Close

Strona 120 z 185 PierwszyPierwszy ... 2070110118119120121122130170 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 191 do 1 200 z 1842
  1. #1191

    Domyślnie

    35mm lub 50 mm na cropie D50 da ci to ekwiwalent 50mm i 80 mm czyli dość wąsko- jeśli nie wiesz co konkretnie chcesz fotografować w sensie portrety czy reportaż czy widoczki to lepiej mieć kompakt będzie bardziej uniwersalny.

  2. #1192

    Domyślnie

    50mm (jasne) to dla mnie absolutna podstawa fotografowania. Ciężko przeżyłem przejście z 50-tką z kliszaka na crop, ale też się przyzwyczaiłem. Koncepcja szerokokątny kompakt (conajmniej 28mm, najlepiej 24mm - długi koniec jest mniej istotny) + crop z np. 35/1.8 jest mi akurat bardzo miła. Jak pisałem wcześniej - crop + ciemny kit ma dla mnie niewystarczająco dużo zalet, aby zrekompensować nieporęczność zestawu.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #1193

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MANA Zobacz posta
    Co myslicie o pomysle znajomego...
    jak napisał FX, jeżeli nie wiesz, co będziesz fotografował, lepiej weź coś uniwersalnego.
    Ewentualnie pomyśl o Nikonie 18-200, wbrew pozorom optycznie bardzo przyzwoite szkło. Tylko na długim końcu trochę już ciemno. A w założonej kwocie ciężko będzie coś kupić.

  4. #1194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez m630 Zobacz posta
    I żadnego współczucia. Nieszczelność obiektywu czy jakie inne licho ?.
    A ja rozważam: serwis czy niezgodność towaru z umową ?
    A jaka tutaj niezgodność? Nigdzie nie jest napisane, że EX1 jest znów jakiś super szczelny.

    I zdaje się, że w karcie gwarancyjnej wyraźnie stoi napisane - czyszczenie jest odpłatne, a taki paproszek chyba pod owe czyszczenie się podciąga :/

  5. #1195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pietia336 Zobacz posta
    A jaka tutaj niezgodność? Nigdzie nie jest napisane, że EX1 jest znów jakiś super szczelny.

    I zdaje się, że w karcie gwarancyjnej wyraźnie stoi napisane - czyszczenie jest odpłatne, a taki paproszek chyba pod owe czyszczenie się podciąga :/
    Tylko że ten paproszek w niczym nie przeszkadza. Jest zupełnie poza granicą głębi ostrości. Dziś jest tu, a jutro będzie tam.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #1196

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pietia336 Zobacz posta
    A jaka tutaj niezgodność? Nigdzie nie jest napisane, że EX1 jest znów jakiś super szczelny.

    I zdaje się, że w karcie gwarancyjnej wyraźnie stoi napisane - czyszczenie jest odpłatne, a taki paproszek chyba pod owe czyszczenie się podciąga :/

    Powiedzial co wiedział. Eh, tam.

  7. #1197

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Tylko że ten paproszek w niczym nie przeszkadza. Jest zupełnie poza granicą głębi ostrości. Dziś jest tu, a jutro będzie tam.
    Pozdr.
    Decyzja podjęta. Przy zgłoszeniu nie kwestionowali tej kwestii. Skoro nagle pojawił się jeden to czemu ma się nie pojawić i drugi ?
    Ale niejest taki sprytny jak by się wydawało jest cały czas tam gdzie był ))

  8. #1198

    Domyślnie

    Ja staram się unikać ingerencji serwisu w takie drobne sprawy, bo z doświadczenia wiem, że serwisy są różne i nie zawsze "uda" im się to poskładać, jak to zrobiła fabryka.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #1199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FX1900 Zobacz posta
    Natomiast wybór między EX1 a G11,12 nie ma większego znaczenia... nie ma różnic praktycznie...
    Dobrze powiedziane. Miałem G11, a potem EX-1, a teraz nie mam żadnego z nich i na razie nie chcę małego kompakta


    Cytat Zamieszczone przez FX1900 Zobacz posta
    EX1 ma jaśniejsze szkło więc zrobisz zdjęcie w każdej sytuacji
    Niby tak, ale... migawka 1/1500 ograniczy go w przypadku fotografii turystycznej, gdy zaskoczy nas mocno nasłoneczniona sceneria plenerowa. Niby można sobie pomagać przysłoną lub EV...
    natomiast w gorszym świetle EX sprawuje się bosko.

    Cytat Zamieszczone przez FX1900 Zobacz posta
    ma też szerszy kąt widzenia to bardziej się przydaje niż zoom - pod warunkiem że jesteś blisko fotografowanej sceny
    To jest kwestia względna i bardzo subiektywna. Ja wolę ciut więcej zoomu, nawet kosztem trochę mniejszego kąta.


    Cytat Zamieszczone przez FX1900 Zobacz posta
    Ja na taką wyprawę kupiłbym porządny kompakt zamiast kolejne kiepskie szkło do starej lustrzanki..
    Ja również

    decyduj

  10. #1200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jannik Zobacz posta
    Dobrze powiedziane. Miałem G11, a potem EX-1, a teraz nie mam żadnego z nich i na razie nie chcę małego kompakta
    A co to ma do meritum wątku tzn o EX1 ?

Strona 120 z 185 PierwszyPierwszy ... 2070110118119120121122130170 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •