Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Po pierwsze nie mamy rawa, po drugie tak, jak koledzy wcześniej wspomnieli każde zdjęcie można obrobić na dzisiątki sposobów i mimo wszystko kilka z nich subiektywnie będzie wyglądało OK, pomimo, że będą zupełnie różne. Taki przykład po dosłownie 20 sekundowej zabawie z kadrem. Jesteś w stanie określić, o której godzinie było zrobione to zdjęcie? :




    Dla mnie kadr z początku tego wątku, to poza winietą podciągnięte i lekko rozjaśnione zielenie, przygaszony żółty/pomarańczowy, WB lekko w stronę zimnego, biele z umiarem w prawo, czernie w lewo i dołożone clarity.
    Nie pytałem o porę dnia... Dziekujętym, którzy napisali, co można z tym pierwszym obrazkiem zrobić. Taka lokalna korekcja najlepiej (jednak bez szału) wychodzi mi przy CNX2. Gorzej już w CS5. Może zbyt mało dłubię i bez większego treningu cudów nie zdziałam. Do dyspozycji mam tylko wspomniane programy. Jeśli tylko mam jpg kłopot jest większy. Niby wiem jak taką selektywna obróbkę zrobić, ale efekty jakieś mizerne. SerU, gdybyś nieco dokładniej napisał, co zrobiłeś w te 20 sekund z drugim obrazkiem, będę wdzięczny. Efekt Twojej pracy bardzo mi odpowiada. Buzie w miarę ciebłe, reszta zimnawa. Może robię jakieś banalne błędy. Jak w CS5 poza ACR-em mogę zrobić coś na kształt clarity?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  3. #13

    Domyślnie

    Dodałem gradient na górze i oziębiłem niebo dodając niebieskiego. Dałem gradient także na dole i zmniejszyłem saturację kamieni. Następnie lokalnie rozjaśniłem i nieco ociepliłem twarze i bluzki (były niebieskie po gradiencie), Całościowo podciągnąłem i rozjaśniłem zielenie, zjechałem minimalnie z zółtym i pomarańczowym. Stąd pewnie masz wrażenie, że jest zimnawo, a moi synowie aż tak zimni nie są - to właśnie przez gradient na dole i na górze, w którym albo zmieniałem WB i dodawałem niebieskiego, albo zjechałem z saturacją
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SerU Zobacz posta
    Dodałem gradient na górze i oziębiłem niebo dodając niebieskiego. Dałem gradient także na dole i zmniejszyłem saturację kamieni. Następnie lokalnie rozjaśniłem i nieco ociepliłem twarze i bluzki (były niebieskie po gradiencie), Całościowo podciągnąłem i rozjaśniłem zielenie, zjechałem minimalnie z zółtym i pomarańczowym. Stąd pewnie masz wrażenie, że jest zimnawo, a moi synowie aż tak zimni nie są - to właśnie przez gradient na dole i na górze, w którym albo zmieniałem WB i dodawałem niebieskiego, albo zjechałem z saturacją
    Dziękuję. Wyszło mi prawie to samo, co Tobie. Nie wiem jak Ty, ale ja niebo zrobiłem na kolejnej warstwie zmieniając gradient na niebiesko-biały. Tyle, że później ocienia nieba nie mogłem już zmienić. Oczywiście w moim przypadku cofałem operację lekko zmieniając odcień samego niebieskiego w gradiencie. Może można inaczej?
    D70s + D300 + D700 + D750 + S 14-24/2,8 + S35/1,4 + N50/1,8 + N24-70/2,8 + N70-200/2,8 VRII + SB-800 + SB-900 + Zenit 122 + SLIK PX RO 500D

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jolania Zobacz posta
    Dziękuję. Wyszło mi prawie to samo, co Tobie. Nie wiem jak Ty, ale ja niebo zrobiłem na kolejnej warstwie zmieniając gradient na niebiesko-biały. Tyle, że później ocienia nieba nie mogłem już zmienić. Oczywiście w moim przypadku cofałem operację lekko zmieniając odcień samego niebieskiego w gradiencie. Może można inaczej?
    Cieszę się, że pomogłem Jeśli chodzi o resztę, to wszystko robiłem w LR - nie używam PS'a w ogóle.
    Object error. Unable to run this script. Program terminated!

  6. #16
    Felicyta45
    Gość

    Domyślnie

    szukałem jak właśnie to zrobić dzięki . zrobiłem tak jak napisaliście i wszystko wyszło dobrze dzięki

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •