Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Domowe studio do fotografii produktowej

    Dzień dobry,

    Na początku chciałbym pozdrowić wszystkich forumowiczów. Jest to mój pierwszy post tutaj i tak – jestem amatorem w fotografii produktowej. Może przejdę do sedna.

    Posiadam dwa sklepy internetowe. Co jest z tym związane chciałbym przygotować sam zdjęcia w studiu tych produktów. Jeden rodzaj to małe akcesoria do (ładowarki, baterie, uchwyty, etui), drugi natomiast to małe agd.

    Tak, uparłem się że chciałbym to wykonywać samodzielnie. Lubię się uczyć, czasami uczę się na własnych błędach i taką naukę chciałbym jednak ograniczyć. Mam aparat D3300 z obiektywem kitowym 18-55. Przed odkryciem niniejszego forum poruszałem się po omacku – mój błąd przyznaję się! Mam ten aparat, mam statyw, tło. Dokupiłem jednak super-duper chińskie lampy światła stałego (ahh te przeliczenia jaka to moc itd.) i nie jestem zadowolony. Wiem, że ciężka praca, tutoriale, podejrzenie pracy fotografa i literatura to podstawa. Nie chcę iść na skróty. Co mi więc przeszkadza?
    Te lampy męczą bardzo wzrok, nagrzewają bardzo pomieszczenie, a efekt jest…. średni. Czytając wątki na forum, porady i sugestie – chciałbym się jednak skłonić do oświetlenia lampą studyjną (posiadane światło stałe wykorzystałbym przy nagrywaniu filmów). Nie chcę pakować pieniędzy w coś, co nie gwarantuje komfortu pracy a tylko zniechęca.

    Wiem również, że wydając nawet dziesiątki tysięcy złotych w sprzęt i oświetlenie mogę osiągnąć bardzo marne rezultaty. Liczy się bowiem umiejętność ustawienia światła, pomysł na zdjęcie i sam fotograf (czy nie jest noga  ).
    Bardzo proszę o poradę – czy idę w dobrym kierunku? Ile lamp studyjnych i jakich potrzebowałbym do studia o powierzchni 20m2? Czy potrzebuję nowego obiektywu (szczególnie przy robieniu zdjęć elementom plastikowym o wymiarach 5x5x5)? Mam do takiej fotografii zakupić stół bezcieniowy? Czytając posty niby trochę mi się rozjaśnia, lecz potem zaś przychodzi lekki mętlik. Jestem uparty – sklep świetnie się rozwija i przybywa produktów. Naprawdę chcę się nauczyć dobrej fotografii produktowej i operowania światłem. Nie oczekuję podania wszystkiego na tacy – chodzi mi o naprowadzenie na dobry tor.


    Chciałem jeszcze podnieść wątek literatury: Bardzo wiele osób poleca książkę ŚWIATŁO W FOTOGRAFII. MAGIA I NAUKA. Jestem w stanie przeczytać ją powoli, ze zrozumieniem. Jest jeden tylko problem. Praktycznie nigdzie nie można jej dostać a używane różnią się datą wydania (czy coś się w niej zmieniło?)

    Bardzo proszę o wyrozumiałość w odpowiedzi na moje pytania.
    Pozdrawiam serdecznie
    Jarek

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    Jest to mój pierwszy post tutaj i tak – jestem amatorem w fotografii produktowej. Może przejdę do sedna.

    Posiadam dwa sklepy internetowe. Co jest z tym związane chciałbym przygotować sam zdjęcia w studiu tych produktów. Jeden rodzaj to małe akcesoria do (ładowarki, baterie, uchwyty, etui), drugi natomiast to małe agd.

    Tak, uparłem się że chciałbym to wykonywać samodzielnie. Lubię się uczyć, czasami uczę się na własnych błędach i taką naukę chciałbym jednak ograniczyć.
    W takim razie zapraszam do przeczytania kilkunastu stron tego działu forum, bo prawdopodobnie na każdej stronie znajdzie się co najmniej jeden podobny temat, w którym padają porady zarówno na temat zakupu sprzętu, jak i dotyczące wykonywania różnych zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    Ile lamp studyjnych i jakich potrzebowałbym do studia o powierzchni 20m2?
    Tylu, ile się zmieści
    A poważnie to 3-4 sztuki są dobrą ilością, o ile się je opanuje.

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    Czy potrzebuję nowego obiektywu (szczególnie przy robieniu zdjęć elementom plastikowym o wymiarach 5x5x5)?
    Tak. Nie. Zależy.
    Tak - jeśli jakość zdjęć (i wielkość przedmiotu na obecnych zdjęciach) Ci nie odpowiada.
    Nie - jeśli zdajesz sobie sprawę, że w sklepie nie zamieszczasz zdjęć pełnej wielkości z matrycy (chyba, że wrzucasz dla klientów 24Mpix do oglądania)
    Zależy - połączenie dwóch powyższych.

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    Mam do takiej fotografii zakupić stół bezcieniowy? Czytając posty niby trochę mi się rozjaśnia, lecz potem zaś przychodzi lekki mętlik.
    Ostatnia dyskusja na ten temat odbyła się w tym dziale forum, w ubiegłym tygodniu, wątek jest na tej samej stronie co Twój. Znajdziesz sam?

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    Jestem uparty – sklep świetnie się rozwija i przybywa produktów. Naprawdę chcę się nauczyć dobrej fotografii produktowej i operowania światłem. Nie oczekuję podania wszystkiego na tacy – chodzi mi o naprowadzenie na dobry tor.
    Przy takich okazjach zawsze mam mieszane odczucia. Z jednej strony to świetnie, że ktoś chce się rozwijać, z drugiej - czy leczysz się też samodzielnie, samodzielnie naprawiasz samochód, instalację elektryczną i gazową w domu?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez r_m Zobacz posta
    Przy takich okazjach zawsze mam mieszane odczucia. Z jednej strony to świetnie, że ktoś chce się rozwijać, z drugiej - czy leczysz się też samodzielnie, samodzielnie naprawiasz samochód, instalację elektryczną i gazową w domu?
    Rzeczywiście, bo do zrobienie samodzielnie zdjęcia do sklepu internetowego potrzebna jest licencja i uprawnienia UDT.

    AMATOR + APARAT = POŻAR
    FF (Fuji + Fuji)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Rzeczywiście, bo do zrobienie samodzielnie zdjęcia do sklepu internetowego potrzebna jest licencja i uprawnienia UDT.

    AMATOR + APARAT = POŻAR
    Emotikona została zamieszczona nieprzypadkowo, ale ciągnąc dalej off-topic - czytałeś w pierwszej wiadomości, że obecne lampy się grzeją, a oczy zaczynają boleć od jaskrawego światła? Więc coś może być na rzeczy z tym pożarem, choć na szczęście kupił lampy energooszczędne, a nie postawił trzech halogenów budowlanych 1000W z rozpraszaniem światła kalką techniczną, bo wtedy pożar byłby o wiele bardziej prawdopodobny

    Bardziej mi chodziło o coś innego. Autor pytania napisał "sklep świetnie się rozwija", więc jeśli w tych czynnościach czuje się najlepiej, to może warto rozwinąć sklep do tego stopnia, żeby wpływy wystarczyły na zlecenie wykonania zdjęć. Naprawdę nie każdy musi się znać na wszystkim. Wiem, że to zdanie jest niepopularne, ale (jak na razie) chyba wolno mi to napisać?
    Druga sprawa, nasz nowy kolega bardzo konkretnie napisał, że popełnił błędy, że nie zrażają go trudności, że jest w stanie poświęcić swój czas w celu znalezienia optymalnego rozwiązania i nabycia umiejętności. Pochwalił to forum, które - podobno - uchroniłoby go od popełnienia błędów. Niestety jednocześnie zrobił to samo co większość "nowych" w tym dziale, czyli kolejny raz zapytał "o to samo", nie zadając sobie trudu przeglądnięcia nawet wiadomości z pierwszej strony działu, co stawia pod znakiem zapytania wcześniejsze deklaracje.
    Trzecia sprawa, jeśli uważasz moją wypowiedź za niewłaściwą, to szkoda, że oprócz skomentowania fragmentu mojej odpowiedzi nie pomogłeś pytającemu w bardziej konkretny sposób.

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź!

    Naprawdę czytam forum. O wyposażeniu studia czytałem dzisiaj do 3 w nocy. Wcześniej też poświęciłem kilka dni po kilka godzin. Jest tego tutaj naprawdę dużo. Jak już ktoś wspomniał czasem jest się bliżej i jest jaśniej a z drugiej strony przychodzi odpowiedź, że jednak można to zrobić inaczej.

    1. Stół bezcieniowy. Patrząc na przykład przy wynajęciu studia - większość oferuje taki stół. Czytając na forum można dojść do do różnych wniosków. Na przykład, że jest to niepotrzebne zajmowanie miejsca i można poradzić sobie dobrze bez tego.

    2. Lampy. Również poczytałem. Poszedłbym w lampy studyjne a nie reporterskie. Chcę używać tylko w warunkach domowych. Rozumiem, że przydałyby się więcej niż dwie. Będę studiował teraz sprawę z lampami. jak wcześniej powiedziałem światło stałe wykorzystam do nagrywania filmów w studiu.

    3. Dziękuję za informację dotyczącą obiektywu!

    4. Oczywiście, że leczę się u lekarza. Podany przykład według mnie jednak jest zupełnie nie trafiony. Ponadto kiedyś zleciłem serię zdjęć produktowych na które naprawdę nie mogłem się doczekać. Powierzony produkt wrócił również w stanie dalekim od takiego jaki przyniosłem do studia. To oczywiście nie jest uraz. Po prostu mam czas, chcę spróbować. Dla siebie, dla swojej firmy i jako hobby!

    Nie zjadłem wszystkich rozumów świata i jeszcze raz dziękuję za pomoc. Bardzo podoba mi się kultura panująca na tym forum i pomoc jaka udzielana jest "zielonym" w temacie. Moje deklaracje są jasne. Chcę się uczyć ale chciałbym też zainwestować w sprzęt by było może po amatorsku ale ok. Tak również czytałem by wziąć halogeny, kartkę papieru, aparat kompaktowy i ćwiczyć i ćwiczyć. Może jednak mógłbym ćwiczyć w lepszych warunkach?

    Jeszcze raz pozdrawiam serdecznie
    Ostatnio edytowane przez jaroslaw.b ; 29-05-2017 o 17:03

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    1. Stół bezcieniowy. Patrząc na przykład przy wynajęciu studia - większość oferuje taki stół. Czytając na forum można dojść do do różnych wniosków. Na przykład, że jest to niepotrzebne zajmowanie miejsca i można poradzić sobie dobrze bez tego.
    Stół bezcieniowy, który służy jako zwykły stół jest bardziej przydatny niż jego domyślne zastosowanie, serio szybko dojdziesz do wniosku że trzeba sporo modyfikować żeby zdjęcia nie wychodziły tak słabe i szybko zaczniesz szukać czegoś innego.

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    2. Lampy. Również poczytałem. Poszedłbym w lampy studyjne a nie reporterskie. Chcę używać tylko w warunkach domowych. Rozumiem, że przydałyby się więcej niż dwie. Będę studiował teraz sprawę z lampami. jak wcześniej powiedziałem światło stałe wykorzystam do nagrywania filmów w studiu.
    To jest kwestia budżetu i miejsca, a 20m to nie jest wiele, dlatego można zgrabniej to wszystko zrobić na lampach reporterskich, cenowo tez wypada lepiej bo obecnie kupisz mocne lampy manualne po 150zł spokojnie, a studyjne lepsze niż najtańszy szmelc to wydatek min 400zł/szt.
    Cztery lampy, głowice bowens żeby podpinać modyfikatory, snoot, klosz, softbox itd.

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    4. Oczywiście, że leczę się u lekarza. Podany przykład według mnie jednak jest zupełnie nie trafiony. Ponadto kiedyś zleciłem serię zdjęć produktowych na które naprawdę nie mogłem się doczekać. Powierzony produkt wrócił również w stanie dalekim od takiego jaki przyniosłem do studia. Mam czas, chcę spróbować. Dla siebie, dla swojej firmy i jako hobby!
    Tu akurat nie krytykowałbym bo dzielenie hobby z pracą to dobra metoda na zabawę i zakup nowych często drogich zabawek ale może się okazać że ta z zabawy szybko zostanie tylko praca i brak czasu
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 29-05-2017 o 17:45

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta

    To jest kwestia budżetu i miejsca, a 20m to nie jest wiele, dlatego można zgrabniej to wszystko zrobić na lampach reporterskich, cenowo tez wypada lepiej bo obecnie kupisz mocne lampy manualne po 150zł spokojnie, a studyjne lepsze niż najtańszy szmelc to wydatek min 400zł/szt.
    Cztery lampy, głowice bowens żeby podpinać modyfikatory, snoot, klosz, softbox itd.
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Naprawdę jestem pod wrażeniem szybkości i ilości odpowiedzi. Co do lamp. Tak zastanawiałem się nad lampami reporterskimi. Jednak jak stwierdziłem będę używać lamp jedynie w studio i nic więcej. Dodatkowo wyczytałem, że większą możliwość użycia modyfikatorów oferują lampy studyjne. Wreszcie również dowiedziałem się ile mniej więcej takich lamp potrzebuję. Na co zwracać uwagę? Czy lampa o podanych parametrach jest ok? Na przykład taka:

    POWERLUX VE-300 PLUS.
    Energia błysku 300Ws
    Zakres regulacji energii błysku 1/32

    Czy cztery sztuki muszą mieć taką samą energię błysku? A może nie koniecznie.
    Jak obiecałem - będę systematycznie czytał forum PRZED kolejnym zakupem czegokolwiek. Celuję najpierw i tak w literaturę, chociażby w książkę, której tytuł podałem w pierwszym poście.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    1. Stół bezcieniowy. Patrząc na przykład przy wynajęciu studia - większość oferuje taki stół. Czytając na forum można dojść do do różnych wniosków. Na przykład, że jest to niepotrzebne zajmowanie miejsca i można poradzić sobie dobrze bez tego.
    Dokładnie tak, jak napisałeś. I niestety nie ma jedynej poprawnej odpowiedzi. Jeśli przeglądałeś forum (a to potrafi wciągnąć na długie godziny), to czytałeś dyskusję w tym wątku http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=281788
    Tylko duzo zależy od Twoich osobistych potrzeb. Nawet w tamtym wątku miałeś dwa zdania, że "biała biel" jest szkodliwa - i dla kontrastu, że biała biel ma być, jeśli tak sobie życzy klient. I bądź tu mądry

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    2. Lampy. Również poczytałem. Poszedłbym w lampy studyjne a nie reporterskie. Chcę używać tylko w warunkach domowych. Rozumiem, że przydałyby się więcej niż dwie. Będę studiował teraz sprawę z lampami. jak wcześniej powiedziałem światło stałe wykorzystam do nagrywania filmów w studiu.
    Reporterskie są fajne, małe, lekkie, rozłożysz gdziekolwiek, i wielu kolegów je poleca. Jednak w tym konkretnym przypadku (produkty) też radziłbym studyjne. Studyjne mają "prosto z pudełka" możliwość mocowania różnych akcesoriów (softboxy), do reporterskich trzeba dokupić. Jednak podkreśliłbym inną cechę: wbudowane światło pilotujące, dzięki któremu na bieżąco widzisz, jak zmienia się oświetlenie (i odbicia) przedmiotów. Z lampami reporterskimi byłoby o wiele trudniej, pomijając "wiadro" akumulatorków.

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    3. Dziękuję za informację dotyczącą obiektywu!
    Nie tyle "obiektywu", co wielkości docelowego zdjęcia
    Wielu użytkowników aparatów wychodzi z (bardzo poprawnego) założenia, że najlepszą jakość może zapewnić zapełnienie całej klatki obrazem. Niestety to, co jest jak najbardziej usprawiedliwione dla zawodowego fotografa przygotowującego materiał np. do druku wysokiej jakości w dużym formacie, nie zawsze jest tak samo "słuszne" dla materiałów o wielkości 1000x1000pixeli publikowanych w internecie. Nawiasem mówiąc te 1000x1000 to 1Mpix, a "FullHD" to około 2Mpix, i jeśli zadbamy o poprawne zrobienie zdjecia, to spokojnie możemy nawet wyciąć fragment 1:1 z całej klatki, który zajmie tylko 1/24 jej powierzchni, ale będzie wystarczającej wielkości (w pixelach) np. do sklepu.

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    Oczywiście, że leczę się u lekarza. Podany przykład według mnie jednak jest zupełnie nie trafiony. Ponadto kiedyś zleciłem serię zdjęć produktowych na które naprawdę nie mogłem się doczekać. Powierzony produkt wrócił również w stanie dalekim od takiego jaki przyniosłem do studia. To oczywiście nie jest uraz. Po prostu mam czas, chcę spróbować. Dla siebie, dla swojej firmy i jako hobby!
    Emotikona nie była przypadkowa, gdybym napisał o kimś, kto maluje sobie hobbystycznie obrazki, i zapytał, czy taka osoba też zajmie się malowaniem mieszkania to odzew mógłby być mniej zdecydowany Chciałem zwrócić uwagę na "optymalizację czasu", niektóre osoby doskonale znają się np. na tworzeniu tekstów promocyjnych, projektowaniu grafiki, szyciu czy gotowaniu, ale nie są "mistrzami" w fotografii. Czasem takie osoby potrzebują zdjęć, i zaczynają szukać informacji jak coś zrobić, nie z "zainteresowania" ale "z konieczności" (bo np. mieli do czynienia z takimi "profesjonalistami", o jakim wspomniałeś), jednak efektu potrzebują "na już", a nie "na za pół roku" - w takim przypadku czasem rozsądniejszym rozwiązaniem jest przeznaczenie czasu i wysiłku na "podstawową" aktywność, żeby uzyskać środki na zamówienie zdjęć odpowiedniej jakości w odpowiednim czasie.
    Wiele osób żartuje sobie z Amerykanów, że u nich umowa ma kilkanaście stron i na dodatek parę załączników z gwiazdkami "drobnym drukiem", jednak czasem to może oszczędzić późniejszych problemów.
    Doskonale znam powiedzenie "chcesz mieć coś zrobione dobrze, zrób to sam", i nie mam nic przeciw rozwojowi różnych umiejętności, jednak czasem nie jest to uzasadnione. Przykro mi, że miałeś pecha z tym zleceniem, i doskonale rozumiem, że to jest uraz, bo po takiej akcji także wolałbym już nie liczyć na "profesjonalistów". Jak przeglądniesz więcej tematów na forum, zobaczysz wątki "jednopostowców" o treści "napiszcie mi ale szybko, jak mam TO zrobić, ale musi być szybko, bo jutro rano robię to zlecenie, aha, mam jedną lampę i mogę pożyczyć od szwagra halogen budowlany, nic więcej nie kupię dlatego musicie napisać jak to tym zrobić". Jest duża szansa, że trafiłeś na podobnego profesjonalistę, który najpierw przyjął zlecenie, a potem zaczął się zastanawiać, jak je wykonać :/

    Cytat Zamieszczone przez jaroslaw.b Zobacz posta
    Tak również czytałem by wziąć halogeny, kartkę papieru, aparat kompaktowy i ćwiczyć i ćwiczyć. Może jednak mógłbym ćwiczyć w lepszych warunkach?
    Porada o kompakcie wbrew pozorom nie jest taka głupia. Gdy zaczniesz robić zdjęcia małych przedmiotów, z bliska, spotkasz się z problemem małej głębi ostrości. To, co jest mocną stroną lustrzanek przy np. portretach ("wszyscy" uważają, że portret musi mieć małą głębię ostrości, tzn. prawie wszystkim tak się wydaje), staje się problemem przy zdjęciach makro, na których zależy nam, żeby "wszystko" było ostre, a tu się okazuje, że są z tym duże problemy. Kompakty ze względu na swoją konstrukcję (wielkośc matrycy, fizyczna ogniskowa obiektywu) nie mają z tym problemów
    Napisałeś o ćwiczeniu - oczywiście, to jest odpowiednia droga, i jeśli są możliwości, nie warto się męczyć z kompaktem. Tylko ćwiczenie "na żywym organizmie" nie zawsze jest bezpieczne dla tego organizmu (w tym przypadku dla sklepu).
    Nie wiemy na razie nic o Twoim doświadczeniu, o tym, co Ci się udało uzyskać obecnym sprzętem, dlatego porady "jak coś zrobić" mogą być nietrafione lub będą dla Ciebie oczywiste. Przykład: nie każdy właściciel sklepu robiący zdjęcia porównywalnych (zbliżonych, podobnych, z tej samej kategorii) produktów dba o taką samą perspektywę (ciężko bez statywu), a przeglądanie kilkunastu produktów jeden za drugim, z których każdy wygląda "inaczej" (choć są bardzo podobne) może spowodować zniechęcenie klienta.

    A jak już doszliśmy do sprzętu, to wypada powtórzyć to, co było napisane w innych wątkach: lampy 300-600Ws, z regulacją mocy co najmniej do 1/32, oczywiście z mocowaniem akcesoriów Bowens, i lampą pilotującą co najmniej 150W. Co do lamp? Jedni fotografowie napiszą, że softboxy - różne, wąskie, małe, duże, kwadratowe, prostokątne, ale inni doradzą, że zamiast tego reflektory standardowe ("parabole", "garnki 60stopni"), i ekrany odbijające oraz rozpraszające światło różnej wielkości i różnego kształtu. Jedni i drudzy się zgodzą, że mogą się przydać "zastawki" (niepoprawna politycznie nazwa "murzyny") do odcinania światła w określonych miejscach i uzyskiwania "czarnego odbicia" na przedmiotach.
    Przydadzą się odpowiednie statywy, w tym takie, umożliwiające ustawienie (ciężkiej) lampy nad przedmiotem.
    Wyzwalanie: najpopularniejsze jest wyzwalanie radiowe. Niektóre lampy mają wbudowane odbiorniki umożliwiające zdalną zmianę mocy lampy, przydatne, jak lampa wisi 2m nad przedmiotem z założonym dużym softboxem. Jeśli chcesz radiowo sterować mocą lamp, to każda z lamp musi mieć swój (dołączony lub wbudowany) odbiornik, jeśli chcesz tylko wyzwalać, w małym studio może wystarczyć tylko jeden odbiornik, lampy mają wbudowane fotocele, które spowodują błysk gdy lampa zobaczy błysk innej.

  9. #9

    Domyślnie

    Bardzo, ale to bardzo dziękuję.

    Tak jak pisałem będę czytał forum - aktualnie jestem w dziale literatura . Odnośnie lamp. To już wiem regulacja mocy przynajmniej 1/32 plus światło pilotujące 150W, mocowanie Bowens do tego softboksy. Wiem również, że potrzebna jest inwestycja w dobre statywy (to co zakupiłem już jako światło stałe to trzyma się na "słowo honoru"), które to wszystko utrzymają bez wywrotki. Wstrzymam się jednak z zakupem na chwilę obecną - chciałem kupić lampy jak powyżej (Powerlux VE-300 PLUS), lecz sądzę, że jednak na początek wynajmę studio foto już przygotowane na kilka godzin i zobaczę co mogłoby mi się przydać i co naprawdę jest mi potrzebne. Chciałbym również przestudiować książki związaną z oświetleniem, fotografią produktową. Słyszałem bardzo pozytywne opinie o ŚWIATŁO W FOTOGRAFII. MAGIA I NAUKA (jest ponoć wymagająca) - tak jak wspomniałem nie mogę znaleźć egzemplarza w żadnej z księgarni.

    Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za udzielone rady. Jeżeli jeszcze jakieś otrzymam to będę wdzięczny!

Podobne wątki

  1. Lampy do fotografii produktowej
    By przemek186 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 23:28
  2. Sprzęt do fotografii produktowej
    By Mirek_M in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 10:56
  3. Domowe studio do fotografii produktowej. Prośba o ocenę/zmianę.
    By JanoW in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-10-2013, 20:00
  4. Tło do fotografii produktowej
    By barlogpl in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 17:17
  5. Obiektyw do fotografii produktowej
    By gigawatt in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 25-04-2010, 22:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •