Close

Strona 87 z 88 PierwszyPierwszy ... 377785868788 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 876
  1. #861

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    oj tam...
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3900137
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #862

    Domyślnie

    Bardzo niedobrze...ktoś się spotkał z takim cudem w d5600?

  3. #863

    Domyślnie

    Witam wszystkich. Chciałbym się podpiąć do tematu. Otóż planuję kupno lustrzanki jednak w rozsądnej cenie.

    Chcę robić zdjęcia amatorsko, głównie portrety i zależy mi na dobrej jakości zdjęć. Oczywiście przy okazji chcę uczyć się trochę fotografowania. Mam możliwość kupienia D90 z obiektywem AF Nikkor 50mm 1:1.8D o niewielkim przebiegu około 5 tys. za 1500 zł i dla mnie jest to niestety górna granica jaką mogę wydać na zestaw... I tu moje pytanie czy taki wybór będzie dobrym rozwiązaniem? Czy jednak w tej cenie jestem w stanie kupić coś "lepszego" dla moich potrzeb (może być używka ale raczej o niewielkich przebiegach)?
    Moje obawy wynikają z postów z jakimi spotkałem się na różnych forach, że D90 to muzeum, stara konstrukcja itp. I tu moje pytanie czy wiek konstrukcji lub aparatu może mieć jakiś większy wpływ na jakość zdjęć? Bo nikt nie argumentuje swoich wypowiedzi. No i ewentualnie czy warto rozważać kupno używki jakiegoś nowszego modelu tej klasy ale z większym przebiegiem?

    Ps. Proszę o wyrozumiałość gdyż jestem początkujący w fotografii i to będzie moja pierwsza lustrzanka.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.

  4. #864

    Domyślnie Jaki Nikon dla początkującej

    Muzeum nie muzeum, w moim d90 brakuje mi właściwie tylko wyższego używalnego ISO. Cała reszta miodzio. Natomiast nie jestem przekonany do 50mm jako jedynego szkła w DX (mimo, że bardzo dobre). Jak budżet hamuje, to od razu sprzedaj te 50, dozbieraj ze 4 stówki i kup Sigmę 17-50, będzie dużo bardziej uniwersalnie.

  5. #865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gumis428 Zobacz posta
    Moje obawy wynikają z postów z jakimi spotkałem się na różnych forach, że D90 to muzeum, stara konstrukcja itp.
    Dzisiaj każdy sprzęt po 2-3 latach staje się "muzeum". D90 to dalej całkiem dobry aparat i ma tę przewagę nad nowoczesnymi kastratami, że możesz podpiąć choćby wzmiankowanego 50/1.8D bez własnego silnika.

  6. #866
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Lepszy D7000 nawet cenowo.

  7. #867

    Domyślnie

    Mam jeszcze do wyboru zamiast 50, Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED. Uznałem po prostu, że do portretów lepsza jest stała 50. Jednak nie wiem czy dla mnie na początek robi to różnicę. Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie.

    Ps. Mam jeszcze opcje kupić zestaw z dwoma wymienionymi obiektywami za 1800 zł.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Lepszy D7000 nawet cenowo.
    Przeszukując fora natknąłem się kilkukrotnie na jakieś problemy w tym modelu z chlapiącym olejem czy coś. Czy może ktoś zna bliżej ten temat?

  8. #868

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Dzisiaj każdy sprzęt po 2-3 latach staje się "muzeum". D90 to dalej całkiem dobry aparat i ma tę przewagę nad nowoczesnymi kastratami, że możesz podpiąć choćby wzmiankowanego 50/1.8D bez własnego silnika.
    Właśnie dlatego wolałbym kupić d7200 który ma przewagę nad d5600 w tym że obsługuje obiektywy bez własnego napędu

  9. #869

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gumis428 Zobacz posta
    Mam jeszcze do wyboru zamiast 50, Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6G ED. Uznałem po prostu, że do portretów lepsza jest stała 50. Jednak nie wiem czy dla mnie na początek robi to różnicę. Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie.
    Ps. Mam jeszcze opcje kupić zestaw z dwoma wymienionymi obiektywami za 1800 zł.
    Najlepsza jest ostatnia opcja.
    Do 50 warto dopłacić 300 zł żeby mieć także 18-105. Pod pewnymi względami zoom może być nawet lepszy od stałki (także do portretów), bo masz do dyspozycji wiele ogniskowych, a to nie jest bez znaczenia! A stałkę też dobrze mieć, zwłaszcza że to koszt tylko 300zł.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 31-12-2017 o 20:06

  10. #870

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez witus83 Zobacz posta
    Właśnie dlatego wolałbym kupić d7200 który ma przewagę nad d5600 w tym że obsługuje obiektywy bez własnego napędu
    Ale przecież ja Ci nie bronię.

Strona 87 z 88 PierwszyPierwszy ... 377785868788 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •