Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 54
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelns Zobacz posta
    Dziękuje Państwu za zainteresowanie, tak jak pisałem jestem zdecydowany na lustrzankę. Aparat tylko i wyłącznie do pracy w mini studio, nie interesuje mnie kręcenie filmów itp od tego mam smartphona. Kompaktami nie jestem zainteresowany chciałbym przetestować na różnych obiektywach. Po przeczytaniu wątków wydaję się, że muszę kupić coś stał ogniskowego i teraz pytanie czy lepiej 7100 za 2900 zł + Nikon AF-S DX NIKKOR 50MM F/1.8G za 800zł razem 3700zl. Czy brać np wspomnianego D5300 za 1900zł + Nikon NIKKOR AF-S 50mm f/1.4G + 1800zł całość też wychodzi 3700zł. Dziękuje pozdrawiam
    Z 50 1.4G zrezygnuj- nie potrzebujesz ani płytkiej głębi ostrości, ani dużej przysłony. Weź 35 1.8 DX- piszesz, że obiekty mają max 50X50 - 50mm (85 po cropie) może być po prostu za wąskie, choć jak masz duże pomieszczenie to bez problemu das radę i w takim przypadku warto rozważyć 50 1.8G.

    D5500 z kitem 18-55 + 35 1.8G (ew. 50 1.8G jak masz więcej miejsca) + dobry statyw za resztę budżetu to moim zdaniem zestaw na Twoje potrzeby więcej niż wystarczający.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Jedno pytanie - a co ty masz do Fuji XT 1 - jeżeli chodzi o fotografowanie "produktów" ??? Ja uważam, że produkty można fotografować praktycznie każdym aparatem, a mały zoom typu 18-55 mm jest bardziej praktyczny niż stałka (jedna stałka).
    Nic. Tylko trudniej na tych fotografowanych produktach zarobić 6 000 zł na Fuji niż 3k zł na Nikona, który da podobną jakość. Kolega wyraźnie pisze, że żadnych wodotrysków nie potrzebuje.

    N 50 ma dość małą skalę odwzorowania, jeśli potrzebujesz zbliżenia detali. 1.4 też generalnie się nie przyda, zbędny wydatek. Jak chcesz, żeby przedmiot typu torebka był cały ostry, musisz i tak przymknąć obiektyw do co najmnie np.j f5.6 . Przymknięte obiektywy generalnie są ostre, polecana S17-50 to aż nadto do takiej fotografii. Pytałem, jakimi ogniskowymi fotografujesz, bo przy 50 mm trzeba mieć trochę miejsca, kwestia wygody. Co do obiektywu, wystarczy kit, np 18-55 AF-P, wystarczy 35DX, N40/2.8 makro i wiele innych.
    D7100 da tyle, że jeśli zechcesz do takiej fotografii jednak kiedyś używać lamp błyskowych, można je wyzwolić za pomocą lampy wbudowanej. Niby drobiazg, ale...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Nic. Tylko trudniej na tych fotografowanych produktach zarobić 6 000 zł na Fuji niż 3k zł na Nikona, który da podobną jakość. Kolega wyraźnie pisze, że żadnych wodotrysków nie potrzebuje.

    .
    poste - skup się jak czytasz czyjeś posty a później na nie odpowiadasz - ja zaproponowałem aparat używany za 3200 zł - 3600 zł. (już z obiektywem) a nie za 6000 zł.
    Cytuję ciebie "Fuji XT1 z obiektywem 18-55 2,8/4 " do fotografii produktowej, no kolega ma fantazję, gratuluję" i "Kolega wyraźnie pisze, że żadnych wodotrysków nie potrzebuje" o jaką fantazję tu chodzi o jakie wodotryski ?
    To,że XT1 nie ma przełącznika AUTO i może stanowić dla ciebie jakiś problem, to tylko skłania do samokształcenia.

    Pozdrawiam i zachęcam do zgłębiania wiedzy, ale przede wszystkim tej wiedzy praktycznej czyli umiejętności. Pozdrawiam jeszcze raz.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja tu dostrzegam jakąś krucjatę fuji

    Skup się, oferujesz używane bezlustro aps-c w cenie używanej pełnej klatki w nikonie albo nawet w sony, jaki to ma sens ?
    Co może osiągnąć kupując fuji w tak wysokiej cenie zamiast nikona dużo tańszego ?

  5. #15

    Domyślnie

    @andrzej_abc
    Widzę, że jednak bez osobistych wycieczek nie potrafisz. A najlepsze jest jak przypisujesz mi jakieś swoje problemy (z wiedzą, umiejętnościami) i z nimi dyskutujesz.
    Nie chce mi się odpisywać na twoje śmieszne wpisy, wszystkich głupot w internecie i tak nie wyprostuję.


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ja tu dostrzegam jakąś krucjatę fuji

    Skup się, oferujesz używane bezlustro aps-c w cenie używanej pełnej klatki w nikonie albo nawet w sony, jaki to ma sens ?
    Co może osiągnąć kupując fuji w tak wysokiej cenie zamiast nikona dużo tańszego ?
    W zasadzie w cenie nowego a7 Ale to jest FUJI!

  6. #16

    Domyślnie

    A ten fuji to jakichś rawów nie umie robić?
    Nie rozumiem logiki ,,obrabiania,, jpega już obrobionego przez aparat. Nie wierzę w jakikolwiek pozytywny aspekt takiego działania.
    Może @andrzej_abc podasz zalety takiej obróbki ?
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    @andrzej_abc
    Widzę, że jednak bez osobistych wycieczek nie potrafisz. A najlepsze jest jak przypisujesz mi jakieś swoje problemy (z wiedzą, umiejętnościami) i z nimi dyskutujesz.
    Nie chce mi się odpisywać na twoje śmieszne wpisy, wszystkich głupot w internecie i tak nie wyprostuję.
    Ja tylko zadaję proste pytania, które dotyczą twoich wpisów, ale jak masz problemy z odpowiedzią na nie, to tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu, że "bijesz pianę na forum"

    Pozdrawiam

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Ja tylko zadaję proste pytania, które dotyczą twoich wpisów, ale jak masz problemy z odpowiedzią na nie, to tylko utwierdzasz mnie w przekonaniu, że "bijesz pianę na forum"

    Pozdrawiam
    Wystarczy, że przeczytasz ze zrozumieniem, zamiast bić pianę.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    A ten fuji to jakichś rawów nie umie robić?
    Nie rozumiem logiki ,,obrabiania,, jpega już obrobionego przez aparat. Nie wierzę w jakikolwiek pozytywny aspekt takiego działania.
    Może @andrzej_abc podasz zalety takiej obróbki ?
    Nbogdan - przecież jpg też można "obrabiać" chociażby rozjaśnić, wyostrzyć, skorygować balans bieli, wykadrować ...... . A zalety: jak pisałem w poście 90% gotowych wywołanych zdjęć, oszczędność czasu, oszczędność miejsca na dysku (mniejsze pliki), możliwość używania mniej wydajnego sprzętu komputerowego do "zabawy" z fotografią ...., ja nie mam nic przeciwko plikom RAW - sam je czasami wykonuję, ale proponowanie wykonywanie RAW osobie, która ma bardzo małą wiedzę na temat fotografii (jak sama pisze), to jakieś nieporozumienie.

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale to jest twoja rada dla pytającego żeby robił zdjęcia produktów w jpg, tak ?

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Domowe mini-studio
    By oliwiadro in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 14:56
  2. Mini studio w domu.
    By strazak23 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 21:19
  3. mini studio
    By krupcia22 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 10:42
  4. amatorskie mini studio
    By maciekjak in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 13:33
  5. Mini studio
    By romejo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-03-2005, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •