Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie zamieszczanie zdjeć w gazetach

    mam dylemat co zrobić , był wypadek z ktorego wysłałem zdjecia emailem do gazety ,zamiescili je na stronie www a pozniej w gazecie . Mam prawo domagac sie od nich honorarium jakiegos , moze ma ktoś doświadczenia z podobnej sytuacji .dodam że żadnej zgody na publikacje nie wysyłałem
    D40x , D300 , D7000 ,N18-105, N 35 1.8, sb-800
    www.facebook.com/RescueOlsztyn

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2008
    Miasto
    Łódź
    Posty
    236

    Domyślnie

    Wg. mnie nie powinieneś domagać sie wynagrodzenia żadnego, Jeżeli wcześniej nic nie mówili to chyba nie mieli na celu zapłacenia Ci . Jak ja byłem modelem do popularnej Gazety "Expres" w Łodzi to nic nie dostałem , z ze zgoda na publikacje to nie wiem :P

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    jak to nie wyraziles zgody??? a po co je wyslales, zeby im skrzynke zapchac? nie rob zartow prosze!

    oczywiscie ze nalezy ci sie wynagrodzenie zgodnie ze stawkami redakcji. jesli jednak redakcja nie uwzgledni cie w wycenie w miesiacu nastepnym po publikacji mozesz po prostu zaproponowac swoja cene i ponegocjowac. jesli cie oleja to sprawa sadowa i wieksza kasa.

    nie napisales czy cie podpisali bo jesli nie to oczywiscie dodatkowa kasa do wynegocjowania, chyba ze przeslales zdjecie anonimowo - tylko po co???.

    olek
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  4. #4

    Domyślnie

    kolega przedmowca skapo gospodaruje prawda. klania sie lektura prawa prasowego i autorskiego - newsy mozna publikowac bez zgody ale trza za nie placic i podpisywac zrodla - w skrocie.

    olo
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie re

    napisałęm @ do redakcji zobacze co odpiszą ,dzieki za info
    D40x , D300 , D7000 ,N18-105, N 35 1.8, sb-800
    www.facebook.com/RescueOlsztyn

  6. #6

    Domyślnie

    tylko że stawki sa różne w w/w expressie za zdjecie placa 4,5 brutto

  7. #7

    Domyślnie

    Ja już nie wiem ile razy się wałkuje podobne tematy a ten jest wyjątkowo prosty i naprawdę nie widze tu żadnego złożonego problemu...

    Ileż razy można podawać ten link:

    http://www.zpaf.pl/pl/content/prawa_aut/tabele.php

    po prostu przeczytaj, wybierz odpowiednią tabele znajdz w niej odpowiednią kwotę, wyslij im e-mail bądź pismo (e-mail łatwiej i szybciej a skuteczność raczej ta sama), i już zarobiłeś kase.

    Polecam opcję "szukaj" i poczytanie podobnych wątków.

    Chciałem dodać że sam zadawalem pytania dotyczące wlasnie zaplaty za zdjęcia, jednak z tego co pamiętam to jedno dotyczylo wykorzystana w filmie dokumentalnym (ostatnio) a drugie juz nie pamietam i prosilem o pomoc w wyborze odpowiedniej tabeli bądź była to jakaś trudniejsza sprawa.
    Ostatnio edytowane przez tobiks ; 29-02-2008 o 17:29 Powód: dodałem tekst
    D300s, D800, N80-200 f/2.8, N50 f/1.8; T17-55 f/2.8, SB900, Samyang 24 T1.5, Samyang 85 T1.5
    | tobiks flickR

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rabijki Zobacz posta
    kolega przedmowca skapo gospodaruje prawda. klania sie lektura prawa prasowego i autorskiego - newsy mozna publikowac bez zgody ale trza za nie placic i podpisywac zrodla - w skrocie.

    olo
    Zgadzam się! polecam lekturę ustawy o PP.
    Z tego co sie zdążyłem zorientować to często redakcje udają głupich albo nigdy na oczy nie widzieli niczego nt. prawa prasowego. Bywa że rozmowa z osobami z redakcji jest tak*żenująca że aż szkoda opowiadać...

    Stawki redakcji są śmieszne - standardowo udają biednych i wogole, ale trzeba walczyc o swoje, wystarczy spojzec na cenniki reklamy w gazetach! pozatym ja nie uznaję czegos takiego jak "nie stać nas" - gazety to firmy (wydawnictwa) muszą tak dzialac zeby bylo ich stac i już! Jak nie to trudno - lepiej nie zarobic paru zlotych a sprzedac cos zadziej a drożej. czasem tyle to zachodu zeby wyslac, zeby dane podac, kontaktowac sie pozniej pita przyslą trzeba liczyc te drobinki po pare zlotych... bez sensu :/

    Jak zwykle emocje poniosly bo mam zle doswiadczenia w tym względzie, więc sory za przydługi tekst
    D300s, D800, N80-200 f/2.8, N50 f/1.8; T17-55 f/2.8, SB900, Samyang 24 T1.5, Samyang 85 T1.5
    | tobiks flickR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •