Close

Strona 1140 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1406401040109011301138113911401141114211501190124016402140 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 391 do 11 400 z 23962

Wątek: Sony NEX

  1. #11391

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mkei Zobacz posta
    "co przy aparacie robiącym na jednej ok. 200 zdjęć i tak jest obowiązkowe"

    Kilka dni temu się mocno zdziwiłem bo na wyjściu firmowym zrobiłem dokładnie 406 zdjęć (jpg+raw) z czego oko 110 z fill flashem.
    W dodatku cały czas był w użytku wizjer elektroniczny ev1.

    Ok. 200 zdjęć na rx1 jest liczone wg standardów dla wszystkich aparatów, zazwyczaj się uda więcej, ale czasem mniej, zależy jak się aparat używa. Jak zrobiłeś ze dwa razy więcej zdjęć niż mówi specyfikacja to pomyśl ile byś mógł zrobić jakby bateria trzymała jak np. w a6000 (wg specyfikacji) ok. 350 zdjęć;]

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Nie mogę się powstrzymać od spytania: co Wy robicie z taką ilością zdjęć? Kiedy macie czas choćby na ich pobieżne przejrzenie, że nie wspomnę o selekcji, czy - to już w ogóle - o obróbce?
    Np. w M9 mam kartę 4GB, mieści 108 plików DNG i na to spokojnie wystarcza bateria. Na wszelki wypadek mam zapasową kartę i baterię.
    Gdy, w ramach tego jednego kompletu, zrobię "za dużo" zdjęć na raz, to największy problem mam z selekcją i to zajmuje mi najwięcej czasu w Lightroomie, nie obróbka.
    Większa bateria poza zrobieniem większej ilości zdjęć pozwoli np. na zrobienie selekcji zdjęć na aparacie w czasie 'marnowaniu czasu' typu powrót do domu (jak się nie jest kierowcą) czy czekaniu na innych co pozwala już oszczędzić trochę tego wartościowego czasu;p
    Ja często robię po parę wariantów danego kadru, np. przy ustawieniu manualnym na bliskich odległościach czasem się nie trafia, czasem człowiek nie jest pewien czy lepszy pion czy poziom więc się robi oba, często robię zdjęcia na różnych przysłonach aby potem wybrać najlepszy wariant 'ostrość obiektu-rozmycie tła' czy bywa i tryb seryjny przy zdjęciach z ruchomymi obiektami albo po prostu jestem ciekaw jak dany obiektyw zachowa się w danych warunkach... Jak się wie po co się robiło więcej zdjęć to łatwiej wybrać najlepszy wariant;] No i jak jest fajne światło to wolę nie marnować czasu i zrobić 3 warianty (i wybrać jeden w domu) niż zastanawiać się w jakim wariancie zrobić zdjęcie. A i bywa że warto ten sam temat fotografować wielokrotnie, potrafią się dziać dziwne rzeczy, to auto nadjedzie i doświetli ciekawie scenę, to ptak albo jakiś motyl przyleci, to się coś ciekawego wydarzy w tle...
    Natomiast też zaczyna mi doskwierać brak czasu na obrabianie i selekcję... A ostatnio zacząłem jeszcze robić w formacie jpg+raw ale się okazuje że te rawy w większości i tak wywalam bo jpgi mi spokojnie wystarczają (no i komp nie przepada za tak wielkimi plikami). Za to zacząłem być bardziej wybredny i więcej zdjęć wywalam. Poza tym wstępna selekcja 100 zdjęć to jest z 5 minut? A potem i tak obrabiam tylko część z nich.

    Swoją drogą selekcji nie robię w LR tylko w przeglądarce Fast Stone Viewer - działa szybciutko, na pełnym ekranie, można przeglądać zdjęcia mając powiększony dany punkt (aby np. sprawdzić ostrość w kluczowym miejscu) itp.

  2. #11392

    Domyślnie

    406 zdjęć zrobionych:
    - w domu "szybka selekcja" i od razu skasowane 149.
    Bo: ktoś wszedł w kadr, ktoś się odwrócił, ktoś zamknął oczy, bo ostrość nietrafiona, bo źle wykadrowałem.
    - na tą chwilę pozostaje 257.
    - osób było około 20, każda będzie miała średnio po 2-3 zdjęcia (Panie zawyżają statystykę).
    - do tego po jednym z pożegnania z naszą koleżanką która po wielu latach odchodzi z pracy.
    - około 20-30 zdjęć grupowych bądź po kilka osób.
    - sporo zdjęć jest powtórzonych i wybiorę najlepsze, część robiłem dla siebie w ramach testów (bo rxa mam od początku września).

    Łącznie na serwer firmowy poleci około 100 zdjęć.


    ps. poza tym:
    - cały czas się uczę
    - ciągle eksperymentuję
    - nie piję i coś muszę robić
    Ostatnio edytowane przez Mkei ; 30-09-2014 o 22:27

  3. #11393

    Domyślnie

    Oczywiście wszystko robię niemal tak samo, tylko co najmniej 10 razy mniej wyzwalam migawkę.
    Na 100 Waszych pstryków przypada 10 moich, a i tak mam problem z selekcją.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #11394

    Domyślnie

    wpkx: Ja tu akurat piszę o zdjęciach z imprezy gdzie trzeba się liczyć z dużą ilością "odpadu",
    zwłaszcza z aparatem, który "podobno' się do tego nie nadaje.
    W codziennych sytuacjach możemy przyjąć, że 1 Twoje to 4 moje .

    Podobnie jak Ikit lubię podchodzić do zdjęcia w kilku ujęciach, kadrach.
    Np. teraz dzięki wizjerowi kątowemu odkryłem nowe możliwości.

    Ikit N6 z przeważnie zapiętym 24 1.8 wychodziło mi spokojnie 400 - 450 zdjęć.
    Dosyć często sprawdzam zdjęcie po zrobieniu, ale jak tylko mogę to wyłączam aparat.

  5. #11395
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2013
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    214
    Wpisów
    7

    Domyślnie

    Dwudniowa wycieczka. Ja robię około 400 zdjęć, moja żona (wychowana na zenicie) około 40-60.

    Po selekcji obojgu zostaje nam po około 30-40 fotek...

  6. #11396

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mkei Zobacz posta
    wpkx:
    Ikit N6 z przeważnie zapiętym 24 1.8 wychodziło mi spokojnie 400 - 450 zdjęć.
    Dosyć często sprawdzam zdjęcie po zrobieniu, ale jak tylko mogę to wyłączam aparat.
    No właśnie grunt to ta obsługa aparatu - jak się aparat wyłącza po zrobieniu zdjęcia, nie przegląda i nie selekcjonuje na aparacie to można zrobić naprawdę sporo zdjęć. Tylko osoby przyzwyczajone że bez oszczędzania robiły na lustrzankach 700+ zdjęć mają problem;p Ja tam wolę mniejsze i lżejsze baterie, z lustrzanką na wszelki wypadek i tak musiałem mieć zapasową bo a nuż się zapomniało naładować czy się częściowo rozładowała albo zapomniało się wyłączyć aparatu... Uroki miniaturyzacji

    Natomiast ostatnio się bardzo miło zaskoczyłem bo poużywałem aparatu na krakowskiej Arenie na zawodach muaythai - raz że z dalekich trybun aparat służył za fajne powiększenie (do tego stabilizowane!) z e55-210, nic nie smużyło, nie szumiało, nie skakało - warunki na zdjęcia wychodziły: iso6400 (max dozwolone w auto które trawię), 1/400s (takie dobiera dla ogniskowej 210mm ale i akcja działa się szybko więc i tak czasem się rozmazywały uderzenia) i f6.3-8. Do tego tryb seryjny (dałem MID) który pierwszy raz się z sensem przydał. A co mnie najmilej zaskoczyło (chyba po n5n) że po zrobieniu serii 2-3 zdjęć (jpg+raw) aparat dalej działał a nie myślał zapisując i obrabiając i można było robić kolejne zdjęcia (ale nie zmieniać ustawienia), bufora nie udało mi się zapchać waląc serie po 2-3 zdjęcia mimo że czasem dość szybko po sobie Jak sobie teraz myślę to mogłem jeszcze wyłączyć podgląd zdjęć po zrobieniu bo traciłem na chwilę akcję z oczu zanim nie nacisnąłem spustu. A no i przy obserwacji walk przez wizjer (a nie tylko robieniu zdjęć) energia dość szybko spadała. Z wizjerem optycznym na pewno na dłużej by starczyło takiego podglądania ale z drugiej strony i tak działała stabilizacja i AF. Ale sam jestem sobie winien bo mi się w sumie uzbierały 4 akumulatory a miałem ze sobą tylko dwa w tym jeden prawie wyładowany...;p

  7. #11397

    Domyślnie

    Coś tam jeszcze z wakacji.

  8. #11398

    Domyślnie

    Ja się chyba nie potrafię przestawić na te miniaturyzacje. Fuji X-A1 mi nie podpasował. Obecnie A6000 z SEL 20 i 50. Początkowo był szał ale w tej chwili i tak zabieram zawsze lustro z 35tką. Jak dla mnie to to jednak jest za małe. mam komórkę. Nie podoba mi się również obsługa soniacza. Muszę latać po menu żeby coś znaleźć. Jakby ktoś był chętny to mój zestaw jest do przejęcia.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  9. #11399

    Domyślnie


    A3k + FD 200/4 macro na statywie. Jak dobrze pamiętam, to ISO 1000, 1/60s, f/8.
    Fuji S3Pro || Nikkor 35/1.8G DX; 50/1.8D

  10. #11400

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ikit Zobacz posta
    No właśnie grunt to ta obsługa aparatu - jak się aparat wyłącza po zrobieniu zdjęcia, nie przegląda i nie selekcjonuje na aparacie to można zrobić naprawdę sporo zdjęć. ...
    To ja zauważyłem odwrotnie. Moja zasada to "aparat jest do pstrykanie, nie do wyłączania". Włączam rano, wyłączam wieczorem. Bateria trzyma mi wtedy dłużej, niż ciągłe on/off. To też lepiej dla aparatu. Proces uruchamiania to zawsze stres dla elektroniki. Sprawdzone na wielu DSLR Nikona oraz C3, 5n, a3000.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

Strona 1140 z 2397 PierwszyPierwszy ... 1406401040109011301138113911401141114211501190124016402140 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •