Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze zrozumiałem to sruba nie jest wcale zwolennikiem przymknięcia

  2. #12

    Domyślnie

    Zgadza się - źle przeczytałem Już poprawiłem

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wuel Zobacz posta
    W ogóle to panuje tu irytująca maniera papierowej GO i nie wiedzieć czemu wszyscy pieją z zachwytu przy takich fotach.
    Myślę, że wartość tych portretów nie leży w papierowej głębi ostrości i nie to (a w każdym bądź razie nie tylko) zadecydowało o tym, że zachwyciłem się tymi zdjęciami. Liczy się całość - kadry, kompozycja, światło, gra modelki i umiejętność autora do wydobycia i utrwalenia jej delikatnej, oryginalnej urody, zmysłowość bijąca z tych zdjęć, świetnie zagrało tu również BW... Ale plastyka wynikająca z małej GO i piękny bokeh tylko podkreślają powyższe i podkreślają klimat tych fot. Sama mała głębia jest tylko efektownym wodotryskiem (podobnie jak np. stosowane bez umiaru rybie oko), jeśli nie jest wzbogacona czymś jeszcze - i tu chyba się zgadzamy, ale nie ma to miejsca MZ akurat w tym przypadku. I fafniak ma rację, akurat ja nie jestem tutaj zwolennikiem przymknięcia, ale dobrze, że jest trochę szumu, bo jakiś czas te zdjęcia "wisiały" bez okazanego im należnego zainteresowania To oczywiście tylko moje skromne zdanie
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 30-09-2014 o 12:00

  4. #14

    Domyślnie

    dla mnie bardzo git ;]

  5. #15

    Domyślnie

    wyprzedzili mnie koledzy- kolega autor zdjec mocno z mala glebia ostrosci przesadzil. na 2. i 3. wyglada dama (skadinad bardzo atrakcyjna) jakby bielmo na prawym oku miala. gdby nie ta karykaturalnie mala glebia bylyby to ladne 3 portrety ladnej damy.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  6. #16

    Domyślnie

    Były już na tym forum rozważania, które oko ważniejsze. O ile sobie przypominam, nie osiągnięto "konsensusa". Sam mam mieszane uczucia w tym przypadku. Plastykę zdjęć autor starał się wydobyć nie tyle przez światłocień, co właśnie przez małą GO. Wyszło miękko i miło, ale... Prócz tych "ocznych" kontrowersji trochę mi przeszkadza w pierwszym zdj. jakaś taka mało subtelna plama światła na nosie, nie mówiąc już pod nosem. A przecież to właśnie subtelność miała być walorem tych zdjęć. Na trzecim z kolei ten gest obu rąk, trochę na siłę odciągający wzrok od twarzy. No i dobrze, że to nie środkowy palec... Może to moje czepialstwo, a może monitor...?
    sprzęt: fotografuję sercem

  7. #17

    Domyślnie

    Jak dla mnie - bomba!
    Dxxx Fx Fxx Pxxxx

  8. #18

    Domyślnie

    Wracam i oglądam kolejny raz. Piękne.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  9. #19

    Domyślnie

    dalbys tylko 1 i bylo by bardzo dobrze
    naturalnie, delikatnie, czysto , ladnie

    w 2 pojawia sie portretowa maniera sztucznosci, ulozenie dloni, spojzenie

    i o ile w 2 sie pojawia i mąci odbior jedynie to w 3 juz bierze calkowicie gore, robi zle sztywno, sztucznie i zle
    Road to Manila

  10. #20

    Domyślnie

    1 - swietna
    2 i 3 za ranbirem
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •