Close

Strona 346 z 371 PierwszyPierwszy ... 246296336344345346347348356 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 451 do 3 460 z 3709

Wątek: Samsung NX 300

  1. #3451

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mi chodzi o to że tak jak np w procesorach gdzie AMD zleca GlobalFoundries wykonanie swoich cpu, tak Nikon zleca wykonanie swoich matryc np sony, wcześniej toshiba, teraz towerjazz.
    Co do NX1/NX500 to jak nie jest prawdą, matryca BSI 28Mpix w 2014 była świetna i nadal jest świetna, dwa lata minęły zanim sony dorównało im matrycą ale wycenili się tragicznie.
    Nigdzie nie napisałem, że matryca do NX1/NX500 nie jest świetna. Nie jest prawdą, że dopiero po latach inne firmy ją dogoniły bo jak pokazałem na kilku przykładach matryca od D7200 (Sony lub Toshiba?) oraz ta która wyszła rok później wraz z aparatem A6300 były tak samo dobre lub lepsze. Co do Fuji (matryce do nich też produkuje Sony) jak dobre w porównaniu z konkurencją są ich matryce z testów DXO się nie dowiemy. Gdzie te lata? A co do produkcji matryc to co za różnica komu Nikon zleca produkcję? Sam nie produkuje oraz nie dysponuje nawet odpowiednimi technologiami. W przeciwieństwie do np Canona jest zdany na innych, a co do tego na ile sam ingeruje w projekt to jest to dla mnie sprawa otwarta, ale przypuszczam, że Sony czy jakaś inna firma po prostu udostępniała to co ma (ostatnio jest inaczej, bo wszystkiego już nie udostępnia) a zleceniodawca w ramach tego mógł się pokusić o pewne usprawnienia. Technicznie rzecz biorąc taka matryca to wynik współpracy choć pewnie Nikon woli to nazywać "własnymi" projektami

    PS A co do wyceny to nic o tym wcześniej nie pisałeś, ale czy przez to mam rozumieć, że NX1 był tanim aparatem? Nowy D500 jest wyceniony znacznie wyżej niż D7200 a matrycę ma teoretycznie gorszą (przynajmniej wg testów DXO).
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 29-03-2018 o 15:17

  2. #3452
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem o co ci chodzi, ja napisałem że w 2014 roku matryca samsunga była niedościgniona przez innych, a nawet obecnie i tyle odnośnie porównywania z innymi aps-c, rok później jest nikon, dwa lata później sony, a fuji ma sensory sony ale też tu jest skomplikowane bo używane są filtry fuji znane pod paroma nazwami co zmienia całość, do tego dochodzi m43 gdzie sony podobno też produkuje, jedynie w malutkich matrycach dominuje samsung, który zaniechał rozwijania pełnej klatki, a nawet aps-c jak wiemy.

  3. #3453

    Domyślnie

    Niedościgniona? Wg testów (m.in DXO) matryca NX1 zdobyła tyle samo punktów co matryca D7100, który powstał półtora roku wcześniej i o 1 punkt więcej niż A6000, który również powstał pół roku wcześniej, o 2 punkty więcej niż starutki już nex-7 czy a5100. Ze śmiesznostek to można jeszcze znaleźć lepszą (w testach) matrycę Nikona D5200 z roku 2012 lub równie dobrą matrycę D5300. Mało? U Pentaxa masz matrycę k-5 w dwóch wersjach, z roku 2010 i odświeżoną z 2012, które zdobyły o jeden punkt mniej niż NX1. Dalej mnie się nie chce szukać, ale po prostu chyba się zagalopowałeś z tymi peanami na cześć matrycy NX1. Owszem, jest bardzo dobra, ale to żadna rewolucja (a nawet można powiedzieć, że trochę zmarnowano tu potencjał BSI, naprawiono to nieco później w NX500). A to, że obecnie aparaty nie dysponują niczym lepszym to nie nowina, bo nie powstała żadna nowa technologia. Nadal wszystko trzepie się na CMOSach i widocznie dochodzimy do kresu możliwości tego typu rozwiązania.

    PS W malutkich matrycach dominuje samsung? Ta teza też jest nieco kontrowersyjna. Równie dobre robi Sony oraz kilka innych firm.

  4. #3454
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    no... a D600 ma dwa punkty więcej od sony A9, trzy punkty wiecej od 5D Mark IV, pięć punktów więcej od nikon D4s, sześć więcej od nikon D5

  5. #3455

    Domyślnie

    Sam powoływałeś się na te testy. A teraz gdy ktoś Ci udowadnia, że nie miałeś racji to się zaczynają podśmiechujki? Bardzo dojrzałe W takim razie skoro testy na które się powoływałeś już nie odpowiadają to może sam pokażesz tę niedoścignioną różnicę, co?

  6. #3456
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mogę tylko ponownie napisać to co wcześniej że sama matryca do nie wszystko, trzeba to dobrze oprogramować i umieścić w ciekawym systemie, a takim zapowiadał się samsung nx.

  7. #3457

    Domyślnie

    No, ale co to ma do rzeczy? Pisałeś o matrycy i do tego się odniosłem. To, że matryce umieszcza się w aparatach a te działają najlepiej z obiektywami to chyba wszyscy wiedzą i nie trzeba o tym nikogo przekonywać? Zapytam jeszcze raz gdzie te dowody na to, że matryce Samsungów dzieliły od reszty ferajny lata świetlne? Fajnie się dzielić z kimś jakimiś swoimi teoriami czy ciekawymi tezami, ale czasami fajnie jest też coś takiego poprzeć dowodami.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 29-03-2018 o 19:08

  8. #3458
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie mam tego aparatu żeby poprzeć silnym argumentem w postaci zdjęć.

  9. #3459

    Domyślnie

    To może choć jakieś testy porównawcze z rówieśnikami (pi razy drzwi) od Nikona, Pentaxa albo Sony, które pokazują tę olbrzymią różnicę? Oczywiście z netu skoro nie miałeś tego aparatu. Albo to coś na podstawie czego wysunąłeś swoje twierdzenie o nieporównywalnie lepszej matrycy.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 29-03-2018 o 19:16

  10. #3460

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    dwa lata minęły zanim sony dorównało im matrycą
    Jak na moje, to raczej Samsung potrzebował 4 lat, by dorównać tą matrycą tej np. z Pentaksa K-5.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

Strona 346 z 371 PierwszyPierwszy ... 246296336344345346347348356 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •