Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Praca w okularach.

    Witam.

    Noszę okulary korekcyjne. Wada jest nie wielka +0,5 więc bez okularów widzę identycznie jak z nimi.
    Po kotlecie (ok 10-12h) różnicę da się odczuć dopiero na drugi dzień, gdzie oczy zaczynają piec i czasem łzawić.
    Ok 10% więcej fotek mam ostrych fotografując bez okularów, a to przez to, iż w okularach nie przytykam lampy do czoła, bez okularów lampa blokuje mi się na czole, przez co całość jest mega stabilna... z okularami mniej.

    Pytania:
    1. Jak patrzycie w wizjer, zamykacie jedno oko?
    2. Którym okiem patrzycie w wizjer (prośba o podanie informacji również, czy osoba fotografująca jest lewo czy prawo ręczna, bo to w tym przypadku ma znaczenie)?
    3. Jak ktoś foci w okularach, czy macie jakąś technikę ?

    Czy jest sens kupować soczewki kontaktowe, czy może ktoś stosuje inne chwyty?


    Pozdro
    "Nikon"

  2. #2

    Domyślnie

    Ja nigdy nie patrze strzelam z biodra jak John Waine
    daplo4

  3. #3

    Domyślnie

    1.)Nie.
    2.)Lewym, jestem praworęczny.
    3.)Tak, używać soczewki kontaktowe, zupełnie inny komfort życia.

  4. #4

    Domyślnie

    ad 1. zamykam jak trzeba
    ad 2. głównie prawym, ale czasami lewym
    ad 3. jak możesz nosić soczewki, to jak najbardziej. Ja niestety jestem skazany na okulary. Po usunięciu muszli ocznej jest wygodniej, a poza tym trzeba dobrać sobie odpowiednie oprawki, aby jak najmniej przeszkadzały, ja np. mam takie, żeby można było patrzeć ponad szkłami.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    1. zamykam lewe
    2. tylko prawym
    3. nie noszę soczewek. Mam chyba oprawki dopasowane do aparatu
    Nikon D750 D7500+ML-L3 | N 14-24 2.8G | N 24-70 2.8G | N 70-200 VR II 2.8G |N 17-55 2.8G | N 24-120 4G VR | N60 MICRO 2.8G |N70-300 VR | N10-24 | S 8mm 3.5 EX DG Fisheye | SB-600 | SB-910 | 10xSD ExPRO 95MB/s(32GB) | Genesis Gear GPS-N | DJI PHANTOM 3 ADVANCED |

  6. #6

    Domyślnie

    1.Przymykam jedno oko,ale czasami podczas obserwacji patrzę i drugim.
    2.Prawym okiem,bo to mam dominujące mimo iż jestem leworęczny.
    3.Niestety wzrok już mi słabnie,do czytania potrzebuje słabych okularów,ale do fotografowania wystarcza mi korekta dioptrii w wizjerze.

    Jeżeli masz taką niewielka wadę wzroku że praktycznie jej nie odczuwasz, to może wykorzystaj możliwość korekty dioptrii w wizjerze. Pieczenie i łzawienie oczu może wynikać
    z długiego przebywania w pomieszczeniu z mocno wysuszonym powietrzem, w którym podczas weselnej zabawy z pewnością unosi się też sporo mikropyłków.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za informacje

    Będę musiał się skusić zatem na soczewki, ale dobry pomysł, ze ściągnięciem muszli... nie wpadłem na to
    "Nikon"

  8. #8

    Domyślnie

    zawsze nosze okulary - wada średnio licząc -2 z astygmatyzmem. Fotografuje tez zawsze w okularach i nigdy nie miałem problemu żadnego. A juz o ostrości nie wspomnę bo co to za róznica czy w okularach czy bez ? No chyba ze focisz manualami to wtedy inna sprawa

  9. #9

    Domyślnie

    Pare lat temu byl tu podobny watek, zdecydowanie bylam za okularami. Mam astygmatyzm, szkla +6.5 i +2.5. Fotografujac w okularach zawsze jakims cudem cos obcielam :P Od zeszlego roku uzywam szkiel kontaktowych plus jak trzeba okulary do czytania. Problem sie pojawil kiedy trzeba bylo spedzic wiecej czasu przy komputerze - ze szklami kontaktowymi oczy piekly, soczewki zaczynaly sie "kleic", w okularach praca tez nie byla zbyt wygodna bo patrzec na monitor trzeba bylo pod pewnym katem i to powodowalo bole w okolicach kregow szyjnych. Miesiac temu wszystko sie zmienilo Normalnie, do pracy uzywam okularow progresywnych, do fotografowania szkiel kontaktowych + okulary do czytania jak trzeba cos na kompie na szybko, do dluzszej pracy z komputerem uzywam specjalnie dobranych do tego celu okularow. Troszke to klopotliwe bo mam 3 pary okularow plus szkla, ale pozbylam sie problemow z pieczeniem oczu i bolem kregoslupa

    1. Przymykam oko ale czesto obserwujac obiekt patrze tez drugim
    2. Zawsze prawym - jestem praworeczna
    3. Tylko szkla kontaktowe

    Pozdrawiam
    Maryla
    Canon

  10. #10

    Domyślnie

    Problemem fotografowania w okularach jest to ze .... W szybkim tempie rysuje ci sie soczewka okularow. Owszem w kontaktach wygodniej - o ile mozesz nosic. Wtedy polecam jednodniowki - najdelikatniejsze dla oczu i nie ma zabawy z plynami pudeleczkami itp. Problemow z kadrowaniem i ostroscia nie zauwazylem.
    Jak cie oczy pieka to krople do oczu typu hydrobak lub podobne.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •