Close

Strona 6 z 21 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 210

Wątek: P1000

  1. #51

    Domyślnie

    Kliknąłem, kliknąłem. Skrót myślowy. Na stronach Nikona nie ma ceny!!!! 5 dych za coś co ma służyć temu samemu co zamiennik IR za 5.

  2. #52

    Domyślnie

    W przeliczeniu ciut więcej niż 5 dych.
    No i jednak funkcjonalność większa.
    Dochodzi sterowanie ogniskową i jeszcze paroma pierdołami. No i można pilota z kieszeni użyć, nie musi być widoczny dla odbiornika.
    Czy to warte dopłaty? Diabli wiedzą.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    W przeliczeniu ciut więcej niż 5 dych.
    5.50LN - dziś to standard - i jeszcze ściereczka
    https://allegro.pl/pilot-ml-l3-do-ni...050114283.html
    Gdy ja kupowałem to chodziły między 12 a 30. Ja trafiłem za 4.00 dokładnie i jeszcze Allegro miało promocję wysyłek za free przez cały tydzień, ale odbiór osobisty często jest możliwy, poza tym giełdy, niektóre sklepy itd. W sumie nie wiem czemu nie wziąłem kilku, bo to łatwo zgubić (aczkolwiek ja swojego nie zgubiłem przez te lata a poza tym nadmiarowe można też tak schować że wyjdzie na to samo jakby się zgubiło)

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    No i jednak funkcjonalność większa.
    Dochodzi sterowanie ogniskową i jeszcze paroma pierdołami. No i można pilota z kieszeni użyć, nie musi być widoczny dla odbiornika.
    Czy to warte dopłaty? Diabli wiedzą.
    No i to jest dyskusja w stylu sensu używania oryginalnej aplikacji w P900. Faktyczne zdalne wyzwalanie jakie robiłem to mogę na palcach ręki policzyć w swoim życiu. Pilot służy najczęściej do długich czasów na statywie. W tym wypadku taki wypasiony pilot BT za 5 dych to przerost formy nad treścią, bo i tak potrzebny mi jest w nim jeden guzik. O kosztach baterii nie wspomnę, bo w tym moim IR to mam ją od początku już parę lat a w BT to idę o zakład, że co sesja będzie do wymiany pastylka. Nie mówiąc już o tym o czym pisaliśmy wcześniej czyli przestanie działać w najmniej odpowiednim momencie

    Ok, pewnie znajdą się amatorzy filmowania. Tu owszem. Natomiast ja jestem w tej materii ortodoksem - aparatem się robi zdjęcia. Filmy kręci się kamerą. Uwierzysz, że ja moim P900 nie nakręciłem nawet filmu dla próby czy funkcja działa?

    Tak czy inaczej to może nie jest brak dyskwalifikujący P1000 ale mnie bardzo zmartwił brak odbiornika IR. Żeby przynajmniej jeden został.

  4. #54

    Domyślnie

    Pilot kosztuje 50 dych, ale w USD. To miałem na myśli pisząc o przeliczniku. U nas to ostro powyżej 200zł...
    A to szkiełko przy wizjerze? Czujnik przyłożenia oka?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #55

    Domyślnie

    Wybaczcie mi mój brak wyobraźni, ale... kto i po co kupuje taki aparat, kto się tym interesuje w ogóle? Oczywiście pytam o świadomych fotografów, którzy jednak trochę "kumają", coś tam kojarzą związanego z wielkością matrycy, krotnością zuma etc.
    Inne przypadki to wiadomo, duży zum to lep na klientów marketów i tym podobnych przybytków.

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Wybaczcie mi mój brak wyobraźni, ale... kto i po co kupuje taki aparat, kto się tym interesuje w ogóle? Oczywiście pytam o świadomych fotografów, którzy jednak trochę "kumają", coś tam kojarzą związanego z wielkością matrycy, krotnością zuma etc.
    Inne przypadki to wiadomo, duży zum to lep na klientów marketów i tym podobnych przybytków.
    Kto? Np spotterzy. Do ściągnięcia samolotu na przelotowej wypas matrycy i af nie trzeba, a ogniskowa nie do pogardzenia. No i taniej oraz poręczniej niż zestaw DSLR + teleskop.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Pilot kosztuje 50 dych, ale w USD. To miałem na myśli pisząc o przeliczniku. U nas to ostro powyżej 200zł...
    A to szkiełko przy wizjerze? Czujnik przyłożenia oka?
    Szczerze? Wybacz, ale miałem ciężki dzień w pracy i do tego od rana cholernie źle się czuję. Tak, 50 dolsów. Pewnie dlatego na polskim Nikonie nie ma ceny, bo jeszcze go nie sprzedają a ryzyko kursowe ryzykiem kursowym

    "Kropka" przy wizjerze to czujnik zbliżenia. W P900 był większy. W P900 były dwa detektory. Z tyłu tam gdzie w starych Nikonach była dioda od transmisji z SD a z przodu pod chwytem. Tu w P1000 jest przeniesiona dioda wspomagania AF, szerokie szkoełko i TEORETYCZNIE tam może być detektor IR. Aczkolwiek nie wierzę, bo po wuj by likwidowali tylny. Poza tym w akcesoriach dodatkowych P1000 jest tylko pilot BT, a IR nie ma. W akcesoriach opcjonalnych P100 był pilot IR też za chorą cenę.

  8. #58

    Domyślnie

    Ja jestem z tych co kupia takiego zooma ,foce D4 z tele 300mm 2.8 ale zdjecia i filmy z wakacji, z plazy, najlepsze wychodza z takich wlasnie zomow, z łokcia i prawie niezauwazalnie, mozna tym sprzetem naprawde dobrze sie bawic.
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Wybaczcie mi mój brak wyobraźni, ale... kto i po co kupuje taki aparat, kto się tym interesuje w ogóle? Oczywiście pytam o świadomych fotografów, którzy jednak trochę "kumają", coś tam kojarzą związanego z wielkością matrycy, krotnością zuma etc.
    Inne przypadki to wiadomo, duży zum to lep na klientów marketów i tym podobnych przybytków.
    Coś mi mówi, że będę tego żałował, ale jednak odpowiem czy też może bardziej odniosę się do powyższego

    Bez urazy @S4INT ale jak czytam tekst w stylu "Oczywiście pytam o świadomych fotografów, którzy jednak trochę "kumają", coś tam kojarzą związanego z wielkością matrycy, krotnością zuma etc" to idąc podobnym tokiem rozumowania (stereotypowym) widzę, że mam do czynienia z osobą z tak zwanym "kompleksem lustrzanki" - tak zwanym, bo o lustrze akurat nie wspomniałeś więc może ładniej by było napisać o "kompleksie rozmiaru matrycy". Ale bez urazy, tak jak na wstępie.

    Odpowiadając na pytanie po co i kto się tym interesuje odpowiem najkrócej - tak, ci "kumający" i świadomi też.. Nie tylko interesują a wręcz używają. Tu na naszym forum czytałem dwie wypowiedzi FOTOGRAFÓW, którzy napisali wprost, że P900 czasem traktują jako wygodną alternatywę (zawodowo). Sam znam jednego fotografa, a dokładniej panią fotograf, która akurat w drugą stronę, przekonała mnie właśnie do P900 gdy był jeszcze nowością a ona go kupiła na zasadzie supportu i jak sama przyznała korzystała z niego czasem częściej niż z całego swojego niemałego inwentarza. Tu na forum wypowiada się też od czasu do czasu fotoreporter, który używa wyłącznie P900 w swojej pracy. Dwóch moich znajomych gdy zobaczyło jak foci mój P900 to pomarudzili tylko na kompaktowe sterowanie do którego zwyczajnie byli nieprzyzwyczajeni a mimo to jeden z nich sobie go kupił i coraz częściej widzę go z tym aparatem przy oku. Dwóch innych znajomych zachowało się natomiast w sposób identyczny jak @S4INT z tym, że nie od razu. Z nimi było tak, że była wystawa z wyjazdu studyjnego no i akurat większość zdjęć była moja, nie wszystkie, tak ze 60%. No i gadka szmatka na poziomie "kumających i świadomych" z pierwszym, który jest nikoniarzem więc jak usłyszał P900 to to powiedział tylko "no szkoda". I na tym dyskusja się skończyła. Drugi canoniarz, któremu P900 nic nie mówiło, generalnie widział mnie z tym aparatem nie raz i też nie rozpoznał w nim kompakta, ale przy gadce o obróbce w którymś momencie padło z mojej strony, że to nie robi RAWów - chwila ciszy i dwa stwierdzenia. Typowe "no szkoda" a drugie, "no to jak nie robi RAWów to tak jakby zdjęć nie robił. Jak się po chwili dowiedział jaki jest rozmiar matrycy to już też tylko go było stać na "no szkoda".

    Nawiasem mówiąc pamiętam podobne histerie jak się pojawiły matryce DX i wtedy dla większości "kumających i świadomych" to były zwykłe zabawki. Podobnie też było z obiektywami kitowymi - a że plastik, że ciemne, że w zasadzie to zatyczka do korpusu i nic więcej. Tymczasem Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G ED II to moim zdaniem jeden z lepszych obiektywów do IR, pięknie ostrzy, jest bardzo lekki. No ale plaaaaastik. Owszem, plastik, dlatego tani i lekki przez to wygodny a dobry.

    Dlatego też wracając do pytania kto i po co to w świetle powyższego - odpowiedź ta sama z tym, że "kumający i świadomi" stracili argument z RAWami puki co. Natomiast co do marketingowego rozdmuchania tego zooma to ja się akurat z kolegą @S4INT zgadzam w 100%. Od początku jak się plotki na temat P1000 pojawiały to twierdziłem i twierdzę nadal, że te 3000 to jest przesada. Niepotrzebna przesada. Ale ostatecznie zawsze można do używać do 2000 i tylko w rezerwie mieć dłuższy koniec. Pewnie pręędzej czy później się przyda.

  10. #60

    Domyślnie

    A ja bym takiego P900/P1000 chętnie przytulił i traktował jako notatnik podczas ptaszenia. Często wychodzę z lornetką i lunetą w teren ale nie zawsze mam ochotę zabierać ze sobą D500+S150-600 Sports. Taki kompakt ze mega zoomem do dokumentacji byłby wtedy całkiem fajnym rozwiązaniem. Powstrzymuje mnie jednak cena tych aparatów bo byłby to jednak dość drogi notatnik.
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

Strona 6 z 21 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tablet - Samsung P1000
    By d50kid in forum Komputery
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 12:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •