Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie czy policja moze namierzyć telefon

    Mam pytanie do eksperów: czy policja może namierzyć telefon komórkowy? domyslam się, że tak jednak ciekawi mnie w jakich okolicznościach i od kogo to zależy.
    Kilka dni temu mojej żonie wyrwano torebkę i był tam min. telefon. Jest on cały czas aktywny.
    Próbowałem się dowiedzieć co policja robi w tej sprawie (dzwoniłem) i oto rezultat:
    -pierwszy polcjant powiedział mi żebym zapomniał o poszukiwaniu telefonu w przypadku tak błahej sprawy
    -kolejny twierdził, że oczywiście będą szukali jednak telefon mozna namierzyć z tolerancją do 500m (hmm)
    -nastepny powiedział, że oczywiście szukają jednak nie podał mi szczegółów zasłaniając się tajemnicą operacyjną
    Mam jednak wrażenie, że nikt nie szuka tego telefonu, a jest to przecież idealny sposób na zlokalizowanie złodzieja.
    Najbardziej jednak rozbawił mnie pan z policji, który zadzwonił do mnie i poprosił mnie żebym monitorował na własną rękę losy zaginionej karty kredytowej (w przypadku próby użycia kamera przy bankomacie mogłaby zarejestrować osobę , która ją ma), gdyż banki nie udzielaja takich informacji policji.
    Nie mam pretensji do policjanta, a raczej do rozwiazań prawnych, które tak bardzo ograniczają pracę policji.
    Wracając do telefonu, to zastanawiam się, kto ma w tym interes żeby nie można było z urzędu namierzać aparatów i łapać gnojków, którzy je kradną.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 12-11-2010 o 15:49 Powód: orto. ("błachej")

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •