Close

Zobacz wyniki ankiety: Najlepsza obróbka to zdjęcie nr

Głosujących
103. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    19 18,45%
  • 2

    1 0,97%
  • 3

    1 0,97%
  • 4

    2 1,94%
  • 5

    1 0,97%
  • 6

    21 20,39%
  • 7

    3 2,91%
  • 8

    3 2,91%
  • 9

    2 1,94%
  • 10

    1 0,97%
  • 11

    1 0,97%
  • 12

    2 1,94%
  • 13

    3 2,91%
  • 14

    0 0%
  • 15

    2 1,94%
  • 16

    1 0,97%
  • 17

    2 1,94%
  • 18

    4 3,88%
  • 19

    1 0,97%
  • 20

    1 0,97%
  • 21

    1 0,97%
  • 22

    1 0,97%
  • 23

    1 0,97%
  • 24

    6 5,83%
  • 25

    6 5,83%
  • 26

    8 7,77%
  • 27

    0 0%
  • 28

    1 0,97%
  • 29

    2 1,94%
  • 30

    6 5,83%
Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59
  1. #21

    Domyślnie

    Moim zdaniem chodzi o to, by wykluczyć stempelki , healingi (przepraszam za słowo), gradienty, pędzle korekcyjne, winietki - czyli te elementy, które powodują ingerencję miejscową - coś, czego nie robią same aparaty fotograficzne ( no może poza czerwonymi oczkami).

    Pomyślmy: kliknę stempelkiem raz - wolno mi?, a dwa , trzy i trzydzieści trzy razy? Usunę, żyłkę i dwa piegi (pryszcze), to mogę i pozostałe - a mogę jeszcze niesforne włosy i zmarszczki? itd.

    Ja rozumiem, że ta zabawa polega nie na tym, kto ładniej i sprawniej wyretuszuje zdjęcie, ale kto osiągnie (niejako za oprogramowanie aparatu) najlepszy efekt końcowy z "surówki".

    Faktem jest, że LR ma ciekawe narzędzia i np wyostrzanie, mimo globalnego charakteru, za pomocą maskowania czy promienia można ograniczyć do wybranych elementów zdjęcia, ale to już raczej akademicko - semantyczne dywagacje

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oge Zobacz posta
    Warunkiem także było nie dokonywać zmian punktowo !
    Warunkiem było, że:
    Nie można używać Photoshopa, Paint Shop pro, Painta ani żadnego innego oprogramowania, które służy do ew. ingerencji lokalnej w treść zarejestrowaną na zdjęciu,
    ale:
    Istnieją tylko ograniczenia programu do wywoływania surowego pliku,
    czyli jeśli program do wywoływania rawów, jakim jest ACR umożliwia korekcję lokalną to nic nie stoi na przeszkodzie, by te możliwości wykorzystać. Nie ma punktu, który by zabraniał dokonywania takich korekt.
    Cytat Zamieszczone przez Vinci Zobacz posta
    Ja rozumiem, że ta zabawa polega nie na tym, kto ładniej i sprawniej wyretuszuje zdjęcie, ale kto osiągnie (niejako za oprogramowanie aparatu) najlepszy efekt końcowy z "surówki".
    Owszem, zgodzę się i dlatego użycie pędzelków jest czasami konieczne (np. do doświetlenia pierwszego planu). Ta zabawa ogranicza nas do programów do wywoływania plików RAW... i super, ale dlaczego mamy sztucznie ograniczać ich możliwości. Trzymajmy się tego, że wszystko co znajdziemy w tego typu programach jest dozwolone.

  3. #23

    Domyślnie

    Wg mnie rozwiązaniem jest słowo 'zabawa' w tytule tego postu. Wszak chodzi o nauke i zabawę w obróbkę. To nie jest żadne 'Łorld pres foto'.
    Widząc zaprezentowane zdjęcie mOSAda, pierwsze co mi przyszło do głowy, to 'uczesanie' stępelkami włosów modelki, aby były takie równe, gładkie

    Moja propozycja: jeżeli zastanawiasz się czy wolno ci użyć zaawansowanej funkcji w PS:L/ACR/innym - to jej nie używaj
    Reed
    Stopka w remoncie
    Flickr

  4. #24
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Dublin, Łańcut
    Posty
    12

    Domyślnie

    Lepiej by się przeglądało gdyby wszystkie zdjęcia były jednakowej wielkości, może warto to rozważyć następnym razem. Gratuluję szczególnie tym, którzy poszli na całość z cięciem - brawo o to w tym chodzi! Nie mówię, że bez dotykania kadru nie dało się zrobić czegoś ciekawego. Kilka prac naprawdę godnych polecenia. Dla zwycięzcy największą nagrodą jest możliwość zobaczenia 30 pomysłów na to samo zdjęcie. Pozdrawiam wszystkich.

  5. #25

    Domyślnie

    Jest wymog aby mialy 900px szerokosci, ale przy 30 propozycjach zapomnialem na to zwrocic uwage. Mea culpa
    Reed
    Stopka w remoncie
    Flickr

  6. #26

    Domyślnie

    Ciężki wybór. Ciekawe którą wybrałaby modelka...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dellas Zobacz posta
    Lepiej by się przeglądało gdyby wszystkie zdjęcia były jednakowej wielkości.
    Zgadza się, lecz wystarczy, że będę one przybliżonej wielkości, ponieważ jednakowy rozmiar wszystkich propozycji jest trudny do realizacji, wystarczy, że ktoś wybierze inne proporcje kadru.
    Cytat Zamieszczone przez Reed Zobacz posta
    Jest wymog aby mialy 900px szerokosci
    Tak, ale jak widać z nadesłanych prac, moźna go dwojako zinterpretować. Jedni uporczywie trzymają się wymogu co do szerokości nawet przy kadrze pionowym, drudzy traktują ograniczanie jako maksymalny rozmiar dłuższego boku. Jeżeli użytkownik nie ma nie wiem jak dużej rozdzielczości monitora to według mnie lepiej ogląda się wariant drugi.

  8. #28

    Domyślnie

    miało być 900 szerokości, więc duża fota

  9. #29

    Domyślnie

    Tez chcialem dac 900 na szerokosci, ale dalem 900 na dluzszy bok. Zasugerowalem sie zdjeciem pogladowym wrzuconym do 1 posta.
    .
    | D700 + MB-D10 | + | Samyang 85/1.4 + Tamron 24-70VC | + | Nissin Di866 II | + | 3x YN-RF603 |

  10. #30

    Domyślnie

    Hehe, prawie wygrałem

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •