Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 80
  1. #11
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Wszyscy mają w tym interes.

    - policja ma mniej roboty
    - operator zarabia bo sprzedaje kolejny telefon
    - złodziej zarabia bo jest na wolności i kradnie dalej.

    Telefony namierza się poprzez triangulację z najbliższymi nadajnikami. Dokładność, zależnie od nadajników wynosi właśnie około 500m. Operator cały czas widzi, gdzie jest Twój telefon, ale jak widzisz powyżej, nie jest chętny do udzielania takich informacji.
    Co się tak uparliście na tą triangulację? Kolejna osoba na tym forum używa tego słowa mając na myśli coś zupełnie innego (liniowe wcięcie wstecz). http://pl.wikipedia.org/wiki/Triangulacja_(geodezja)

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Policja ma takie możliwości, poważniejsze służby duuuuużo większe.
    Masz jakieś konkretne informacje nt. tych "duuużo większych możliwości"? Pytam, bo to wcale nie jest takie proste, jak się wydaje. Zejście do kilkudziesięciu metrów jest możliwe w przypadku gdy jesteśmy na kompletnie odkrytym terenie, każda przeszkoda powoduje błąd wyznaczenia wektora pomiędzy BTSem a odbiornikiem. A teraz przenieśmy się z naszej wyidealizowanej polany pośrodku niczego do centrum większego miasta. Ciekaw jestem ile mieszkańców większych miast wychodząc przed dom widzi bezpośrednio co najmniej 3 (minimalna ilość potrzebna do wyznaczenia pozycji) nadajniki GSM. Odbicia sygnału itp. generują naprawdę sporą kaszanę przez co ciężko jest precyzyjnie określić gdzie znajduje się telefon (trzebaby uwzględnić co najmniej pokrycie powierzchni terenu, a rzadko które miasto w Polsce ma coś takiego jak DEM). Chyba, że złodziej porusza się z kradzionym telefonem, ale to już trzeba być kompletnym idiotą. Poza tym, jakoś średnio mi się widzi żeby panom w niebieskim chciało się angażować technika dla 1 skradzionego telefonu. Chyba, że jesteś mężem pani minister, to wtedy tak

    Cytat Zamieszczone przez mklonizer Zobacz posta
    Zablokowany telefon będzie odrzucany przez sieć może być namierzany tak samo z inną kartą sim na podstawie nr imei i dane z takiego namierzania są dość dokładne. Są sposoby na zmianę nr imei ale z reguły serwisanci nie chcą się tego podejmować ze względu na ryzyko.
    Serwisanci może i nie chcą, paserzy na pewno Za dawnych czasów, gdy kable do komórek były jeszcze na RS232 zdarzyło mi się ściągać simlocka z jakiegoś antycznego Siemensa. Soft do ściągania simlocka miał też możliwość zmiany IMEI. Teraz nie jestem na bieżąco, ale podejrzewam, że jest podobnie.
    Z tym "dość" to trochę pojechałeś.

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    Nawet jeśli tel zostanie wyłączony jest do namierzenia dopóki karta z tel nie zostanie wyjęta.
    Jeśli tel jest włączony konkretna siec wie do jakiego nadajnika aparat się loguje.
    Pracowałem w jednej z sieci komórkowej i masa osób chciała uzyskać informacje dotyczące tego gdzie dany tel jest zalogowany ale niestety tylko odpowiednie organy mogą otrzymać taką informacje.
    Ke? Jakim cudem wyłączony telefon może być zalogowany do sieci?
    Ostatnio edytowane przez ku6i ; 12-11-2010 o 01:34

  2. #12

    Domyślnie

    Mojemu bratu ukradli telefon w styczniu , sprawa została zgłoszona na policje. Telefon został odzyskany w sierpniu, właśnie poprzez namierzenie, wiec da się.
    Inna sprawa, że telefon był kupowany za gotówkę, były wszystkie rachunki, i wartość telefonu była większa niż 250zł.
    Pozdrawiam, Kuba

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marek Urbanowski Zobacz posta
    Mam jednak wrażenie, że nikt nie szuka tego telefonu....
    Dobrze Ci się wydaje...
    Też przerabiałam kradzież komórki, też składałam dłuuuugie i szczegółowe zeznania (telefon skradziono mi w sklepie, więc wszystkie stoiska, które zwiedziłam musiałam wyliczyć... zatem i parówki i waciki kosmetyczne), też pytałam czy mogą namierzyć, też powiedzieli, że teoretycznie mogą....ale w takich przypadkach nie namierzają (do mnie była gadka o 300 metrach).
    Po regulaminowym czasie, dostałam pismo o umorzeniu "śledztwa".
    Nie spodziewałam się niczego innego. Jedynym powodem, dla którego zdecydowałam się zgłosić kradzież, było to, że aby deaktywować trwale IMEI aparatu u operatora, trzeba mieć potwierdzenie zgłoszenia z policji.
    Mój telefon był całkiem nowiutki, nie wiem czy tydzień się nim cieszyłam
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skuba Zobacz posta
    Mojemu bratu ukradli telefon w styczniu , sprawa została zgłoszona na policje. Telefon został odzyskany w sierpniu, właśnie poprzez namierzenie, wiec da się.
    Inna sprawa, że telefon był kupowany za gotówkę, były wszystkie rachunki, i wartość telefonu była większa niż 250zł.
    Jakiś czas temu skradziono mi nowy telefon o wartości 1000 PLN.Policja odnalazła go przypadkowo po 2 latach.
    Pozdrawiam.Józef.

  5. #15

    Domyślnie

    Z tą dokładnością to tak trochę dziwnie jest - mam telefon z androidem i mapami google. w każdej chwili mogę włączyć mapę i tel. pokaże mi swoją aktualną pozycję na mapie. W większości przypadków pokazuje dość dokładnie. Oczywiście GPS WYŁĄCZONY. Lokalizacja tylko na podstawie GSM.

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar kemot
    Dołączył
    04 2008
    Miasto
    Tomaszów Maz.
    Posty
    104

    Domyślnie

    Namierzają i to dość dokładnie, ale w przypadku grubszych spraw np alarm bombowy, telefon skradziony przy okazji rozboju, ciężkiego pobicia itp. Myślę, że to raczej kwestia ograniczeń ilościowych sprzętu i ludzi. Ile telefonów jest kradzionych 1 dnia? Niech się tym zajmie 2 techników do namierzania i 2 pałki do złapania delikwenta i już mamy paraliż Policji.
    Jeśli chodzi o IMEI to nie można go zmienić w 99% tel. nowszych niż 4 lata (jest zaszyty w hardware).
    Wiele osób zgłasza sprawę na Policji, ale nie blokuje aparatu u operatora. Wtedy jest szansa, że wypłynie kiedyś np. przy rutynowej kontroli bmki pełnej dresów.
    Baza IMEI jest dostępna dla całej Policji i nawet po dłuższym czasie i w innym mieście można telefon przyporządkować do danej sprawy.
    Jeśli zablokujesz IMEI u operatora nie będzie można z niego skorzystać (w żadnej Polskiej sieci GSM) więc raczej pójdzie do kosza.
    Ostatnio edytowane przez kemot ; 12-11-2010 o 09:16 Powód: ort
    Polish my lens girl oooahh polish my lens girl ohh-ahh polish my lens ...

  7. #17
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kemot Zobacz posta
    (...)Wtedy jest szansa, że wypłynie kiedyś np. przy rutynowej kontroli bmki pełnej dresów.
    Już Cię lubię.

    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Masz jakieś konkretne informacje nt. tych "duuużo większych możliwości"? Pytam, bo to wcale nie jest takie proste, jak się wydaje.
    Konkretne informacje mają służby. I sprzęt. Policja nie ma.
    Zaawansowane technologie stosuje się tylko w przypadku zagrożenia bezpieczeństwa państwa i zaangażowaniu w akcje odpowiednio wyposażonych służb. Wiem co mówię.

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Chyba, że jesteś mężem pani minister, to wtedy tak
    To jeden z warunków zaangażowania nowoczesnej technologii

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Soft do ściągania simlocka miał też możliwość zmiany IMEI. Teraz nie jestem na bieżąco, ale podejrzewam, że jest podobnie.
    Z tym, że zmiana IMEI to poważne przestępstwo: Kodeks karny, art. 270 § 1.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  9. #19

    Domyślnie

    Aby ustrzec się przed tego typu zdarzeniami zainstalowałem w moim HTC HD2 program który po kradzieży/zagubieniu podaje np.znalazcy moje dane kontaktowe, informuje mnie o nowym numerze karty SIM-o ile została zmieniona, mam możliwość zdalnego wykasowania dowolnych plików, ew. zablokowania telefonu, mogę także uzyskać dane GPS o aktualnym położeniu urządzenia...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkiz Zobacz posta
    Aby ustrzec się przed tego typu zdarzeniami zainstalowałem w moim HTC HD2 program który po kradzieży/zagubieniu podaje np.znalazcy moje dane kontaktowe, informuje mnie o nowym numerze karty SIM-o ile została zmieniona, mam możliwość zdalnego wykasowania dowolnych plików, ew. zablokowania telefonu, mogę także uzyskać dane GPS o aktualnym położeniu urządzenia...
    Jeśli ukradnie zwykły rzezimieszek to tak. Jeśli ktoś od razu podepnie do laptopa z odpowiednim softem to po sprawie. Ale trzeba dawać sobie szansę.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •