Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11

    Domyślnie

    Fajnie swiecone , modelka specyficzna jednym sie moze podobac innym nie. Mnie nie przkonuje. Wolalbym bardziej kobiece wydanie w jej wykonaiu. Zdjecia obiektywnie swietne, swiatlo , kolory. Sesja przemyslana. Jakbys mogl cos wiecej napisac o warsztacie.

    Sent from my m1 note using Tapatalk
    .........

  2. #12

    Domyślnie

    Lokalizacja bardzo fajna, jeśli ktoś miałby ochotę.

    https://www.google.pl/maps/place/War...6!4d21.0122287
    Nikon Z5, Nikon D610 - Nikkor 85 1.8 G, Tamron 28-75 2.8, Tamron 70-200 2.8 Di VC USD
    Miałem: Sony A55, Nikon D7000, Pancolar 50 1.8, Tamron SP AF 60mm f/2.0 Di II LD (IF) Macro, Samyang 85 1.4, Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED, Nikon Nikkor 80-200 2.8 D ED, Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro, Samyang 500mm F8.0

  3. #13

    Domyślnie

    A mnie się podoba. Widać, że był pomysł fotografa na zdjęcia i umiejętności Resztę modelka zrobiła. Wszystkie zdjęcia ładne. Gratulacje!
    ps. jak trzeba się czegoś przyczepić, to na ostatnim czarna skarpetka zakłóca perfekcje.
    Ostatnio edytowane przez amirez ; 31-05-2016 o 10:03
    Tutaj jest... podpis

  4. #14

    Domyślnie

    Zdradź trochę szczegółów z backstage tej sesji Jakie szkła, czym świeciłeś, jak pracowałeś w postprocesie... Niech społeczeństwo też się czegoś nauczy

  5. #15

    Domyślnie

    Co do skarpetki to absolutna racja, niestety zwróciłem na to uwagę zbyt późno - modelka w końcu je zdjęła, ale z tej części sesji jest tylko zdjęcie 2. Nauczka na przyszłość - zwracać JESZCZE większą uwagę na detale.

    Backstage? Za cienki jestem, żeby opisywać, ale jak proszą...

    1. Światło wyłącznie zastane, wzoruję się tutaj na Danim Diamondzie. Robię zdjęcia wyłącznie w pochmurne dni lub w miejscu, gdzie nie ma bezpośredniego światła, tylko rozproszone.

    2. Z modelką rozpoczęliśmy pochód od Galerii Mokotów i szukaliśmy ciekawych zabudowań korporacyjnych z fajnym tłem. Portrety w plenerze staram się robić wyłącznie na tle nowoczesnego, szklanego budownictwa. Unikam jak ognia zieleni, interesują mnie szaroście, beże itp. Kierunek Domaniewska i te okolice. Odkryliśmy w końcu te miejsce, które pokazałem. Jest tam bankomat mBanku, za szkłem, z takimi drewnianymi podłogami i metalowymi ścianami. Uznałem, że super miejsce i zrobiłem trochę fotek. A później kręciliśmy się po całej okolicy.

    3. Jeśli chodzi o szkła, to w zasadzie tylko Nikkor 85 1.8 G @ 1.8. Nie używam innych przysłon. Czasami użyję Nikkora 80-200 2.8 w okolicach 130-180 mm i również @2.8, ale coraz rzadziej. Priorytet przysłony, Auto-ISO Max 3200 i po prostu pstrykam, innymi technikaliami się nie przyjmuję.

    4. Na sesji staram się wychodzić z założenia, że głównym kluczem do efektu jest sama modelka, więc przede wszystkim skupiam się na niej. Później pod uwagę biorę tło i to w jaki sposób mi się ono rozmyje. I trzecia rzecz - unikam jak mogę przepaleń i ostrych świateł. Im bardziej mdło (pod względem kolorów) w tle, tym lepiej, staram się jednak dobierać je tak, aby w postprocesie dało się coś ładnego wyciągnąć. Oczywiście, jeśli mam możliwość to szukam ciekawych ścian - np takich, które za pomocą faktury czy też różnych elementów pokierują wzrok w kierunku modelki. Czyli jak mam mdłe (kolorystycznie!) tło, ale z liniami prowadzącymi do modelki, to jest ideał

    5. Z sesji wracam z ok. 400-500 RAWami.

    6. W postprocesie używam pliku z akcjami Daniego Diamonda, który jest częścią pakietu lekcyjnego na DVD, składającego się z wideo z różnych sesji oraz późniejszej obróbki. Stosuję w zasadzie prawie 1:1 techniki, które on używa. Prawie, ponieważ ja idę nieco dalej niż on w obróbce - dodaje rozbłyski kolorów, nakładam efekty luźno związane z zabarwieniami na kliszy.

    W skrócie:
    1. W ACR raczej niewiele zmieniam, czasami zmniejszam kontrast, dodaję ok 5 clarity, gdzie trzeba rozjaśniam cienie. Jeżeli sytuacja na to pozwala lub tego wymaga, wywołuję dane zdjecie kilka razy z różnymi parametrami i później łącze kilka wywołań w jedno.
    2. Liquify (do 1-2 minut), jeśli potrzeba - korekcja wad twarzy, typu zmniejszenie nosa, minimalne powiększenie oczu (b. rzadko), konturowanie szczęki.
    3. Akcja Daniego Diamonda - tworzy warstwy i ogranizuje pracę.
    4. Frequency Separation (do 5-10 minut) - korekcja cery, ale nie do postaci uzywanej w Beauty. Usuwam tylko jakieś większe krostki, zaczerwienienia, ale nie siedzę nad każdym problemem skóry.
    5. Szybki D&B (do 10 minut) - korekcja oświetlenia twarzy - zwiększam kontrasty (rozjaśniam gdzie potrzeba, ściemniam gdzie potrzeba).
    6. Rozjaśnianie oczu, eliminowanie naczynek, podniesienie ostrości oczu, malowanie światłem na tęczówce celem wydobycia faktury (1-2 minuty).
    7. Cały pakiet technik zmiany kolorów zdjęcia, zazwyczaj dodaję też niebieskiego. Podnoszę lokalnie kontrasty w tle i na modelce, rozjaśniam włosy, dodaję miejscowe zabarwienia kolorystyczne. To jest też ten etap, gdzie lokalnie celowo przeostrzam zdjęcia. Widać to szczególnie na zdjęciu 1. - podłoga znajdujaca się w głębi ostrości, tak samo ściana za modelką, część włosów, bluza, buty itp. Twarzy już nie ruszam.
    8. Dodaję pierdoły dające więcej efektu "wow", wzorem Alessandro Di Cicco (https://500px.com/aledicicco), czyli jakiś latający kurz, farfocle, światełka, iskry itp.
    9. Wpierdzielam gdzieś podpis, żeby stanowił część zdjęcia, a nie zwykłą przeszkadzajkę
    Ostatnio edytowane przez Evanduril ; 31-05-2016 o 15:23
    Nikon Z5, Nikon D610 - Nikkor 85 1.8 G, Tamron 28-75 2.8, Tamron 70-200 2.8 Di VC USD
    Miałem: Sony A55, Nikon D7000, Pancolar 50 1.8, Tamron SP AF 60mm f/2.0 Di II LD (IF) Macro, Samyang 85 1.4, Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED, Nikon Nikkor 80-200 2.8 D ED, Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro, Samyang 500mm F8.0

  6. #16

    Domyślnie

    Jestem pod wrazeniem dzielenia sie wiedza i doswiadczeniem . Dziekuje ci ze nie masz mentalnosci typowego Polaka.nie spodziewalem sie tylu fajnych informacji. Dzieki za opis.

    Wysłane z mojego m1 note przy użyciu Tapatalka
    .........

  7. #17

    Domyślnie

    Doświadczeniem? Ja niedawno zacząłem

    Jeśli chodzi o dzielenie się wiedzą, to dla mnie naturalne. Bo niby czemu mam się nie dzielić? Finansowo na tym nie tracę, zdrowotnie też nie...

    Jak ktoś jest ciekawy, to tutaj zdjęcie przed obróbką (link do 100% plus miniaturka).

    http://www.studioaurora.pl/download/po_EVA9684.jpg

    Nikon Z5, Nikon D610 - Nikkor 85 1.8 G, Tamron 28-75 2.8, Tamron 70-200 2.8 Di VC USD
    Miałem: Sony A55, Nikon D7000, Pancolar 50 1.8, Tamron SP AF 60mm f/2.0 Di II LD (IF) Macro, Samyang 85 1.4, Nikkor AF-S DX 18-105 mm f/3.5-5.6 VR ED, Nikon Nikkor 80-200 2.8 D ED, Tamron AF 70-300 mm f/4-5.6 Di LD Macro, Samyang 500mm F8.0

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Tak po prostu , podobają mi sie te portrety
    mi również
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  10. #20

    Domyślnie

    bardzo fajne zdjęcia. Wszystko z pomysłem i gustem zrobione! tak trzymać. Dodatkowo bardzo duże piwo i szacun za otwartość w dzieleniu się wiedzą/doświadczeniem - w takim stopniu widzę to pierwszy raz tutaj (poza poradnikami).

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Dzizas ale ze mnie brzydal :)
    By Pelo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-03-2013, 00:08
  2. [ Portret ] Żaden ze mnie Hannibal ale też mam filmik :) :)
    By Strus in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 15:57
  3. Nikkor za 39 000 € - ale za to jaki! :)
    By marcin_G in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-04-2010, 22:35
  4. [ Krajobraz ] Ale mnie zasypało...
    By fotokornik in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-01-2010, 22:00
  5. [ Reportaż ] Romeo i Julia
    By asche in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 13:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •