Close

Zobacz wyniki ankiety: Co bys wybral na moim miejscu?

Głosujących
59. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • D500 i zostawic sobie obiektywy

    28 47,46%
  • D750 i sprzedac wszystko w celu nabycia obiektywu pod fx

    31 52,54%
Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 103
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Mam D500 i D750. D500 do ptaków i zwierząt. D750 do wszystkiego innego. IMO tyle w temacie
    Cytat Zamieszczone przez raftik Zobacz posta
    AMEN Święte słowa
    taaaa.... ale jak ktoś może sobie pozwolić tylko na jedno body i musi wybrać D500 albo D750, to co wtedy?
    Panowie nie wszyscy są tutaj zawodowcami, którzy zarabiają na swoim fachu. Ja fotografię traktuję li tylko jako hobby, które daje mi ogromną frajdę a przede wszystkim przyjemność.
    Inaczej nie powstałby ten temat na forum, gdyby każdego z nas było stać na DX i FX.
    N

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    ale jak ktoś może sobie pozwolić tylko na jedno body i musi wybrać D500 albo D750, to co wtedy?
    Fotografujesz od miesiąca czy od roku, że nie możesz podjąć decyzji?

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    taaaa.... ale jak ktoś może sobie pozwolić tylko na jedno body i musi wybrać D500 albo D750, to co wtedy?
    Panowie nie wszyscy są tutaj zawodowcami, którzy zarabiają na swoim fachu. Ja fotografię traktuję li tylko jako hobby, które daje mi ogromną frajdę a przede wszystkim przyjemność.
    Inaczej nie powstałby ten temat na forum, gdyby każdego z nas było stać na DX i FX.
    No lepiej trafić nie mogłeś Miałem obydwa korpusy jednocześnie a, że focę ptaśki to został D500 Gdzieś tam na forum pisałem wielokrotnie różnice ale nie chce mi się po raz dziesiąty pisać eleboratu na ten temat. Jak cię nie stać na dwa korpusy to weź D500 i ciesz się z udanych zdjęć. Nie jestem zawodowcem, jestem amatorem jeżeli ma to jakieś znaczenie.

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Fotografujesz od miesiąca czy od roku, że nie możesz podjąć decyzji?
    Ale to nie ja założyłem ten temat, bardziej zaawansowany ode mnie fotograf. Napisz coś sensownego, coś, co wniesie coś nowego do tematu.
    N

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    Ale to nie ja założyłem ten temat, bardziej zaawansowany ode mnie fotograf. Napisz coś sensownego, coś, co wniesie coś nowego do tematu.
    Sam w poście #31 masz wątpliwości i pytasz... Wystarczająco sensownego w tym wątku napisałem. Wszelkie argumenty już padły.

  6. #56

    Domyślnie

    Fotografia idzie w bardzo dziwną stronę... Dysponujemy dziś technologią kilka dającą znacznie większe możliwości niż 10 lat temu (ok tyle czasu temu zainteresowałem się i wciągnąłem w fotografię) Moją pierwszą lustrzanką było sony alfa 200 na którym wejście w iso 800 było niebezpieczne... Wtedy też forum sony czy nikona było miejscem gdzie ludzie wrzucali zdjęcia, dyskutowali o nich, o technice, o błędach... Dziś kiedy sprzęt znacznej większości z nas nie ogranicza dyskutujemy niemal tylko o sprzęcie... Miałem a200 i na tym sprzęcie nauczyłem się najwięcej, miałem d300 i korzystałem z dużo większych możliwości, nie było jednak tak, że moje zdjęcia stały się adekwatnie lepsze jak sprzęt... Mam d600 i zrobiłem nim z 10k zdjęć z powodu braku czasu niemniej nigdy nie powiem, że mnie amatora ten sprzęt w czymkolwiek ogranicza... Pewnie jako profi może brakowało by mi lepszego af choćby takiego jak z d300, może brakowało by mi mpx do wielkogabarytowych reklam czy wystaw ze zdjęciami wielkości metra, ale jak często amatorowi jest to wszystko potrzebne. Zmiana cropa na fx...? To zmiana niosąca sporo wydatków. Szkła na fx są droższe niż ich odpowiedniki dx... Plastyka? pewnie że fx da nieco ładniejszy bokeh pozostaje pytanie ile osób dostrzeże ten bokeh, nie po podpisie zdjęcia, a samym zdjęciu... Podsyłam link do świetnej lekcji: https://www.youtube.com/watch?v=PHYidejT3KY.
    Dobierz aparat do swoich potrzeb, do funduszy, do warunków w jakich fotografujesz i pytania w czym aparat a lub b może mnie ograniczać i czy robisz to w czym miałby Cię ograniczać. Niezależnie czy będziesz używał d500 czy d750 nie uczyni Cię lepszym aparatem. To ty robisz zdjęcia nie aparat. Chyba większość amatorów o tym zapomina.
    Σ Art 20mm 1.4, Σ Art 35mm 1.4, Σ Art 85 1.4, T 70-200mm 2.8 G2 zakurzony D600

  7. #57

    Domyślnie

    raddeli idź do sklepu i kup d500 jakby był Ci potrzebny FX, to już byś go miał.., a ciągnął dyskusje na forum. Poczekaj jeszcze trochę niech dolar podskoczy pod koniec roku, to wydasz więcej kasy...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  8. #58

    Domyślnie

    @hostman22 dziękuję za radę. Tak właśnie zrobiłem. Ja czekam i już wam nie truję.
    Ostatnio edytowane przez raddeli ; 03-09-2017 o 19:19
    N

  9. #59
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do samych cen, jak dolar był o 20% droższy niż dzisiaj to wszystkie podwyżki u nas były usprawiedliwiane osłabieniem złotówki, a teraz jakoś nikt nie kwapi się żeby ceny dostosować, polowanie na jeleni trwa, potem będzie płacz że ludzie nie mają w sobie patriotyzmu i nie robią zakupów w rodzimych firmach

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    @hostman22 dziękuję za radę. Tak właśnie zrobiłem. Ja czekam i już wam nie truję.
    super będziesz zadowolony, nowy sprzęt zawsze daje kopa do nowych kadrów
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 6 z 11 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 Vs. D500
    By DrDry in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-12-2016, 18:31
  2. Wymiana szkieł DX - co byście zrobili?
    By kilkazzłotych in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 20:27
  3. Niesłowny pan z serwisu foto co byście zrobili na moim miejscu?
    By Śprotek in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 83
    Ostatni post / autor: 05-08-2016, 19:40
  4. Do foterów ślubnych - co byście zrobili na moim miejscu?
    By gerronimo in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 15:21
  5. Co wybrać? Co Wy wybralibyście na moim miejscu?
    By darmesz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2009, 23:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •