Close

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 176
  1. #161
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Wiesz ... że w grupach są też "walnięci" co chcą czegoś innego niż standard.
    Nie wiem. Po nickach - kto? Passer chce robic jedna klatkę z wyciągniętym językiem, ale ich nie publikuje. Kto wychodzi poza standard? Wskaż takie zdjęcia z poprzednich plenerów, bo może mówimy o czym innym.

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    .Jeżeli jednak tak to Jacek właśnie powiedział mi (a z rozmów wiem że nie tylko mi) albo akceptujesz niunie i nic więcej albo spadaj.
    Spadaj nie powiedziałem, nie w tym rzecz. Powiedziałem, że możesz się nie spodziewać dziewczyn wychodzących poza standard. Planując plener na 23 fotografów kierować się będę (w doborze modelek) tym co robi większość. 21 osób było zadowolonych (i to niektórzy bardzo) z tego jak pozowała Oliwia, Paulina czy ze zdjęć jakie im wyszły z Polą. A ty się z nimi pokłóciłeś. Nie stawiaj sprawy fotografowie - modelki, bo fotografowie wyrażali się o modelkach pozytywnie. Więc trzeba stawiać sprawę tak: ty a 20 fotografów. To twój plener nr 6 i powinieneś wyciągnąć wnioski jakie modelki bywają i jakie ludzie robią zdjęcia. W praktyce tylko Twoja grupa (przez ciebie) robiła jakieś "niestandardowe" projekty. Możesz trafić na dziewczynę - luzaka z dystansem do siebie, która może mieć założoną obrożę, mieć smycz czy być zamkniętą w klatce. Tak bywa, ale ja tego nie zagwarantuje. To czasami zależy od chwili, od humoru, o to jak kto o to zapyta. Ja z kolei nie wgłębiam się w charaktery modelek, tylko patrzę jak wyglądają.
    Na plener nie garną się tłumy dobrych (atrakcyjnych) modelek, stawki nie są wysokie. Dziewczyny są (generalnie) z tych średniozaawansowanych i liczą na atrakcyjne zdjęcia do portfolio. One mają wyjazd na 4 dni (czwartek, piątek, sobota, niedziela), dostają 500 zł. To nie zwala z nóg, zwykła hostessa dostaje za 4 dni więcej kasy niż te fotomodelki.
    By było "śmieszniej" to droższe fotomodelki będą chciały tylko beauty. Żadnej topowej modelce, ze stawką 1000 zł za dzień (a nie za całość) nie zrobisz zdjęć jakie byś chciał. Je to nie będzie interesowało, a one mogą wybierać sobie oferty. Paradoksalnie to co chcesz zrobią dziewczyny albo dość zdesperowane, mające parcie na foto (i tanie), albo bardzo wyluzowane.
    Naprawdę na rynku jest dość wyraźny podział na modelki, którym zależy na komercji i na modelki mające parcie na szkło, ale one bardzo często nie są ciekawe. Jak są ciekawe to je zaczyna interesować komercja.
    U mnie na plenerach możesz się spodziewać modelek chcących robić cos komercyjnego, nie artystek (generalizuję). Dziwię się, że ci się nie udało dogadać z Oliwią, która ma w sobie trochę szaleństwa. Nie wiem, może źle zacząłeś te rozmowę.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-05-2018 o 22:05

  2. #162

    Domyślnie

    No nic - trudno
    Widocznie nie pasuję
    Sformułowanie "pokłóciłeś się" jest nieprawdziwe. Zrezygnowałem z przekonywania ze względu na dobro grupy, po prostu. Możesz się spytać ludzi w grupie. Co wymyśliły sobie modelki tego nie wiem.
    Widocznie musiał to być mój ostatni plener

  3. #163
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Ja widzę, że ci towarzysko ta impreza bardzo podchodzi, ale fotograficznie wiem, że nie i to od dawna. Mówiłeś mi wcześniej, że chcesz mieć kadry inne niż reszta, nie kraść ujęć. Ok, ja to rozumiem, ale to oznacza grupy 1 - osobowe. Fotograficznie chcesz robić co innego niż reszta (bo poza "standardem") a ja nie zmodyfikuje pod ciebie pleneru dla 25 ludzi. Taki wniosek mogłeś wysnuć i po rozmowach w poprzednich latach. Teraz to piszę tu wprost by był ślad materialny, gdybyś miał za rok jednak przyjechać i wymagać od modelek "dziwnych" rzeczy. Po prostu nie dam gwarancji, że dziewczyna pójdzie na takie coś.

  4. #164

    Domyślnie

    Jacku , wybacz ale pozowanie z maskami / głowami manekinów to nie jest jakiś wyczyn, godny pogromcy lwów.
    To jest raczej śmieszne że dziewczyna ma opory przed czymś takim
    Pisze o tym tylko dla jasności bo twoje sformułowanie „ poszła na coś takiego” sugeruje przynajmniej skok do wody z 3 metrów albo lot na księżyc

    Dajmy spokój...
    Ostatnio edytowane przez fafniak ; 30-05-2018 o 00:37

  5. #165
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Też tak uważam. Tylko co z tego. My możemy pojmować fotografię jako sztukę i chcieć coś przekazywać. Załóżmy, że tak jest. A modelka chce ... wyjść na zdjęciu śliczna. Z maską pozaklejaną taśmą nie będzie śliczna. Nie wszyscy mają dystans do siebie, potrzebny w tego typu fotografii, nie potrafią się wczuć, kreować.
    Jeśli jedna modelka odmówi i powie drugiej, że fotograf chciał coś głupiego to projekt jest spalony u wszystkich modelek.

  6. #166

    Domyślnie

    Jest ewentualnie jeszcze jedna możliwość. Na MM jest spora grupa modelek preferujących fotografie alternatywną. Może do dwóch ciuchowych, dwóch aktówek wziąć jedną alternatywną która fotografie traktuje bardziej jako sztukę a nie sweet foty czy Beauty. Może niech każda grupa zrealizuje jakiś "odjechany" mniej lub bardziej pomysł. Co sądzicie?

  7. #167

    Domyślnie

    plus do tego grupe z gory 4 osobowa, ktora wczesniej omowi swoje wizje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Sluzba niewybatozona z rana predko sie bisurmani
    www.smooth.photography/vs13

  8. #168

  9. #169

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Z maską pozaklejaną taśmą nie będzie śliczna.
    Błagam... nie wymyślaj czegoś czego nie proponowałem! Za chwilę okaże się w jakiejś internetowej historii że wręcz leje modelki po plecach i tyłkach szpicrutą żeby miały naturalne ślady a tyłek wsadam petardę... nie twórzmy jakiś dziwnych opowieści bo rozrastają się do absurdalnych rozmiarów. W moim pomyśle modelka miała być w ładnej bordowej sukni z odjechanymi okularami i w dziwnych rękawiczkach. Maski miały być obok niej...
    Myślę że miała by dość oryginalne zdjecie ale cóż... wybrała coś innego.
    Z twojego postu z Ciechocinka wnioskuje że modelki dogadane są na zasadzie niepisanego barteru? Pozują, dostają jakas tam kasę ale maja też obiecane zdjęcia. Może po prostu powiedz wprost o tym barterze, sytuacja będzie jasna i klarowna.
    Ja strasznie nie lubię niedomówień. Mam na siłę obrabiać coś co mnie nie cieszy? No ratunku....

  10. #170
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    .
    Z twojego postu z Ciechocinka wnioskuje że modelki dogadane są na zasadzie niepisanego barteru? Pozują, dostają jakas tam kasę ale maja też obiecane zdjęcia. Może po prostu powiedz wprost o tym barterze, sytuacja będzie jasna i klarowna.
    Ja strasznie nie lubię niedomówień. Mam na siłę obrabiać coś co mnie nie cieszy? No ratunku....
    Barterem bym tego nie nazwał, bo jest jakieś wynagrodzenie. Ale niskie, a zdjęcia też maja one dostać. Tak było mówione na wszystkich plenerach, zawsze fotografowie też obiecywali te zdjęcia wysyłać. No nie mów, że nie słyszałeś. Ostatnio wręcz jest to zawarte w tym co podpisujecie.
    Jest jeszcze inny aspekt. Ja też chcę mieć stronę www poplenerową, nikt na nią nie wrzuca zdjęć, komentarzy też nikt nie pisze.
    W każdy oświadczeniu (od wielu plenerów) jest napisane, że mogę używać tych waszych zdjęć do reklamy plenerów. Kilku fachowców mi zwracało uwagę na to, że jak piszę, proszę wszystkich, to mało kto to spełni. A ja nie lubię się prosić. Teraz zacznę wręcz wymagać tych 2 zdjęć na modelkę by samemu wrzucić je na galerię poplenerową.

    Myślałem tez o wydaniu zbioru zdjęć z plenerów. Wielu autorów, zainteresowani kupnem (mały nakład) by dali zdjęcia 9albo bym wziął z tych co mam, trochę też backstage. Takie wspominkowe wydawnictwo.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 04-06-2018 o 00:02

Strona 17 z 18 PierwszyPierwszy ... 715161718 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Plener modelkowy - ach te oczy
    By wlopis in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-05-2008, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •