Close

Strona 8 z 21 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 206
  1. #71

    Domyślnie

    czyli fajnie, możesz ale nie masz czego ;p

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez XGrzesX Zobacz posta
    Brzdąkają, że jest możliwość przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania samemu. Brakuje tylko nowego oprogramowania.
    No właśnie z tego tekstu na stronie Nissina wynika, że aktualizacja dostępna będzie w warunkach serwisowych i odpłatna (należy zwracać się do dystrybutora), więc chyba raczej nie będzie można tego zrobić samemu.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    No właśnie z tego tekstu na stronie Nissina wynika, że aktualizacja dostępna będzie w warunkach serwisowych i odpłatna (należy zwracać się do dystrybutora), więc chyba raczej nie będzie można tego zrobić samemu.
    Czyli, nie będzie to zwykła aktualizacja (jeśli takowa kiedyś nastąpi), tylko coś więcej.
    Bo, w innym przypadku, po co był by ten serwis?
    Ja, już ją sobie odpuściłem.

  4. #74

    Domyślnie

    Tekst brzmi:
    "Jesteś znużony tym, że lampa błyskowa już nie działa gdy nowy aparat pojawia się na rynku? Dla lampy Di866 Professional dostępna jest usługa aktualizacji firmware'u, która dostarcza (zapewnia, zabezpiecza) gniazdo serwisowe do wgrania najnowszego firmware'u. Za usługę aktualizacji firmware'u pobierana będzie opłata, różna zależnie od obszaru. Prosimy o sprawdzenie u sprzedawcy szczegółów usługi aktualizacji firmware'u."
    Nie jest to dobra angielszczyzna ("usługa... dostarcza [zapewnia, zabezpiecza] gniazdo"), niemniej jednak jasno z tekstu wynika, że ma to być wykonywane w warunkach serwisowych a nie samemu przez użytkownika.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  5. #75

    Domyślnie

    Odświeżę temat. Proszę, podpowiedzcie: czy lepiej kupić Nissina czy dołożyć 250zł i kupić SB-600? Lampa do zastosowań CZYSTO amatorskich. Do współpracy z D5000 i D3000. Proszę doradźcie. Wydaje mi się, że w porównaniu do SB-600 wygląda całkiem nieźle, a i w kieszeni trochę grosza zostanie.
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  6. #76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PopaY Zobacz posta
    Odświeżę temat. Proszę, podpowiedzcie: czy lepiej kupić Nissina czy dołożyć 250zł i kupić SB-600? Lampa do zastosowań CZYSTO amatorskich. Do współpracy z D5000 i D3000. Proszę doradźcie. Wydaje mi się, że w porównaniu do SB-600 wygląda całkiem nieźle, a i w kieszeni trochę grosza zostanie.
    Przeca Di866 kosztuje z 50-100 drożej od SB600/M48 więc pytasz (zapewne o Di622) w niewłaściwym wątku. Poczytaj sobie o Di622 i podejmij decyzję. Podpowiem, że poza mocą, Sb600 jest we wszystkim lepsza. A jak chcesz mieć podobną moc to Metz 48AF1 ale to już mała krówka na malutki aparat
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #77

    Domyślnie

    Wyraźnie jest napisane o co pytam. Jakbym pytał o 622 to był pisał gdzie indziej. Cena jest taka jaką napisałem. 866 mogę mieć za około 650zł. Poza tym jakbym kupował SB-600 to w ratach nigdzie nie kupię taniej niż 950zł...
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  8. #78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PopaY Zobacz posta
    Wyraźnie jest napisane o co pytam. Jakbym pytał o 622 to był pisał gdzie indziej. Cena jest taka jaką napisałem. 866 mogę mieć za około 650zł. Poza tym jakbym kupował SB-600 to w ratach nigdzie nie kupię taniej niż 950zł...
    Jakbyś wyraźnie cenę (a i modelu wyraźnie nie widać) napisał to byłoby ok, bo skąd mamy wiedzieć, że możesz kupić za 650 a nie 850. Wróżek tu na forum nie ma. Poza tym SB600 zaczynają się od ok 820 PLN więc gadka o ratach za 950 trochę nie na miejscu - skoro raty to nie musisz od razu płacić całości.

    Co do meritum sprawy wolałbym M48AF1 (lub SB600) niż Di866 bo nic nie wiadomo na temat poprawy jej problemów.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #79

    Domyślnie

    jeżeli z lampy będziesz korzystał w sposób tradycyjny czyli przyczepiwszy ja do body to nissin jest do tego celu wspaniały
    podobno szwankuje w trybie bezprzewodowym ale ja nie miałem potrzeby tak z niej korzystać więc wad nie stwierdzam
    jako pojedyńcza lampa używana na body nissin di866 na pewno nie jest gorszy od nikona sb900, a pod wieloma względami, jak mówią testy, przewyższa go
    jak bym mógł kupić nissina di866 za 650 zł (ciekawe gdzie są tak tanio, chyba że jakaś mocno używane bo nawet na alle nie widziałem taniej niż 849 zł) wcale bym się nie zastanawiał
    za swojego zapłaciłem 950 zł i uważam że dobrze zrobiłem kupując tą lampę zamiast sb600
    jak potrzebujesz czegoś lepszego i pewniejszego to weź sb900, bo sb600 to lampa dużo mniej funkcjonalna i słabsza od di866
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 06-02-2010 o 13:13

  10. #80

    Domyślnie

    O taką odpowiedź mi chodziło Lampa będzie tylko na aparacie, bezprzewodowo nie mam zamiaru z niej korzystać. A cena za nową lampę, kolega wraca do kraju w przyszłym miesiącu i może mi ją przywieźć, na nasze wyjdzie koło 650zł. Zakup SB-900 nie ma dla mnie sensu, bo z lampy będę korzystał rzadko i tylko z aparatami D5k i D3k, a do takich sprzętów nie ma sensu kupować aż takiej lampy. Dzięki za opinię.
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

Strona 8 z 21 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •