Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: co wybrać?

  1. #11

    Domyślnie

    MZ będziesz miło zaskoczony obrazkiem ale niekonieczne wagą i wielkością tego szkiełka. 810g (waga Sigmy) pod D3100, który ma raptem 500g to trochę jest.

    P.S. Tematów o S18-35 trochę było na forum w zestawieniu m.in. ze szkiełkami, ktore posiadasz np. S17-50.
    Nikon

  2. #12

    Domyślnie

    statyw mam bez niego ani rusz wiedze jakąś też mam a pozatym zasysam ją jak gąbka a co do lepszej puszki czy szkła to jest chyba potrzebne doświadczenie książka mi nie powie kup lepsze szkło albo lepszą puszke zależy mi na opinii kogoś kto przerabiał w swoim życiu pare szkiełek i puszek i będzie wiedział co bardziej wpłynie na ostrość obrazu. A co do szerokości szkieł jak na razie na moje możliwości ta sigma 18-35 wystarczy. tele żadko używam ale się przydaje czasami.

  3. #13

    Domyślnie

    Pytasz, ale wiesz lepiej Książek się nie ma co bać. Jest wiele naprawdę dobrych pozycji. Można zobaczyć sobie od kuchni jak najlepsi robią zdjęcia i czego używają, jak wygląda u nich obróbka. Czy ten tamron, którego posiadasz jest jakiś nieostry czy co? Jeśli jest mydlany to rzeczywiście lepsze, ostrzejsze szkło spowoduje ostrzejsze zdjęcia, tak zupełnie na logikę Jest jeszcze kwestia odpowiedniej obróbki, wyostrzania etc.
    Tutaj zmiana samej puszki niewiele wniesie. Może warto pójść do sklepu i podpiąć sobie szkło i samemu sprawdzić.
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  4. #14

    Domyślnie

    W moim przypadku zdecydowanie więcej dało dokupienie do 5100 S18-35 zamiast 18-105 niż potem zmiana 5100 na 7100. Myślę, że u Ciebie będzie podobnie.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patefonik Zobacz posta
    W moim przypadku zdecydowanie więcej dało dokupienie do 5100 S18-35 zamiast 18-105 niż potem zmiana 5100 na 7100. Myślę, że u Ciebie będzie podobnie.
    I jak się prezentuje to D5100 z S18-35? Dawałeś radę to utrzymać?
    Nikon

  6. #16

    Domyślnie

    Ja niedawno do D3100 zapiąłem 70-200/2.8 i powiem, że dało się to trzymac tylko za obiektyw. Jako, że Sigma jest prawie połowę lżejsza, a D5100 ma ciut wiekszy chwyt myślę, że jakls by się dało tym focić. Szczególnie, że Sigma jest dużo krótsza i środek ciężkości będzie bliżej body. Aczkolwiek komfortu to chyba nie będzie.

    Edit
    Co do samego pytania autora- jak nie wiesz co kupic, to wez na wstrzymanie. U mnie ten sposob sprawdza sie doskonale. Z czasem samo sie klaruje co lepiej kupic. A jesli juz MUSISZ cos kupic to zakup szklo. Roznica w finalnym obrazku bedzie bardzo duza. Szczegolnie jesli mowa tej klasie szkiel w jakiej znajduje sie proponowana Sigma.
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 01-10-2014 o 12:16

  7. #17

    Domyślnie

    a więc tamronik spisuje się wyśmienicie ale mam możliwość kupienia czegoś a chciałbym robić ostrzejsze zdjęcia
    może dam na wstrzymanie

  8. #18

    Domyślnie

    nikoniarzd3100 a możesz mi podesłać jakieś fotki z tej sigmy?

  9. #19

    Domyślnie

    "I jak się prezentuje to D5100 z S18-35? Dawałeś radę to utrzymać? "

    Tak. Ale ten obiektyw nie jest wygodny w noszeniu.. przy 7100 również.
    Miałęm trochę wprawy bo robiłem wcześniej N105, który też jest duży, ale jakoś chyba inaczej wyważony. Ta sigma generalnie jak dla mnie jest taka jakaś nieporęczna.. ale foty robi ładne, także warto..

  10. #20

    Domyślnie

    moim zdaniem każdy kto tu napisał ma troche racji, jeżeli zależy ci na wielkości obrazka (mpx) to d7100 może być dobrym rozwiązaniem, jeżeli d3100 ogranicza Twoje możliwości to również d 7100 będzie dobrym rozwiązaniem. Jeśli jednak oczekujesz że zdjecia staną się o wiele mniej zaszumione na wysokim iso, o wiele bardziej ostre to możesz sie potem zdziwić, aż tak dużych różnic nie będzie, w tym przypadku wymiana na nowe ostrzejsze szkło da lepszy rezultat.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •