Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 94
  1. #1

    Domyślnie D7100 i reportaż ze ślubu

    Kolega poprosił mnie abym nagrał z jego ślubu film swoim D7100,
    Ze szkieł mam to co widać w stopce, kolega nie oczekuje rewelacji, po prostu poprawnie zrobionego(jak na amatora) filmu,

    nie bawiłem się do tej pory w filmowanie więc pytanie do Was, czy tym co posiadam da się do zrobić?
    cz może jednak inne szkło bedzie lepsze? zmiana puszki niesty nie wchodzi w gre.

    Ktoś ma doswiadczenie w filmowaniu d7100?
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

  2. #2

    Domyślnie

    Bez problemów da nagrać dobry film D7100.
    Sigma jest całkiem dobrym szkłem, ale z powodu braku możliwości ręcznej poprawki AF dość niewygodna i jesteś zdany tylko na MF, bo przełączanie AF/MF w czasie nagrywania odpada.

    I najważniejsza sprawa - musisz zaopatrzyć się w dobry zewnętrzny mikrofon (np. Rode Stereo VideoMin) albo rejestrator (np. Zoom H1, Zoom H2n), bo z dźwięku zarejestrowanego przez aparat wiele nie będzie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam poćwiczyć sobie kręcenie zanim się spróbuje coś zrobić na czym komuś zależy
    Ostrzenie ręczne przyda się opanować, żeby w miarę łatwo kontrolować ostrość.
    Zewnętrzny mikrofon poza poprawą dźwięku pozwoli uniknąć nagrywania wszystkich dźwięków trzymania i obsługi aparatu. Nie przesadzałbym z tym, że ma być od razu Rode, wystarczy nawet coś słabszego, a rejestrator fajna sprawa ale dodatkowa zabawa

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Nie przesadzałbym z tym, że ma być od razu Rode, wystarczy nawet coś słabszego, a rejestrator fajna sprawa ale dodatkowa zabawa
    Tylko, że Rode można kupić poniżej 600zł i tak naprawdę to jedyne sensowne rozwiązanie, bo konkurencyjne warte zakupu to koszt ok. 500zł.
    Mikrofony stereo za 200-300zł to tylko wyrzucanie pieniędzy, bo jakość niemal identyczna co z wbudowanego - przekonałem się na własnej kieszeni.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Przydałoby się też coś do trzymania aparatu. Nie wiem jak się to profesjonalnie nazywa i jest tego sporo - jakieś slidery etc.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeszcze co do mikrofonu - pytanie czy autor chce zainwestować 600zł w jednorazowa zabawę
    A można kupić coś takiego za 250zł Link i będzie całkiem nieźle i jest nawet wzmocnienie +10db, które pozwoli uniknąć szumów wzmacniacza w aparacie

  7. #7

    Domyślnie

    Sprzęt jako taki masz, dałby radę. Pojęcie (czyt. doświadczenie) znikome (z tego co czytam) a weź pod uwagę fakt że kolega ślub ma raz (przynajmniej teoretycznie). Imprezy nie da się powtórzyć a Twój film (jeśli zdołasz go nagrać i rozsądnie zmontować) pozostanie im jako (niewykluczone) jedyna pamiątka na lata z ich jedynego w swoim rodzaju bardzo ważnego momentu w życiu. I teraz wyobraź sobie że taka sytuacja spotkała Ciebie i Twoją żonę macie taki film umęczony przez kolegę i patrzycie na niego zaciskając zęby ze złości bo zaoszczędziliście 'parę złotych'..

    ja bym proponował by kolega zainwestował, naprawdę warto i oddał swoje wesel w profesjonalne ręce z doświadczeniem w branży. A Ty chcąc się pouczyć i zrobić im niespodziankę pokuś się co najwyżej o nakręcenie i montaż podziękowań dla rodziców lub czegoś w stylu sesji narzeczeńskiej swoich młodych..

    Szczerze oczywiście, bo zrobisz, zrobicie co będzie uważać..

    ps. do stabilizacji nagrania polecam coś z tej bajki:
    http://eltec.pl/VIDEO-vDSLR/Flycamy-Glidecamy/
    Ostatnio edytowane przez esk2 ; 30-03-2015 o 18:23
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    Jeszcze co do mikrofonu - pytanie czy autor chce zainwestować 600zł w jednorazowa zabawę
    A można kupić coś takiego za 250zł Link i będzie całkiem nieźle i jest nawet wzmocnienie +10db, które pozwoli uniknąć szumów wzmacniacza w aparacie
    Dalej wierzysz w bajki ??

    Taki mikrofon złożysz samemu za 20zł... i za pewne będzie miał lepszą jakość dźwięku niż ten z aukcji.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #9

    Domyślnie

    Dla początkującego filmowca polecam raczej monopod lub statyw niż jakiś steady czy slider. Większe szanse że ustawi ostrość. Generalnie zgadzam się tu z wypowiedzią esk2. Filmowanie lustrzanką wymaga wprawy a pamiątka ślubu niepowtarzalna.

  10. #10

    Domyślnie

    Tak jak napisałem kolega rezygnuje z oddawania sprawy w ręce zawodowca i zdaje sie na mnie, mam nadzieje, że dam radę.

    który monopod? i kwestia karty i zasilania aparatu, body jest nowe ale ponoc te sigmy zżerają baterię,
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •