Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Jak człowiek uczy się chodzić w ciasnych butach, to ... się nauczy chodzić w ciasnych butach.
    Najlepsza odpowiedź.
    Zrazisz się tylko. Mam chyba ze trzy szkiełka m42, fajna sprawa, ale jako dodatek, nie jako główne narzędzie pracy. Polecam dozbierać dudków (wiem, że to trudne) i kupić coś, co będzie miało af, pomiar itp.
    Jeżeli ja miałbym doradzać to doradziłbym: AF-S Nikkor 35mm f/1.8G
    50mm 1.8 też jest super, tylko, że w d40 zero af
    Pozdrawiam.
    "Slajd to slajd"- Wiktor Wołkow

  2. #12
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Moze poszukac Nikkora 100/2.8 Series E. Tanie i swietne szklo, do portretow w sam raz. Ostatnio widzialem na niemieckim forum fotograficznym za 89Euro, w idealnym stanie, moze w Polsce tez znajdziesz. Ale to oczywiscie manual, o taki -


    Ken wypowiada sie o nim w samych superlatywach http://www.kenrockwell.com/nikon/100f28E.htm

  3. #13

    Domyślnie

    ... jest tez ukraińska podróbka tego nikona 100/2.8
    pod nazwą arsat (rzadko) lub kaljenar
    ja mam arsata w stanie agonalnym - jest w naprawie właśnie, a zdjęć z d40 mam kilka;
    te są bez żadnej obróbki, nieostrzone po zmniejszeniu;



    mocowanie jest nikona, jak pierścienie chodzą płynnie to warto zakupić, tak myślę, ja swojego naprawiam, z tym, że juz do analoga.

    edit

    a podostrzyłem, poglądowo, bez przesady;

    Ostatnio edytowane przez igg ; 23-01-2011 o 01:02

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jumbox Zobacz posta
    a może coś z manualnych obiektywów z mocowaniem do nikona. Miałem kiedyś np taką Tokinę 80-200 ze światełkiem 4.0. Kiedyś dałem za niego coś około 100zł, albo np taki nikkor 55 MICRO - co prawda nie daję powiększenia 1:1 (tylko 1:2) ale za pomocą niego można zrobić naprawdę bardzo fajne zdjęcia. Należy tylko pamiętać, ze te manuale nie mają styków więc pomiar ustawianie parametrów będzie tylko w trybie M
    Też miałem tę Tokinę 80-200, również na D40. Po podkręceniu troszkę suwaczków wychodziły zdjęcia całkiem całkiem.
    Taki przykładowy tylko sampel, zdaje się że na f/5,6
    X-E2 Fujinon [35 1,4 , 60 2,4]
    flickr

  5. #15

    Domyślnie

    Też odradzam opcję M42 na początek, zwłaszcza do D40. Poszedłem tą drogą, ale teraz mój stary tessar od praktici leży w szafie a sam szybko kupiłem N50 1.8. Jeżeli jesteś gotowa ostrzyć manualnie to może jeszcze N28-85 3,5- 4,5 (do kupienia za ok. 400-450 zł). Dobre recenzje na kenrockwell lub N28-105 3,5-4,5. Właśnie kupiłem ten pierwszy (jeszcze nie testowałem) ale znam recenzje innych forumowiczów. Odradzam N 28-100 3,5-5,6 G, bardzo tani, ale szybko mnie rozczarował (no chyba, że naprawdę nie masz kasy i potraktujesz go tymczasowo)
    D700, BC1 i cała masa różności
    FB

  6. #16

    Domyślnie

    jest ta tokina, tez miałem i żałuje ze już nie mam, ale mam tego arsata to byłaby wojna w szufladzie;

    http://allegro.pl/rmc-tokina-80-200-...431987223.html

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •