Close

Strona 1240 z 1843 PierwszyPierwszy ... 240740114011901230123812391240124112421250129013401740 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 12 391 do 12 400 z 18423
  1. #12391

    Domyślnie

    Poczekaj kilka lat, miasta wprowadzą zakaz wjazdu do centrów dla spalinowców, akumulatory się trochę dopracuje, ludzie zaczną kupować coraz więcej elektryków
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #12392

    Domyślnie

    Ja myślałem, że podstawa to węgiel . A Wy tu o jakichś Teslach .

  3. #12393

    Domyślnie

    Bylbym ostrozny w twierdzeniu, ze auta elektryczne to sposob na nowoczesna motoryzacje.
    Auta elektryczne to troche slepy zaulek. Zobaczcie ile waza akumulatory do napedu takiego auta i gdzie to pozniej skladowac jak sie zuzyje...
    Oczywiscie mozna naiwnie stwierdzic ze za iles lat to beda akumulatory 100 razy bardziej wydajne i wielkosci paczki od fajek
    Ale rownie dobrze, moze istniec silnik spalinowy zuzywajacy 1L na 100km. Oba stwierdzenia to na razie science-fiction.

    Na obecna chwile samochody elektryczne sa mniej ekologiczne niz spalinowe. Brzmi jak kuriozum, ale tak jest.
    Wyobrazmy sobie, ze od jutra wszyscy jezdza elektrykami, to "troche" by zapotrzebowanie na prad skoczylo
    A prad jest z elektrowni, a elektrownie w Polsce na co sa?
    Na wegiel. By kurde zaczely niezle dymic zeby pokryc ta zapotrzebowanie, a ich liczba musiala by drastycznie wzrosnac.
    Tak samo produkcja i eksploatacja elektryka pochlania wiecej energii niz tradycyjnego auta.

    Zeby, nie bylo ze jestem jakims ekspertem. Ale ciekawe artykuly sa na ten temat.
    https://wiadomosci.onet.pl/samochody...-uliczce/g95xr
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #12394
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Tak w temacie padających baterii w elektrykach/hybrydach.
    Lexus 400h, rocznik 2007 czyli bite 11 lat ciągłej eksploatacji, ponad 240 000 km na liczniku, sprawność baterii 88%, wszystkie cele na chodzie ( i oryginalne). Eksploatacja w rejonie koła podbiegunowego, gdzie temperatury rzędu -20 stopni przez 1/3 roku są raczej regułą niż wyjątkiem. Co prawda hybryda, ale mówi to nieco o kwestii trwałości baterii wykonanych w technologiach sprzed ponad 10 lat.
    Z ciekawostek, to spalanie podczas spokojnej jazdy w trasie potrafi spaść poniżej 9 litrów. Niby dużo, do momentu gdy uświadomimy sobie, że to V6, 3.3 litra, automat, 272 konie, 2 tony żywej masy, technologia sprzed 14 lat i aerodynamika wozu drabiniastego.

  5. #12395
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Gdyby nam ktoś 20 lat temu dał do ręki Nikona D850, to jaka by była nasza reakcja? A to tylko 20 lat. Ludzie dla pieniędzy zrobią wszystko, nawet lekkie, niezwykle wydajne akumulatory które obecnie są w sferze niemożliwego absurdu technologicznego. Maszyny parowe też były swego czasu uważane za szczyt mozliwości techniki i nikt wtedy nawet nie myślał, że stanął się tylko eksponatami muzealnymi. Inny przykład. Mam u siebie w firmie dwa przemysłowe lasery. Ich źródłem promienia są tuby laserowe typu RECI. 10 lat temu marzono o czymś takim, dziś to pracuje i nie jest już niczym niezwykłym. Bo jest.

    A przecież są jeszcze inne alternatywy. Choćby ogniwa wodorowe. Grafen też może mieć tu coś do pokazania. A może pokazać się coś jeszcze innego. O przyszłość "elektryków" jestem nad wyraz spokojny.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #12396

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ale rownie dobrze, moze istniec silnik spalinowy zuzywajacy 1L na 100km.
    Nie, nie może. Chyba, że doczepisz panele słoneczne, ale one raczej produkują prąd, a nie PB/ON.

  7. #12397

    Domyślnie

    A jakimi akumulatorami są zasilane wielkie szpiegowskie amerykańskie drony robiące tysiące km w powietrzu z dużym poborem energii. Przypuszczam, że sprawne lekkie wagowo ogniwa już istnieją

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Ja myślałem, że podstawa to węgiel . .
    Diesle to podstawa, czyli na płynny węgiel
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #12398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    A jakimi akumulatorami są zasilane wielkie szpiegowskie amerykańskie drony robiące tysiące km w powietrzu z dużym poborem energii.
    A które z tych dronów są zasilane akumulatorami?

  9. #12399

    Domyślnie

    Czytałem, że mają elektryczny napęd i jeszcze ogniwa na skrzydłach doładowujące. Jak ze wszystkim co nowoczesne. Najpierw ma wojsko, potem do cywila wynalazki przechodzą. Trzeba parę lat poczekać.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  10. #12400

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Nie, nie może. Chyba, że doczepisz panele słoneczne, ale one raczej produkują prąd, a nie PB/ON.
    Wydaje mi sie ze napisalem cos takiego;

    Oczywiscie mozna naiwnie stwierdzic ze za iles lat to beda akumulatory 100 razy bardziej wydajne i wielkosci paczki od fajek
    Ale rownie dobrze, moze istniec silnik spalinowy zuzywajacy 1L na 100km. Oba stwierdzenia to na razie science-fiction.


    Akurat tutaj wyciecie zdania z kontekstu, zmienia bardz osens wypowiedzi

    Ale dobrze, panie Inzynierze od silnikow spalinowych
    Wybiegnijmy troche w przyszlosc, a skad wiesz czy nie zostanie opracowany nowy stop metalu, ktory bedzie mozna uzyc w produkcji silnikow spalinowych, drastycznie redukujac mase elementow ruchomych.
    A skad wiesz, ze nie bedzie oleju silnikowego, ktory o polowe zredukuje sile tarcia wzgledem dzisiejszych.
    A skad wiesz, ze silniki spalinowe nie beda mialy za kilkadziesiat lat kilkakrtotnie wiekszego stopnia sprezania niz wspolczesne-co by podnioslo wydajnosc
    itd...

    Silnik spalinowy, to nie jest "konstrukcja zamknieta".
    Ale to gdybanie i prognozowanie na przyszlosc, tak jak w przypadku extra wydajnych akumulatorow wielkosci paczki fajek i jeszcze najlepiej ulegajacych biodegradacji.
    Dlatego dopisalem science-fiction.

    Mz na przestrzeni najblizszych kilkudziesieciu lat samochody elektryczne zwieksza swoj udzial procentowy w liczbie pojazdow, ale nie wypra silnikow benzynowych.
    Samochody elektryczne beda tylko takim dodatkiem do silnikow spalinowych, ktore ulegna udoskonaleniu.

    P.s O co my sie wogole tu spieramy. Przeciez samochodow i motocykli nie bedzie.
    Beda autoloty i motoloty jak w Powrocie do Przyszlosci
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 13-02-2018 o 14:18
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1240 z 1843 PierwszyPierwszy ... 240740114011901230123812391240124112421250129013401740 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •