Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: jasne

  1. #1

    Lightbulb jasne

    poradzcie mi jak wybrac jasny obiektyw..robie czesto zdjecia na imprezach.dyskotekach.i nie zbyt lubie uwywac lampy bo zdjecia traca efekt swiatel jakie sa na imprezie..poleccie mi cos,,i jakies rady na przyszlosc..z gory dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Ekspertem w tej dziedzinie nie jestem, ale chętnie dopiszę coś od siebie. Nie wiem na razie o jakim fleszu mówimy. Czy to lampa wbudowana, czy zewnętrzna. Jeśli ta druga, to bardzo fajne efekty można uzyskać właśnie w klubie, wcale nie stracisz świateł. Przez światła rozumiem oczywiście kolorowe reklamy, oświetlenie baru itd.

    Chyba że mowa o pokazach laserów Potrzebne trochę konkretów.
    Byliśmy ostatnio z żoną, proszę pana, w Hali Mirowskiej, gdzie ja miałem aparat Zorkę 5, zrobiłem kilka zdjęć. - Rejs

  3. #3

    Domyślnie

    Ja również robię sporo zdjęć na imprezach i polecam to co sam mam więc 50/1,8 i któryś z okolic 17-50 2.8. 50tką ładnie możesz wydobyć kogoś tłumu a na 17mm f2,8 można pięknie objąć cały klub i tak jak kolega napisał. zewnętrzna lampa do klubu jak najbardziej. Dopalasz w sufit. kilku ludzi przez tobą w miare jasno, długi czas rzędu 1/20s lub nawet więcej, iso z 800 i można poszaleć z klubowymi światłami. pozdrawiam.
    D700+D90+SB-800+SB-900+ Tokina16-28/2.8+ N24-70/2.8+ N80-200/2.8+ N50/1.8+ Sigma 85/1.4+ N85/1.8+ Mamiya RZ67 ProII i tona studyjnych gratów
    http://www.krampikowski.com
    https://www.facebook.com/Krampikowski.foto

  4. #4

    Domyślnie

    to juz mowie...lampe mam zewnetrzna i zawsze jest na sufit..

  5. #5

    Domyślnie

    A napisz co masz. Ja polecam to co mam w stopce, czyli tamrona, a dodatkowo jakąś puszkę z użytecznym wysokim iso
    D300s,T17-50,SB-800

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli mogę się podpiąć, żebym dobrze zrozumiał. Nikorrem 1.8 50 mm spokojnie mogę robić w klubie? W D40 ISO 800?
    A lampą SB-600 dopalić na sufit? Tylko osoby którym bym robił musiały by stać w miarę daleko...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grizzzly Zobacz posta
    Jeżeli mogę się podpiąć, żebym dobrze zrozumiał. Nikorrem 1.8 50 mm spokojnie mogę robić w klubie? W D40 ISO 800?
    A lampą SB-600 dopalić na sufit? Tylko osoby którym bym robił musiały by stać w miarę daleko...
    Możesz robić i wcale nie muszą stać daleko, a wszystko zależy jak wysoko sufit (siła błysku) i jakie duże pomieszczenie (iso)
    D300s,T17-50,SB-800

  8. #8

    Domyślnie

    Tak patrzę w wizjer i powiedzmy 3 m?żeby tylko twarz nie było widać.
    A pomieszczenie jest spore,więc ile mniej więcejna ISO dać?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Grizzzly Zobacz posta
    Tak patrzę w wizjer i powiedzmy 3 m?żeby tylko twarz nie było widać.
    A pomieszczenie jest spore,więc ile mniej więcejna ISO dać?
    Zależy jak duże i jak doświetlone, musisz iść na kompromis im ciemniej tym większe iso (oczywiście dla dopuszczalnej jakości, dla jednego to 400 a dla innego nawet 1600, zależy też od puszki, wielkości wydruku, jeżeli ma być). Po prostu robisz zdjęcie i oceniasz: motyw dobrze doświetlony i patrzysz jak jest z tłem, i tu dajesz iso w zależności od potrzeby i możliwości.Zrób kilka prób na różnym iso np. 200,400,800,1600 (w porównywalnych warunkach) i porównaj na monitorze a załapiesz o co chodzi. Trochę pokrętnie ale mam nadzieję że mniej więcej Ci rozjaśniłem? Zakładam, że czas i przysłonę wiesz jak ustawić
    D300s,T17-50,SB-800

  10. #10

    Domyślnie

    Nie no , rozumiem mechanikę działania ISO, tylko że tak powiem myślałem że będzie już jakaś wartość sprawdzona, chodź nie wiem jak mogłem tak pomyśleć... Z tego co się orientuję to chyba w D40 przy Iso 1600 już ładnie szumi. A sufit jest na wysokości 4-5 m więc chyba nie zbyt nisko, więc pewnie muszę mocno dopalić lampą.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •