Close

Strona 232 z 274 PierwszyPierwszy ... 132182222230231232233234242 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 311 do 2 320 z 2735
  1. #2311
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Poprawnym działaniem jest albo nie ruszanie puchy, jeśli działa all ok.
    Albo po wzorcu korekta obiektywów..
    No niestety nie, Xavier dał przykład.
    Jeśli pucha działa all OK, to ... się jej nie kalibruje.
    Temat jest bardziej skomplikowany niż piszesz.

  2. #2312

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No niestety nie, Xavier dał przykład.
    Jeśli pucha działa all OK, to ... się jej nie kalibruje.
    Temat jest bardziej skomplikowany niż piszesz.
    Przecież to właśnie napisałem. O jakim skomplikowaniu piszesz? przecież to wszystko proste jest.
    Xavier popełnił błąd zlecając kalibrację do wzorca jak poprawnie działała.

  3. #2313
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Są przypadki i to bardzo często, że z niektórymi obiektywami jest OK, korekcja 0, a z innymi trzeba wprowadzić korekcje. Z innymi obiektywami, ale takimi, które są dobre na innym aparacie. Korygując obiektyw do tego body, psujesz go dla innego body. Koryguje się generalnie body, a nie obiektywy.
    Ty masz pewnie inny pogląd ze względu na podpinanie Sigmy i kalibracje USB dockiem.

  4. #2314

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Są przypadki i to bardzo często, że z niektórymi obiektywami jest OK, korekcja 0, a z innymi trzeba wprowadzić korekcje. Z innymi obiektywami, ale takimi, które są dobre na innym aparacie. Korygując obiektyw do tego body, psujesz go dla innego body. Koryguje się generalnie body, a nie obiektywy.
    Ale wiesz że piszesz to samo co ja tylko innymi słowy? Jacku połóż się bo chyba zmęczony jesteś

    Poprawna korekta to w body na obiektywie, właśnie ze względu na zmiany body. @xavier zmienił nastawy poprzez kalibrację body do wzorca to i mu poleciała korekta na obiektywach w body, no ileż można to wałkować.
    I to nie są jakieś poglądy tylko bezpośrednia wiedza z nikona, którą ciężko zdobyć.

  5. #2315
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Poprawna korekta to w body na obiektywie, właśnie ze względu na zmiany body..
    No OK, tylko optymalnie jest mieć body na zero, po to się daje je do serwisu.

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    @xavier zmienił nastawy poprzez kalibrację body do wzorca to i mu poleciała korekta na obiektywach w body, no ileż można to wałkować..
    To jest chyba oczywiste i nie sądzę by ktokolwiek po serwisie AFu chciał zachować stare korekcje. To nie o to chodziło, tak sądzę.

  6. #2316

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No OK, tylko optymalnie jest mieć body na zero, po to się daje je do serwisu.

    To jest chyba oczywiste i nie sądzę by ktokolwiek po serwisie AFu chciał zachować stare korekcje. To nie o to chodziło, tak sądzę.
    chodziło chyba o to że kalibracja korpusu do wzorca pogorszyła (zwiększyła wielkość) wymaganej mikrokalibracji na wszystkich szkłach - i na wszystkich zrobił się większy front focus, a człowiek by się spodziewał lepszego lub co najmniej losowego zachowania posiadanych i nie ruszanych szkiel po takiej operacji i nie jest dziwne że tak się dzieje w pojedynczych przypadkach (miał fronta ma większego fronta) - wydaje się że ludzie za często o takim zachowaniu piszą i to w obu systemach bo temat mi się obił o uszy na cb - ale niech się komentowany użytkownik wypowie bo to tylko moje domysły.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 23-08-2017 o 15:11
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  7. #2317

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    chodziło chyba o to że kalibracja korpusu do wzorca pogorszyła (zwiększyła wielkość) wymaganej mikrokalibracji na wszystkich szkłach - i na wszystkich zrobił się większy front focus, a człowiek by się spodziewał lepszego lub co najmniej losowego zachowania posiadanych i nie ruszanych szkiel po takiej operacji
    A możliwe, że to obiektywy były na tyle "skopane", że ich rozkalibrowanie okazało się dopiero przy prawidłowo ustawionym korpusie?

  8. #2318

    Domyślnie

    Korzysta ktoś z https://www.reikanfocal.com ?
    Ja korzystam z tego (wersja PRO).

    To nie majątek a w mojej ocenie skutecznie pomaga w kalibracji i nie trzeba wysyłać / zawozić do serwisu.
    Polecam.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  9. #2319

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A możliwe, że to obiektywy były na tyle "skopane", że ich rozkalibrowanie okazało się dopiero przy prawidłowo ustawionym korpusie?
    ogólnie to wszystko jest możliwe, ja podchodzę do sprawy po amerykańsku "działającego się nie naprawia" - jeśli mikrokalibracja załatwia temat to nie kalibrowałbym korpusu ani szkła i moja wiara we wzorzec (przynajmniej ten w czerwonym serwisie) jest mała - efekt moim zdaniem jest taki że jak kalibrujesz to kalibrujesz wszystko i już zawsze będziesz kalibrował nawet nowe obiektywy.
    bardziej mi się podoba rozwiązanie sigmy - dock+możliwość kalibracji na kilku odległościach załatwia sprawę bez wysyłania sprzętu do serwisu i rozwiązuje problemy nierozwiązywalne dla serwisu - różna kalibracja na różnych odległościach

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta
    Korzysta ktoś z https://www.reikanfocal.com ?
    Ja korzystam z tego (wersja PRO).

    To nie majątek a w mojej ocenie skutecznie pomaga w kalibracji i nie trzeba wysyłać / zawozić do serwisu.
    Polecam.
    ja korzystam, kupiłem bo nie byłem pewny swojej oceny kalibracji sigmy na dużych odległościach (wyszło że zupełnie dobrze to zrobiłem bez focala). automatyzuje proces ale dobrze działa na normalnych lub szerokich szkłach z tele (400mm) wg moich doświadczeń są problemy z oceną wyników, też używam wersji pro.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 23-08-2017 o 22:50
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  10. #2320

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No OK, tylko optymalnie jest mieć body na zero, po to się daje je do serwisu.

    Na tak postawione pytanie, nikon odpowiedział: Niekoniecznie, po to jest kalibracja w body aby niwelować niedoskonałości systemu.
    Nie ma nic złego w tym że szkła mają odchyłki, problem pojawia się przy przekroczeniu skali, tak wtedy serwis.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    To jest chyba oczywiste i nie sądzę by ktokolwiek po serwisie AFu chciał zachować stare korekcje. To nie o to chodziło, tak sądzę.
    Gwoli ścisłości, kalibracja do wzorca to nie zmiana w menu aparatu, tu jest zmiana w firmware tam gdzie user nie ma dostępu, jak też fizycznie, czyli poprzez śrubki korekcyjne.
    Nawet jakby mu nie ruszyli ustawień w menu aparatu to może złapać rozkalibrowanie, z prostej przyczyny, cały system jest modyfikowany, czyli czujniki, ich wysunięcie lub wsunięcie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A możliwe, że to obiektywy były na tyle "skopane", że ich rozkalibrowanie okazało się dopiero przy prawidłowo ustawionym korpusie?
    No oczywiście że tak i proszę was, nie "skopane" tylko jest to normalne zjawisko i nie należy się tym przejmować.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ja korzystam, kupiłem bo nie byłem pewny swojej oceny kalibracji sigmy na dużych odległościach (wyszło że zupełnie dobrze to zrobiłem bez focala). automatyzuje proces ale dobrze działa na normalnych lub szerokich szkłach z tele (400mm) wg moich doświadczeń są problemy z oceną wyników, też używam wersji pro.
    Ciekawostką jest to że nikon nie reguluje stałych obiektywów zależnie od odległości. Robi to tylko w przypadku zoomów.

Strona 232 z 274 PierwszyPierwszy ... 132182222230231232233234242 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon AF-S DX Nikkor 55-300mm f/4,5-5,6G ED VR oficjalnie
    By prz3mo in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 175
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 12:53
  2. Pytanie o SB-900 / Nikon D500
    By Kviki in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2011, 12:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •