Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jak ona to zrobiła?


    Sfotografowała najpierw w tym samym miejscu kilka razy tę książkę, dodatkowo kręcąc pierścieniem focusa obiektywu by uzyskać odpowiednie rozmycie, a potem wmontowała to w zdjęcie? A potem dopiero kazała stanąć tam modelce? Dobrze kombinuję?


    A tutaj - pewno podstawiłą coś pod brzuch modelki, większy taboret, strzeliła, a potem zrobiła drugi strzał - by mieć samo tło i kombinowała z dwóch zdjęć? Dobrze myślę?



    Tego to już nie rozumiem. Tachała na sesję wielką ramę okienną? Czy jak ona to wmontowała? Dodatkowo modelka jakby unosiła się nad ziemią. Montaż czy krzesełko w krzakach?

    A może ktoś to rozumie?


    Zrobiła te foty sama, czy np. zwierzak jest ze stocka?

    Co mi się podoba na zdjęciach pani Rosie to świało - jest uzgodnione z całością, cienie, kolory, nie ma elementów, które gdzieś by nie pasowały.

    Ale jak ona to robi, co tu pokazałem? Wiem, że PS i montaże, ale jak do tego przygotować składowe zdjęcia?

    Albo coś takiego:


    ???

  2. #2

    Domyślnie

    ad 1. praca w PS. Poza tym widać źle dobrane fragmenty - patrz rozmycie góry książki i drzew za nią.

    ad 2. sposobów jest wiele. Od taboretów, po przesuwanie fragmentów zdjęć.

    ad 3. nie wiem, nie chce mi się myśleć

    ad 4. lew wyraźnie wklejony

    ad 5. też składane - na niedźwiedzia światło pada z góry, na modelkę nie. Książki pod drzewem albo lewitują, albo są w nie wbite, do tego ta mała nie pasuje do dwóch dolnych - inaczej oświetlona i w żaden sposób nie rzuca cienia na tą pod nią.


    A zgrane cienie - też można zrobić.
    Są też tacy co robią takie "zdjęcia":
    http://www.youtube.com/watch?v=w-AqB7AN96E
    i to w niespełna 4h...
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Jak ona to zrobiła?
    A nie uważasz, że wymyślanie sposobów na obejście rzeczywistości, aby osiągnąć to co się chce, to sedno fotografii?
    Wszystkie chwyty dozwolone, cel się liczy. Co to za różnica jak ktoś inny coś zrobił?
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  4. #4

    Domyślnie

    2. Fraza "levitation photo tutorial" w Youtube rozwiąże Twoje problemy.

  5. #5

    Domyślnie

    @GonzoG Dzięki za podpowiedzi, trochę mnie naprowadziłeś na trop.

    @donkiszot podpisuję się obiema kończynami, dokładnie tak myślę jak piszesz. Po prostu ciekawy jestem, jak Rosie Hardy przygotowała sobie składowe do tych zdjęć.
    Na przykład - czy taki niedźwiedź musi być moim zdjęciem, gdy chcę go użyć w swojej pracy, czy muszę iść do ZOO i jakoś go przydybać, czy mogę skądś ściągnąć i legalnie użyć?

    @MaciekW dzięki za podpowiedź, podpatrzę. Choć z lewitacją jakoś dałoby się jeszcze pokombinować. Ale z takim lwem już nie wiem jakbym to zrobił.

    Z jednej strony niby fakt, że na niedźwiedzia leci jakby kontra z tyłu, na modelkę nie, ale jakoś nie razi to w oczy za bardzo. Może miś ma bardziej fosforyzującą sierść?

    2. Ta lewitacja jest w miarę do wymyślenia. Ale na przykład co z tą ramą i dziewczyną w kwiatach? Ja bym kazał modelce stanąć na stołeczku, potem zrobił zdjęcie samych kwiatów i stołeczek usunął w PS. Ewentualnie kazałbym jej ułożyć dłonie tak jakby coś trzymała, później sfotografowałbym ramę okienną ewentualnie jakoś ją układając i próbował kleić te trzy foty uzgadniając kolor, kontrast i światło.
    Dobrze kombinuję? Czy coś jeszcze na przychodzi Wam do głowy co do 3?

    Generalnie chodzi mi o to, jak tego typu rzeczy się robi - poluje się samemu na zdjęcia np. lwa w ZOO czy bierze z jakichś stocków?

    A to, że są to świetne zdjęcia nie ulega dla mnie wątpliwości. Fotografia jest kłamstwem a nie rzeczywistością, jest IMO bardziej malarstwem a nie rejestracją obrazu. Dlatego kręcą mnie takie prace

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    [...]
    Na przykład - czy taki niedźwiedź musi być moim zdjęciem, gdy chcę go użyć w swojej pracy, czy muszę iść do ZOO i jakoś go przydybać, czy mogę skądś ściągnąć i legalnie użyć?
    [...]
    Ale to już jest pytanie o prawa autorskie itd. a nie o sposób wykonania.


    A co do ramy, fotoszopy fotoszopami, ale najczęściej jednak łatwiej, szybciej i z lepszymi efektami sfotografować coś naprawdę, choćby wyglądało na najbardziej nierealne, a może przede wszystkim wtedy. Przypatrz się ile Recuenco aranżuje na swoich sesjach.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  7. #7

  8. #8
    bakcyl
    Gość

    Domyślnie

    Jakie świetne zdjęcia. Po prostu niesamowite !

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta

    pierdziele
    robi wrażenie !

  10. #10

    Domyślnie

    wrażenie?
    Zdjęcie z lewitacją można zrobić z 3 klatek w 15 min, tutaj jest tyle PSa, że to już w sumie nie zdjęcie tylko render a powstać mogłoby równie dobrze, ze zdjęcia legitymacyjnego tej modelki...

    Owszem poziom obsługi PSa robi wrażenie, efekt bardzo fajny ale droga dojścia koszmarnie pokręcona.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •