Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 56
  1. #41

    Domyślnie

    Panowie... ta zabawa jest o tzw "pietruszkę"... nic z wygrania "pojedynku" nie wynika... a czy ktoś napisze 1-super a 2- do d...py - trudno... podejmujący się wyzwania muszą liczyć się z publicznymi batami - jak pokazują wyniki pewnych testów sporo w nas indywidualistów - każdy ma swoje zdanie, nie każdy akceptuje zdanie innych...

    "nie jesteś gotów na lanie nie bierz udziału"...
    Pozdr. Darek
    D200|F70D|Naf-s:12-24/4,50/1.4|To:20-35/3.5-4.5,28-70/2.6-2.8,100/2.8|Zenitar16/2.8|SB-900/600|SlikPro700DX

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pradut Zobacz posta
    <...>e tam, bajdurzysz. doskonale rozumiesz, tylko się nie zgadzasz, masz inne zadnie, ale nie mów, że nie rozumiesz.

    Moje argumenty na ciszę głosowaczą - gwarantuje ona:
    1. własne zdanie bez ulegania wpływowi autorytetu
    2. uczciwą wobec siebie możliwość skonfrontowania swojego zdania z innymi głosami - wyrażenie swojej opini zanim się pozna głosy innych
    3. wyeliminowanie konformizmu znanego z badań psychologicznych (eksperyment Asha)
    4. inne
    5. skończenie tej dyskusji

    <...>
    Eksperyment Asha w rzeczywistości wirtualnej i w dużej mierze anonimowej - jaką jest środowisko forum, jest nietrafionym przykładem.

    Kto jest dla ciebie autorytetem na forum na litość boską? Ten kto ma największą ilość postów? Ten z którym wszyscy się zgadzają, bo jest nad wyraz wyszczekanym erystycznie interlokutorem (choć to określenie też w necie bez sensu brzmi...). Czy w końcu ktoś, kto twoim zdaniem robi dobre zdjęcia, które większości się podobają? A może jeszcze kto inny?

    Ludzie kochani: W I Ę C E J D Y S T A N S U...

    Ps. A szczerze powiedziawszy to mi w końcu wszystko jedno jest... W zadaniach tematycznych biorę udział, bo ich celem w moim mniemaniu jest pokazanie świata przez pryzmat własnego ja i postrzegania świata. W pojedynkach także - ale w pojedynkach też należałoby wygrać ;] To przegranej się tak ludzie boją? Tego, że dyskusja wpłynie na ocenę m o j e g o dzieła? A czy ktoś to skomentuje zaraz, potem czy w ogóle... Ta bojaźń przed dyskusją to jakoś mi się kojarzy z niesławną instytucją TWA...
    "Poprze mi zdjęcie? Dobrze oceni czy zjedzie - a co jak je zjedzie i przegram? Może mu obiecam browara na najbliższym plenerze, a może dam mu pięć gwiazdek za tego ostatniego gniotka? O bosze chyba nie zasnę dzisiaj, bosze..."

  3. #43

    Domyślnie

    Z tego co zauważyłem wszyscy zaangażowani do tej pory w dyskusję podchodzą do niej z D Y S T A N S E M. I bardzo dobrze - tak sobie gadamy jak lepiej zorganizować kawałek forumowego życia.

    Widzę korzyści i wady jednego i drugiego rozwiązania. Oczywiście to tylko zabawa, oczywiście że jak się pokazuje zdjęcie, to trzeba się nastawić na baty i oczywiście, że wszystko jest o nic. Krótko mówiąc: organizujemy sobie sami konkurs o pietruszkę. To jednak nie musi oznaczać rezygnacji z zasad, które zapewniają poprawność przeprowadzanej sondy. Jeśli celem sondy jest uzyskanie niezależnych opinii uczestników forum na temat tego, które zdjęcie jest ich zdaniem najlepsze, to toczenie dyskusji nad zdjęciami w toku głosowanie oddali nas od tego celu. Część głosów będzie po prostu oddana pod wpływem innych dyskutantów, w skrajnym przypadku wynik zależeć może od tego co powie o zdjęciach kilka najbardziej opiniotwórczych osób (NIE MÓWIĘ, ŻE TO ŹLE!).

    Jeśli jednak nadrzędnym celem sondy nie jest uzyskanie niezależnej opinii uczestników, a na przykład wspólne ocenianie i dyskusja nad zdjęciami - to sytuacja będzie odwrotna. Doskonale potrafię sobie wyobrazić poświęcenie wartości "niezależnych opinii użytkowników" na rzecz innej wartości - tj. ciekawej dyskusji o zdjęciach. Jest zatem weselej i per saldo pewnie atrakcyjniej dla większości.

    Którą drogą pójść? Ja postawiłbym na "niezależność" opinii, ale w zupełności rozumiem, że dla kogoś innego ważniejsza będzie wspólna dyskusja nad fotami. Kwestia wyboru.

  4. #44

    Domyślnie

    MZ takie dyskusje, nawet w trakcie głosowania są potrzebne. Mimo olbrzymiego szacunku dla wielu autorytetów forum, jakoś nie wyobrażam sobie pod ich wpływem zmiany zdania na temat zdjęcia. Są autorytetami w kwestii szeroko pojętej fotografii - dla mnie oznacza to całą stronę techniczną związaną z tematem foto, dodatkowo np. pomysły na stylizacje, kadry itp. Ale nie jak mam widzieć i czuć konkretne zdjęcie, w tym nie ma żadnych autorytetów, zdanie każdego liczy się dla mnie tak samo. Jeśli coś MZ wygląda jak kupa, to nawet po stu "autorytatywnych" postach z zachwytami, nie będzie dla mnie wyglądać jak cukierek. Tyle że chętnie się dowiem czemu dla kogo innego właśnie tak jest. I może kiedyś, gdy już rozszerzy się moje spojrzenie, też dojrzę tam sreberko...
    Amatorszczyzna powered by D40X kit, N35/1.8G, N70-300VR, SB800 i Slik Pro 330 DX

  5. #45

    Domyślnie

    Ja powiem krótko: pewnie są tacy, którzy głosują przez pryzmat tego jak zagłosował jakiś "autorytet" ale nawet jeśli to co z tego? Jak to już ktoś napisał - to żadne wielkie wybory tylko zwykła zabawa.

    Co więcej: WOLĘ poczytać w bitewnych wątkach sensowne i konstruktywne dyskusje niż 238988 postów typu "głos oddany" "zagłosowałem"... bo te zupełnie nic nie wnoszą i są chyba tylko nabijaniem licznika.

  6. #46

    Domyślnie

    Po pokazaniu prac proponuję zablokować możliwość komentowania. Oddajemy swój głos i koniec. Myślę, że technicznie jest to możliwe. Komentować można w odblokowanym wątku po rozstrzygnięciu. Zresztą wystarczy poczytać zamieszczone komentarze: przygniatająca większość jest z cyklu "zagłosowałem na......" i tak jak zauważył
    Cytat Zamieszczone przez elix Zobacz posta
    ...zupełnie nic nie wnoszą i są chyba tylko nabijaniem licznika.
    Może po prostu przegłosujemy to?
    LED ZEPPELIN

  7. #47
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Ale się uczepiliście tych komentarzy. Po co zmieniać coś co funkcjonuję dobrze?
    Zająłem się tym w październiku. Wy pomogliście. Frekwencja jest przyzwoita. Poziom prac różny.

    Niech będzie tak jak jest! Włożyć kij w mrowisko nie jest trudno..

    Od stycznia wracamy do starej formuły zadań tematycznych i tam nie będzie ankiet.
    Od stycznia także pojawi się nowa zabawa pt.: Fotografia miesiąca

  8. #48

    Domyślnie

    To ja jeszcze dodam, że mimo tego co napisałem nie widzę potrzeby i możliwości jakoś to ograniczać czy blokować - jeśli ktoś ma potrzebę napisać "zagłosowałem" to jego prawo, ja w tym nie widzę sensu i takie posty po prostu omijam. Fakt faktem, że żadne regulacje i ograniczenia nic dobrego nie przyniosą, a każdy z nas odpowiada za to co pisze i jak pisze...

  9. #49

    Domyślnie

    A ja mam propozycję. Zamiast rozwodzić się na tym czy komentować czy nie to może niech ktoś założy pojedynek
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sea21 Zobacz posta
    A ja mam propozycję. Zamiast rozwodzić się na tym czy komentować czy nie to może niech ktoś założy pojedynek
    A co ciebie powstrzymuje?

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •