, zawsze cos zmienie, poprawie, doinstaluje
    a tak przy okazji czym najlepiej robić obrazy?
    po kilu takich wpadach - kiedy potem tydzień instalowałem wszystko na nowo - jako totalny laik komputerowy zainwestowałem raz 150 zł w Acronis TrueImage - bo prosty, po polsku był i robił to idealnie. Potem kupiłem jeszcze dwa upgready do najnowszej wersji - bo tak chciałem aczkolwiek ta pierwsza z 2008 tez nadal spełnia zadanie.
    Kopie C/D ( system/aplikacje) - robię co tydzień/dwa - odtworzenie to wypicie kawy - po 15 minutach wszystko jak w chwili zapisu. Na PC, na laptopie, na komputerach dzieci - koniec problemów od czterech lat - polecam. Najnowsza wersja - a kosztuje tyle samo - robi też kopie "live - w czasie rzeczywistym" taki time machine - te niecałe 200 zł w porównaniu do zalet - bezcenne.

  8. #28
    Motorniczy
    Gość

    Domyślnie

    Format systemu trwa 30 minut , tracisz czas. Pozdro

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Format systemu trwa 30 minut , tracisz czas. Pozdro
    A instalacja programów, aktualizacji, konfigurowanie wszystkiego niestety trwa kilka godzin.

  10. #30
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Motorniczy Zobacz posta
    Format systemu trwa 30 minut , tracisz czas. Pozdro
    Nie wiem dokładnie do czyjej wypowiedzi dokleić to co napisałeś, ale gdy ta wypowiedź znajduje się akurat w tym miejscu i czasie, to jej wydźwięk jest zupełnie absurdalny.

    Poleceniem "Format" muszą posługiwać się zazwyczaj kompletne żółtodzioby, którzy na dodatek upatrują w tym dosowym poleceniu jakiejś niezwykłej siły, czy wręcz magii.

    Jeśli ktoś ma dla przykładu, jakiś problem z zawirusowaniem sektorów startowych dysku, to poleceniem "Format" niczego nie naprawisz, a tylko nadłożysz drogi poprzez mus ponownej instalacji systemu.

    Zresztą, system da się pielęgnować i jeśli robi się to z głową, łącznie z backupami, to stawianie go od nowa jest zupełnie niekonieczne.
    Medice, cura te ipsum.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •