Close

Strona 119 z 184 PierwszyPierwszy ... 1969109117118119120121129169 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 181 do 1 190 z 1835

Wątek: D810 oficjalnie

  1. #1181

    Domyślnie

    Zrobiłem 1. repo d810, jak macie ochotę zajrzeć to zapraszam: http://photez.pl/kill-the-devil-hill/
    Poprzednio miałem d700, w nowym body:
    -zdecydowanie lepszy AF (zarówno S i C)
    -na SD Sandisk extreme 45mb/s tylko 19 zdjęć w buforze, do zdjęć seryjnych wypadałoby mieć szybsze CFy
    -Niby 36Mpix nie jest mi potrzebne, ale jednak przydało się. Najdłuższy obiektyw miałem 200mm, stojąc na szczycie skoczni robiłem zdjęcia wbiegających zawodników i na kompie zrobiłem "hardkorowego" cropa z 7300px na 3300px na długim boku. Zdjęcie nadal ma 3300x2200, przy D700 to byłoby 1900x1200, a takich zdjęć nie oddałbym klientowi.
    -cicha migawka
    -dynamika mistrzowska, z cieni można wyciągnąć wszystko
    -lepszy auto wb niż w d700
    -w nocy robiłem tylko kilka testów ale ISO/WB/AF zdecydowanie lepsze
    -Iso 64 zdecydowanie fajna opcja w słoneczny dzień przy jasnych stałkach

    Zdjęcia mają exify, więc można sobie zobaczyć przy jakich parametrach były robione.

  2. #1182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sufenta Zobacz posta
    Kolega mial na mysli "kwasne winogrona"- pojecie zaczerpniete z greckiej bajki Ezopa. W gimnazjum, na kursie laciny, mogl miec kolega kontakt z wersja Phaedrusa (de vulpe et uva)
    Nie, miałem na myśli nie kwaśne winogrona (pojęcie w psychologii odwrotne niż słodkie cytryny), ile właśnie najdokładniej 'słodkie cytryny'. Ja wiem, że te pojęcia się tak łączy że wyglądają jak opis jednego, niemniej przedstawiają dwa podobne, choć o przeciwnym zwrocie wektora zjawisko.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #1183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Nie, miałem na myśli nie kwaśne winogrona (pojęcie w psychologii odwrotne niż słodkie cytryny), ile właśnie najdokładniej 'słodkie cytryny'. Ja wiem, że te pojęcia się tak łączy że wyglądają jak opis jednego, niemniej przedstawiają dwa podobne, choć o przeciwnym zwrocie wektora zjawisko.
    Kwaszenie winogron i słodzenie cytryny
    Obrazowy przykład dla cytryny - żenimy się z bazyliszkiem dla pieniędzy i wmawiamy sobie, że jest piękny
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  4. #1184

    Domyślnie

    Lub mówiąc już zupełnie dosłownie - kupiliśmy coś co nie okazało się tak dobre jak wyglądało, więc najpierw sobie mówimy, że te cytryny nie są tak znowu kwaśne, co naturalnie przechodzi w stan wmawiania sobie, że są wręcz słodkie.

    Pasuje jak ulał do D800, tym bardziej, że to obronne zjawisko racjonalizacji po prostu pozwala nie zwariować.

    Kwaśne winogrona to zjawisko odwrotne.
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 01-09-2014 o 12:01
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #1185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photez Zobacz posta
    Zrobiłem 1. repo d810, jak macie ochotę zajrzeć to zapraszam: http://photez.pl/kill-the-devil-hill/
    Poprzednio miałem d700, w nowym body:
    -zdecydowanie lepszy AF (zarówno S i C)
    -na SD Sandisk extreme 45mb/s tylko 19 zdjęć w buforze, do zdjęć seryjnych wypadałoby mieć szybsze CFy
    -Niby 36Mpix nie jest mi potrzebne, ale jednak przydało się. Najdłuższy obiektyw miałem 200mm, stojąc na szczycie skoczni robiłem zdjęcia wbiegających zawodników i na kompie zrobiłem "hardkorowego" cropa z 7300px na 3300px na długim boku. Zdjęcie nadal ma 3300x2200, przy D700 to byłoby 1900x1200, a takich zdjęć nie oddałbym klientowi.
    -cicha migawka
    -dynamika mistrzowska, z cieni można wyciągnąć wszystko
    -lepszy auto wb niż w d700
    -w nocy robiłem tylko kilka testów ale ISO/WB/AF zdecydowanie lepsze
    -Iso 64 zdecydowanie fajna opcja w słoneczny dzień przy jasnych stałkach

    Zdjęcia mają exify, więc można sobie zobaczyć przy jakich parametrach były robione.
    Dziękuję za posta. Merytorycznego, popartego fajnymi klatami.

  6. #1186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez photez Zobacz posta
    Zrobiłem 1. repo d810, jak macie ochotę zajrzeć to zapraszam: http://photez.pl/kill-the-devil-hill/
    .
    Przepraszam że się" wtrancam" ale pokrytykuję.
    Oczywiście dla dobra sprawy pokrytykuję, zdjęcia żółtawe, w jakim sofcie były obrabiane ?
    Nie ma NX-2, jest NX-D, Adobe i Phase One Capture One Pro 7, ale to wszystko dobre dla ślubnych artystów gdzie kolor i ostrość nie mają znaczenia, bo zdjęcia "modowe" sprzedają się najlepiej.

  7. #1187

    Domyślnie

    Jest przecież informacja w EXIFie, że Lightroom 5.6

  8. #1188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukaszk Zobacz posta
    Jest przecież informacja w EXIFie, że Lightroom 5.6
    No tak, napisane, dziękuję, czyli heblowane siekierą.
    Problem mój się nazywa przyzwyczajenie, jeżeli dziennie obrabiam (umowny termin) 500 lub więcej zdjęć to zmiana softu, z konieczności, może być bolesna i zaowocować spadkiem wydajności lub skróceniem czasu wolnego, jakim dysponowałem.

  9. #1189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez himi Zobacz posta
    Dziękuję za posta. Merytorycznego, popartego fajnymi klatami.
    +1
    pozdrawiam
    Mirek$

  10. #1190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    +1
    Nie wiem jak Ty, ale za czasów szkoły wolałem dostawać 5 albo 6 - jedynka z plusem to marna ocena ...

Strona 119 z 184 PierwszyPierwszy ... 1969109117118119120121129169 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •