Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Dziwne przycinanie muzyki na kompie

    Witam!

    Mam problem z dźwiękiem na komputerze. Wymienili mi płytę główną na nową i się zaczęło. Polega to na tym, że przy słuchaniu muzyki z dysku lub CD występują zakłócenia/przycięcia dźwięku. Problem jest o tyle niespotykany ponieważ dzieje się to np przy otwieraniu nowego okna w przeglądarce, przesuwaniu okienka, czy np wywołaniu krzywych w PSie itp. Ot, przycięcie/trzask na ułamek sekundy ale niezwykle upierdliwy. W grach nie występuje wcale - muzyka gra idealnie bez przerw. Mogę również obciążyć proca orthosem na 100% i absolutnie nic nie zetnie.

    Reinstalowałem sterowniki ale nic to nie pomogło.

    Karta dźwiękowa to Sound Blaster SE
    Zintegrowana oczywiście wyłączona

    Nie chcę robić reinstala systemu bo zajmie to kupę czasu a wątpię aby pomogło.

    Problem występuje w każdym odtwarzaczu na kompie w filmach na YouTube itp. Po prostu nie mam już pomysłów...

  2. #2
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Na zintegrowanej jest to samo?

  3. #3

    Domyślnie

    Jaki system? Wiem, ze Vista miala problemy z Sound Blasterami.....dlatego sprzedalem mojego X-fi.....z W7 moze byc tak samo.....no i jak na integrze?

  4. #4

    Domyślnie

    Na integrze nie ma problemu. System to 7.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BobbyX Zobacz posta
    Na integrze nie ma problemu. System to 7.
    No to juz mowie, wyjmij SB i uzywaj integry, chyba, ze jestes muzykiem, masz ucho z porcelany i slyszysz jakas roznice
    Ja tam sluchajac mojego Sick Of it All nie slysze zadnej

    Problem jest ze sterownikami, pouaktualniaj drivery plyty glownej i poszukaj sterownikow do W7 pod tego SB......
    Sadze jednak, ze Sound Blaster sie nadal gryzie z W& jak wczesniej z Vista.....w koncu to tak podobny system

  6. #6

    Domyślnie

    Dzisiejsze integry potrafią być lepsze po analogu od starszych kart np. Audigy ... bo po cyfrze już od dawna są lepsze. Swoją drogą przy jakichś zestawach 5.1 za 300PLN (nie wiadomo co ma zakładający temat) i tak jest kiepsko z jakością i tak, więc tutaj karta dźwiękowa i tak jest najmniejszym problemem.

  7. #7

    Domyślnie

    Ten mój Audigy ma modowane stery (niby pasują pod 7), które czynią go X-Fi. Słuchawki to Aurvany Live więc na integrze nie bardzo mi się słucha ;/ Na tym zestawie co mam jakość powala ale te trzaski od byle czego...

  8. #8

    Domyślnie

    Ten mój Audigy ma modowane stery (niby pasują pod 7), które czynią go X-Fi.
    i jeszcze pytasz, czemu tak przycina? a na zwykłych sterownikach sprawdziłeś na dłuższą metę jak to chodzi? poza tym - podłącz ją pod jakiś wzmacniacz co wykrywa rodzaj sygnału i sprawdź czy cyfrowo nie wyłącza się gdy nie ma żadnego dźwięku.
    trochę złomu w dużym plecaczku.

  9. #9

    Domyślnie

    Problem w tym, że na starej płycie głównej nie było tego na tych sterach. Przeinstalowałem je nawet ale nic to nie pomogło;/ Problem zaczął się po wymianie płyty głównej - potem wymienili jeszcze raz na taką samą ale dalej trzeszczy. Czasami zakłócenia są od byle czego a czasem trzeba się dobrze "postarać" żeby zaczęło. Nie mogę wykryć żadnej zależności.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •