Close

Strona 659 z 3830 PierwszyPierwszy ... 15955960964965765865966066166970975911591659 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 581 do 6 590 z 38298
  1. #6581

    Domyślnie

    Pewno wszyscy jeżdzą. Pojechałem dzisiaj do sklepu. 2km i tyłek mokry. Czas pomyśleć o jakiś błotnikach.
    Jak już jesteśmy przy temacie - ma ktoś doświadczenia z takim ustrojstwem? Lepsze to niż błotnik o tradycyjnym kształcie?
    I tak samo na tył - błotnik mocowany na sztycę czy dłuższy mocowany do ramy, blisko przedniego przerzutnika?

    Coś czuję że trzeba wyszorować szosę i wsadzić do pokrowca. Mam nadzieję że wiosna prędko przyjdzie
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  2. #6582

    Domyślnie

    Ja jeżdżę z pełnymi błotnikami. Swego czasu w kozie miejskiej dorobiłem nawet taki chlapacz co sięgał niemal ziemi i dopiero wtedy względnie suche miałem buty i dół nogawek. W zwykłym błotniku buty, skarpety i dół spodni zawsze mam mokry i zasyfiony, jak jest taka pogoda jak dzisiaj.
    Co ciekawe, w obecnym mieszczuchu niemiaszki spieprzyli koncertowo tylny błotnik. Niby pełny, ale za krótki był i chlapało na dupę i plecy. Sprawę załatwił krótki chlapacz wymontowany z poprzedniego roweru, widać w Niemczech nie widzą jak użyć linijki.
    W góralu miałem błotniki zdejmowalne, przedni montowany do zaczepu w rurze sterowej, tylny paskiem do sztycy, od kolan w górę chroniły dobrze. Taka płetwa pod rama nie chroni twarzy, bo przy szybszej jeździe opór powietrza powoduje, że to co opona wyrzuci do przodu i częściowo do góry ląduje na twarzy, klacie i ogólnie z przodu roweru. Trzeba tak dobrać prędkość, żeby ten strumień syfu zamykał się nad głową. Mnie wychodziło coś koło 40 km/h, dla Ciebie superKOMorniku, to nie powinien być problem.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #6583

    Domyślnie

    Dzięki za spostrzeżenia. Niby mam jakieś pełne błotniki do założenia ale, z tego co pamiętam, i tak przy nich byłem usyfiony. Może istota problemu jest też szerokość błotników (te które miałem są takie wąskie, nazwijmy je trekingowo-turystyczne)

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    W góralu miałem błotniki zdejmowalne, przedni montowany do zaczepu w rurze sterowej, tylny paskiem do sztycy, od kolan w górę chroniły dobrze.
    Właśnie muszę na to zerknąć, wszakże twój MTB jest u mnie w rodzinie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Trzeba tak dobrać prędkość, żeby ten strumień syfu zamykał się nad głową. Mnie wychodziło coś koło 40 km/h, dla Ciebie superKOMorniku, to nie powinien być problem.
    40kmh to nie problem. Gorzej że na nowych kapciach w crossie przy takiej prędkości ludzie by uciekali bo by myśleli że to stado trzmieli leci
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  4. #6584

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Może istota problemu jest też szerokość błotników (te które miałem są takie wąskie, nazwijmy je trekingowo-turystyczne)
    Wypadałoby, żeby były szersze niż opona. Jak kupiłem obecnego mieszczucha to obie opony były 1,35", potem tylna się przetarła i założyłem co miałem na składzie czyli jakąś 1,6". Jest na styk z szerokością i czasem chlapie, ale głównie na bagażnik i sakwy. Muszę i tak obie opony wymienić, bo przednia jest za bardzo slickowata i się ślizga na liściach bardzo.
    Schwalbe Marathon Plus Tour 28x1,4 powinny być OK. Bieżnik mają jak moje Marathony XR w trekingu, zatem powinno być dobrze. Cały czas nie wiem czy jest sens zamawiać zimówki.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #6585

    Domyślnie

    Fajnie wyglądają (bo ledwo je widać) i całkiem nieźle robią błotniki mucky nutz – a do tego nic nie ważą. Spytajcie wujka gogla...

  6. #6586

    Domyślnie

    Jestem narodowcem http://simpla.pl/produkty/start/item/13-hammer-sde W przyzwoitej cenie, 50zł.
    Dzisiaj ostro leje, na ścieżkach dobrze chronią przed błotem, na grząskich polnych trasach też nienajgorzej (choć usyfić i tak się usyfiłem ).
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  7. #6587

    Domyślnie

    Dzisiaj dotarł zestaw naprawczy do V-ek XTR, niestety mieli tylko jeden zestaw, ale w sumie tylko przednia szczęka ma gigantyczny luz. Tyle się naczytałem o tym, żeby nie pogubić kulek z łożysk, że miałem to dać do mechanika. Jednak wraz z zestawem jest manual, jak wymienić i wygląda to dosyć prosto w weekend się pobawię.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #6588

    Domyślnie

    Pogodę masz doskonałą do takich prac :P Tomku wiec powodzienia
    Nikon Fx

  9. #6589

  10. #6590

    Domyślnie

    Kupiłbym sobie taki kwadrat bo już kilka razy czekałem na godota przy AOW. Albo wjazd na czerwonym albo trzeba czekać na jakiś samochód.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

Strona 659 z 3830 PierwszyPierwszy ... 15955960964965765865966066166970975911591659 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •