Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    sheepi zrobił dobre podsumowanie tematu.
    Zaczynając przygodę z DSLR należy sobie uświadomić że automat się nie sprawdza. Kto tego nie wie to nie nie ma pojęcia na co się porywa i jest to prosta droga do katastrofy. To jest główna trudność która wielu zniechęciła do pracy filmowej lustrzanką. Chcesz automatu to pracuj kamerą. Trzeciej opcji na razie nie ma choć pewnie z czasem się pojawi.

  2. #22

    Domyślnie

    Powiem jedno... robienie ruchomych obrazków to jest znacznie poważniejsza sprawa niż wybranie pojedynczego zdjęcia ....
    Tu trzeba mieć CAŁE ujęcie do wzięcia... O ile nietrafienie z ostrością w reportażu nie jest dramatem (i wyostrzenie po chwili) to skoki ekspozycji to jest koszmar.
    I trzeba mieć świadomość tych problemów.
    Nie ma łatwego wejścia w realizację bardziej skomplikowanych form. I wspomaganie się automatyką (co przychodzi z "doświadczeń fotograficznych) to proszenie się o kłopoty

  3. #23

    Domyślnie D7100 - filmowanie/dźwięk/stabilizacja

    Witam ponownie,

    Chciałbym serdecznie podziękować za udział w dyskusji, która zapewne może się toczyć w nieskończoność.
    Pierwsze koty za płoty mam już za sobą. Na końcowe efekty pracy trzeba będzie jednak zaczekać do czasu finałowego montażu filmu. Uwag i wniosków dotyczących filmowania lustrzanką nagromadziło mi się po jednym dniu co nie miara. Całe to doświadczenie mam nadzieję że zaprocentuje w przyszłości. Lekko nie było ale starałem się jak mogłem.

    Na jeden z głównych tematów podsumowań wychodzi "stabilizacja" i tutaj trzeba dużo popracować, ale wszystko jest do podciągnięcia, aby tylko chęci nie zabrakło.

    pozdrawiam

  4. #24

    Domyślnie

    stabilizacja (jak się w przyszłości okaże) to będzie jeden z mniejszych problemów. Zasada jest prosta. Jeśli z ręki to najlepiej obiektyw ze stabilizacją+ coś do podpory na ramieniu. Pozostałe ujęcia tylko ze stabilizatorami typu steady, slidekamera, monopod, statyw z głowicą olejową itp. Mi najwięcej kłopotów sprawia ustawianie ostrości. Niby już mam sporą wprawę ale tu przytrafia się najwięcej niedociągnięć. Następnym poważnym problemem jest dźwięk ale poruszałem ten temat w innych wątkach.

  5. #25
    onesally1784
    Gość

    Domyślnie

    Masz rację , ale ustawiając manualnie masz możliwość panowania nad naświetleniem. Nawet elektroniczne dopasowanie naświetlenia wymaga chwili. Wybór leży pomiędzy profesjonalizmem , a wygodą

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez onesally1784 Zobacz posta
    ustawiając manualnie masz możliwość panowania nad naświetleniem.
    Te funkcje ustawia się oddzielnie więc nie widzę związku pomiędzy sterowaniem jasnością i ostrością ( o ile o to chodzi ). Generalna zasada jest taka że automat w lustrzankach się nie sprawdza i jeśli ktoś filmuje zawodowo to trzeba ustawiać wszystko ręcznie. Można się szybko przyzwyczaić. Podobnie zaczyna być w kamerach. Dobra automatyka była za czasów DV. Mam na myśli słynną PD150, lub poczciwą VX2100. Kamery HD już miały większy problem z AF i naświetlaniem chociaż da się jeszcze zapanować nad tymi funkcjami.

  7. #27

    Domyślnie

    ja się podepnę też, przy próbie nagrywania z AF-F, zauważyłem że sa rejestrowane wyraźnie dźwiękui pracy af, fakt obiektyw już nie pracuje tak jak kiedyś. jaki mikrofon by trzeba było kupić by tego nie rejestrował, te montowane na stopce jakoś mnie nie przekonuja do tego by nie rejestrowały tego dźwięku. aż tak nie zgłebiałem tematu w lustrzankach, wiem że mikrofon potrafi z łatwością zarejestrowac dźwięki z drugiegi pokoju.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  8. #28

    Domyślnie

    Nie ma całkiem bez głośnych obiektywów, więc poza dość długimi kierunkowym i mikrofonami, to każdy będzie zbierał dźwięk pracy AF. Fakt, nie tak mocno jak wbudowany, ale zawsze.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #29

    Domyślnie

    to tak jak myślałem, trzeba by mieć mikrofon w sporej odległosci, lub ostrzyc ręcznei.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •