Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Bestie ze Śląska...

    ....cz. II rozpoczęta Wpierw dziki kot, teraz dzika bestia o pełnym owłosieniu....

    http://www.tvn24.pl/-1,1698302,0,1,s...wiadomosc.html

    Ja już nie wiem, co na tym śląsku się dzieje. Ale jak słuchałem o tym w TV to miałem naprawdę niezły ubaw

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Kęty/Diest
    Posty
    165

    Domyślnie

    Mnie ostatnio krowa zbiła i jakoś tego w tvn24 nie ma...

  3. #3

    Domyślnie

    wypraszam sobie to nie Śląsk a Dolny Śląsk
    do Bielawy mam 3 minuty drogi samochodem ;D

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gilvhs Zobacz posta
    wypraszam sobie to nie Śląsk a Dolny Śląsk
    To co ty masz chyba na myśli to właśnie Górny Śląsk. Śląsk jest tak gdzie ty mieszkasz. Katowice i okolice, nie wiedzieć czemu, zawłaszczyły sobie trochę tą nazwę
    NIKON Coolpix S510

  5. #5

    Domyślnie

    Dowcipniś

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Le Sir Zobacz posta
    To co ty masz chyba na myśli to właśnie Górny Śląsk. Śląsk jest tak gdzie ty mieszkasz. Katowice i okolice, nie wiedzieć czemu, zawłaszczyły sobie trochę tą nazwę
    mieszkam na dolnym slasku ;p
    Dzierżoniów (do 1946 Rychbach, niem. Reichenbach im Eulengebirge) – miasto i gmina miejska w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Siedziba władz powiatu dzierżoniowskiego, władz miasta Dzierżoniowa oraz władz wiejskiej gminy Dzierżoniów. Położone w Kotlinie Dzierżoniowskiej, nad rzeką Piławą.
    W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa wałbrzyskiego. Obecna, polska nazwa miasta, nadana na cześć Jana Dzierżona – śląskiego pszczelarza.
    Według danych z 30 czerwca 2010 miasto liczyło 34 022 mieszkańców.
    Chociaż nazwa miasta od śląskiego pszczelarza. Ale to jest dolnyśląsk.

    Województwo dolnośląskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw ze stolicą we Wrocławiu. Zostało utworzone w 1999 roku z ziem poprzednich województw wrocławskiego, legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i części leszczyńskiego oraz kaliskiego. Województwo to jest położone na południowym zachodzie kraju, obejmując znaczną część historycznego Śląska (Dolny Śląsk) i wschodnie Łużyce Górne.
    Ostatnio edytowane przez gilvhs ; 08-04-2011 o 12:43

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gilvhs Zobacz posta
    mieszkam na dolnym slasku ;p
    Dzierżoniów (do 1946 Rychbach, niem. Reichenbach im Eulengebirge) – miasto i gmina miejska w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. Siedziba władz powiatu dzierżoniowskiego, władz miasta Dzierżoniowa oraz władz wiejskiej gminy Dzierżoniów. Położone w Kotlinie Dzierżoniowskiej, nad rzeką Piławą.
    W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do województwa wałbrzyskiego. Obecna, polska nazwa miasta, nadana na cześć Jana Dzierżona – śląskiego pszczelarza.
    Według danych z 30 czerwca 2010 miasto liczyło 34 022 mieszkańców.
    Chociaż nazwa miasta od śląskiego pszczelarza. Ale to jest dolnyśląsk.

    Województwo dolnośląskie – jednostka podziału administracyjnego Polski, jedno z 16 województw ze stolicą we Wrocławiu. Zostało utworzone w 1999 roku z ziem poprzednich województw wrocławskiego, legnickiego, jeleniogórskiego, wałbrzyskiego i części leszczyńskiego oraz kaliskiego. Województwo to jest położone na południowym zachodzie kraju, obejmując znaczną część historycznego Śląska (Dolny Śląsk) i wschodnie Łużyce Górne.
    Jeśli już wklejmy cytaty z wikipedii:
    "Współcześnie w znaczeniu potocznym nazwy Śląsk błędnie używa się bardzo często w odniesieniu tylko do samego Górnego Śląska, województwa śląskiego lub aglomeracji katowickiej."
    Mam na myśli Śląsk rozumiany jako krainę geograficzną i historyczną. I oczywiście wiem gdzie leży Reichenbach, mam tam trochę znajomych
    NIKON Coolpix S510

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •