Close

Strona 85 z 185 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 1842
  1. #841
    kumbaya
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez supczinskib Zobacz posta
    Chodzi o ilość przedmiotów o których trzeba pamiętać, aby zabrać, a później pilnować, aby nie zgubić. Wszystko ma swoje wady i zalety.
    ;> O nie!! Hehe..... Ludzie nie dajcie się wciągnąć w tą dyskusję!!! ;>

    a tak na marginesie kilogramow i dylematów w wyborze miedzy modelami znalazłem ciekawe porównanie EX1 z G11 (ten na zewnątrz EX1) i S90 (ten wewnątrz EX1). Nie wnosi za wiele do wątku ale wcześniej go nie widzialem...


  2. #842

    Domyślnie

    Witam
    Panowie (i Panie).
    Przeczytałem cały wątek od początku do... no właśnie.. po str. 58 trochę zboczył z tematu, ale i tak dobrnąłem do końca, bo jednak co chwilę wątek wraca do tematu.. he he.. ale przy okazji dowiedziałem się też kilku rzeczy spoza głównego tematu

    Dzięki za wszystkie opinie! Bardzo mi pomogły.
    Hm.. może napiszę coś niezbyt popularnego, ale ten wątek pomógł podjąć mi decyzję na NIE.

    Dochodzę do wniosku po waszych opisach i zdjęciach, że to jest naprawdę świetny aparacik - mistrzunio wśród kompaktów, ale... wydaje mi się, że jest to świetny aparat dla "lustrzankowców", którzy potrzebują jakiegoś kieszonkowca, gdy nie chce się lub nie ma możliwości użyć lustrzanki. (może się mylę.. ale tak mi się wydaje).
    Ja szukam czegoś bardziej uniwersalnego i, co ważniejsze, n i e z a w o d n e g o !
    To co piszecie o bateriach, które nie zawsze dobrze trzymają, o psujących się ładowarkach już samo w sobie wyklucza dla mnie ten aparat. Co z tego, że piękne fotki, skoro padnie mi na wyjeździe (np. w Albanii lub Turcji) i będę ugotowany. Trzy baterie? Aż takiego ciśnienia nie mam.
    No i te przygody z firmwerami... hm..
    i rawy... nic poza samsugowskimi konwerterami tego nie otwiera! wkurzające!
    ani Canon ani Nikona na takie "zabiegi marketingowe" sobie nie pozwoli!

    Widzę, że tym aparacikiem można zrobić naprawdę piękne foty, ale niech się Samsung zajmie produkcją telewizorów albo niech zacznie dbać o solidność! bo to wkurza.
    teraz rozumiem skąd ta niska cena i skąd ta wciąż wysoka np. przy G11, nie mówiąc o G12, który i tak ludzie kupują.. głównie ze względu na markę.. i mają rację.

    Dotąd miałem Canony i Nikony i chyba tak już zostanie.

    Imponujące jest jednak to, że ten piękny aparacik stał się powodem tak długiego wątku!

    pozdrawiam i życzę udanych fotek

  3. #843

    Domyślnie

    Oj chyba gloryfikujesz tutaj Canon-a (G11/G12) i Nikona-a (P7000). Wcale tak różowo z nimi to nie jest, jak się Tobie wydaje. Wystarczy poczytać inne fora.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  4. #844

    Domyślnie

    Faktem jest, że EX1 to nie jest uniwersalny aparat do wszystkiego ale dla świadomego fotografa. Natomiast całe narzekanie, że soft się nie wgrywa ładowarka siada i baterie- no cóż za głupotę użytkowników producent nie odpowiada. Ja kupiłem 2 baterie ładuję je w aparacie i jest ok. Soft aktualizowałem już 2 razy i chodzi wszystko jak trzeba. Jeśli mowa o canonie i nikonie to ktoś znający temat wie, że nikon do dzisiaj nie ma w swojej ofercie porządnego kompaktu a canon jedzie na renomie i naiwności ludzi. Nawet na forum canona nikt nie proponuje G11,12 tylko LX5 lub EX1

  5. #845

    Smile

    Hm... może trochę się źle wyraziłem
    Nie gloryfikuję Canona ani Nikona pod kątem jakości zdjęć lub nowatorskich rozwiązań, lecz twierdzę, że i Canon i Nikon o wiele bardziej dbają o solidność i niezawodność sprzętu wypuszczanego na rynek.

    Wiadomo poza tym, że Nikon skończył robić dobre kompakty na modelu cp8800k, którego do dziś nie przebiła żadna hybryda.. pod kątem optyki i jakości zdjęć! (ale to moje osobiste zdanie)

    A co do G11.. hm.. dla kogoś kto fotografuje głównie lustrzankami i potrzebuje dodatkowego małego acz dobrego aparaciku kompakt. do kieszenie (na co dzień), to faktycznie LX5 i EX1 (a może teraz i XZ1) przebijają G11/12, a takich osób na forach (w tym na forum Canoniarzy) jest zdecydowana większość.

    Chciałem tylko zaznaczyć, że G11 jest o wiele bardziej uniwersalnym kompaktem od tych dwóch. I poza tym jest b. dobrym kompaktem, choć w parametrach ustępuje EX i LX.

    Zwalanie winy na "głupotę użytkowników" nie jest mądre. Głupotą byłoby np. upuszczanie aparatu na podłogę lub do miski z wodą, wciskanie jakichś kabelków z innymi końcówkami do slotów, wpychanie na siłę karty odwrotną stroną itp itd. Ale nie wiem w czym się przejawiła "głupota użytkownika", któremu padła ładowarka.

    A tak swoją drogą, to na czym polega to ładowanie baterii w aparacie? Przez komputer, przez kabel usb.. tak jak komórkę, czy jakoś inaczej???

  6. #846

    Domyślnie

    Z tego co pamiętam zasilacz wtyczkowy podłączasz do gniazdka 230V, a z drugiej strony do aparatu, w którym jest akumulator. Czyli tak jak to określiłeś "jak komórkę"
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #847

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jannik Zobacz posta
    A tak swoją drogą, to na czym polega to ładowanie baterii w aparacie? Przez komputer, przez kabel usb.. tak jak komórkę, czy jakoś inaczej???
    Aparat służy równiez jako ładowarka. jest to mocno niewygodne, bo ładując baterię aparat jest "uziemiony".
    Można z tym żyć...ale

    W kwestii uniwersalności.... pewnie chodzi Ci o zakres ogniskowych ? - zobacz na Olympusa XZ1 prócz ogniskowych ...ma najlepsze szkiełko wśród tych maluszków.
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  8. #848

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    Aparat służy równiez jako ładowarka. jest to mocno niewygodne, bo ładując baterię aparat jest "uziemiony".
    Można z tym żyć...ale
    ...można kupić zewnętrzną łądowarkę za kilka pln i już jest...wygodnie
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #849

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    ...można kupić zewnętrzną łądowarkę za kilka pln i już jest...wygodnie
    Pewnie, że można ale takie podejście producentów (nie tylko samsung tak robi...!) jest.... hmm mało profesjonalne..? Jak daleko mogą iść oszczędności?
    Oby nie doszło do sytuacji, kiedy baterię (te pierwszą, podstawową) i kabel do ładowania też trzeba będzie kupować osobno..., bo ich nie będzie w zestawie handlowym
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  10. #850

    Domyślnie

    Najlepsza hybryda jeśli chodzi o szkło i jakość zdjęć to sony R1- i przebił nikona i nie jedna lustrzankę. Apropo ładowarki w sony R1 też jest jak w samsungu tyle, że kabel jest na tyle długi, że w pomieszczeniu można robić zdjęcia z zasilania sieciowego. Uniwersalność aparatu rzecz względna dla jednego zakres ogniskowej oznacza uniwersalność dla drugiego światło a dla trzeciego możliwość podłączenia zewnętrznych lamp dla czwartego jak aparat mieści się w kieszeni koszuli to jest uniwersalny Canon nie ma ani jakiegoś super zakresu ogniskowych ani światła ani nie jest mały ani tani. A co do jakości wypuszczanych przez canona produktów to tylko wspomną przygodę z matrycą w G10, którą wszyscy znają, smarem kapiącym z lustra na matrycę w bodajże 5D I, a do niektórych kompaktów w zestawie nie ma żadnej ładowarki ani w aparacie ani zewnętrznej.

Strona 85 z 185 PierwszyPierwszy ... 3575838485868795135 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •