Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13
  1. #11

    Domyślnie

    Panowie pytający i podniecający się podlinkowanymi materiałami video. Dobra rada… Jako fotografowie, powinniście znać i rozumieć światło (kąty padania, załamania, możliwości rysowania, rozpraszanie, etc.), perspektywę, luminancję większości materiałów, załamania odbić, padanie i zanikanie cieni). Siłą rzeczy to są podstawy. A PhotoShop – to naprawdę zmitologizowany temat… Genialne narzędzie, ale nie Mount Everest. Da się go nauczyć w stopniu perfekcyjnym, po kilku miesiącach pracy i prób rozwiązywania różnych problemów. Opanujcie to, co i tak powinniście, a zdjęcia, ich obróbka to będzie naprawdę kaszka z mlekiem. Mniej presetów/pluginów i niezrozumiałych akcji, a więcej pracy u podstaw. Wtedy zobaczycie, że naprawdę to nie jest trudne. No chyba, że ktoś jest graficzno-plastycznym antytalenciem (bo i wśród dobrych fotografów, niestety tacy się zdarzają).
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #12

    Domyślnie

    Bardzo ciekawe zdjęcia
    Przyznaję rację stig, że opanowanie podstaw fotografii sprawia, że można robić cuda i PS potem w tym bardzo pomaga ale nie jest najważniejszy. Co prawda nie jestem ekspertem i nie mam zamiaru się tu wymądrzać ale sama ze swojego doświadczenia wiem, że im dłużej pracuję i im bardziej staram się zrozumieć np. światło, wyciągać z niego to co najlepsze to wtedy moje zdjęcia chcąc nie chcąc są o wiele lepsze i praca w PS jest dla mnie o wiele krótsza i łatwiejsza niż gdy nie przykładam się do zdjęć...
    Sesje noworodkowe: http://www.annakolebuk.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Świetne zdjęcia! Naprawdę robią wrażenie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •