Close

Strona 20 z 72 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 717
  1. #191
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie podpinaj proformy bo podpadniesz z takimi podzespołami, zrób jakąś kwotę za zestaw komputerowy do obróbki foto czy jak tam nazwiesz i już.

    Druga sprawa ale to pewnie nic nie da bo nie słuchasz żadnych rad, złóż sobie kompa na i5-8600K bez gamingowych wodotrysków bo i tak nie wykorzystasz, za 8 tysiaków można złożyć kompa plus np monitor jakiś nec EA245WMi i będziesz chyba bardziej zadowolony niż z ładnych kolorków na pamięciach i płycie głównej.
    Obudowa za 599zł z dofinansowania, oj przegoniłbym się szybko z takimi bzdurami, może warszafka jest bardziej wyrozumiała, jak chcesz testuj ich.

  2. #192

    Domyślnie

    Szczerze?
    To jak na razie czuje się jeszcze gorzej głupi niż byłem do tej pory.
    Nie słucham rad?
    No do jasnej cholery - skleiłem to w oparciu o to co tu padło.
    Płyta Asusa, procesor o którym ciągle gadamy.
    Koesh - czytasz co inni piszą, przecież ktoś mi to wprost napisał, żebym brał całość.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ale c'mon. Pół roku i niewiadoma kwota. Nie doktoryzuj się. Wrzuć cokolwiek, przecież a pół roku ceny mogą być kilkanaście-kilkadziesiąt procent inne! Pomijając już pojawienie się nowych konstrukcji i niedostępność tego co teraz wybierzesz.

    I jeszcze jedno. Zamiast ładować w rzeczy, które dadzą minimalne zmiany wydajnościowe, pojemnościowe lepiej zainwestować w dobrą myszkę/klawiaturę, wyciszoną obudowe. Ramię do monitora.
    No to co mam zrobić?
    Mam do wydania daną kwotę - chcę ją przeznaczyć jak najlepiej.
    Wybrałem to co podano tu i w innych miejscach.
    Ja się na tym nie znam.
    Wrzucić cokolwiek?
    To może znajdę jakiś zestaw z supermarketu i po sprawie.
    Albo jakiegoś taniego makbuka na odpie.... się i z głowy.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ale c'mon. Pół roku i niewiadoma kwota. Nie doktoryzuj się. Wrzuć cokolwiek, przecież a pół roku ceny mogą być kilkanaście-kilkadziesiąt procent inne! Pomijając już pojawienie się nowych konstrukcji i niedostępność tego co teraz wybierzesz.

    I jeszcze jedno. Zamiast ładować w rzeczy, które dadzą minimalne zmiany wydajnościowe, pojemnościowe lepiej zainwestować w dobrą myszkę/klawiaturę, wyciszoną obudowe. Ramię do monitora.
    No to co mam zrobić?
    Mam do wydania daną kwotę - chcę ją przeznaczyć jak najlepiej.
    Wybrałem to co podano tu i w innych miejscach.
    Ja się na tym nie znam.
    Wrzucić cokolwiek?
    To może znajdę jakiś zestaw z supermarketu i po sprawie.
    Albo jakiegoś taniego makbuka na odpie.... się i z głowy.

  3. #193

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    No to co mam zrobić?
    Mam do wydania daną kwotę - chcę ją przeznaczyć jak najlepiej.
    Musisz wpisać konkretne podzespoły?

  4. #194

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Musisz wpisać konkretne podzespoły?
    Muszę załączyć proforme lub kosztorys

  5. #195
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze raz ci napiszę, nie wpisuj podzespołów do dofinansowania, zrób to w formie "zestaw komputerowy do pracy z xxx" ( grafiką/fotografią co tam chcesz ), do tego osobno monitor graficzny i tyle, jak ma byc proforma też poproś gdzieś żeby ci zrobili na zestaw.
    Na 99% przywalą się do takich rzeczy jak wymieniasz wyżej.

    Co do niesłuchania rad to mi tam nie zależy twoja sprawa ale szkoda czasu na wałkowanie tematu przez kilka stron, podałem ci linki i nie wykorzystałeś nic, to że procesor wybiera się obecnie zależnie od budżetu i7-8700K lub i5-8600K lub i5-8400 to norma.

    Doradzę ci jak wydać rozsądnie i skutecznie 8000zł, kup zestaw na i5-8600K, nie świruj z modelami płyty i pamięciami, do zestawu dobierz monitor i jak dostaniesz na to kasę ciesz się że masz sprzęt na wiele lat, a nie że masz sprzęt gamingowy, który nawet nie wykręcisz sensownie bo będziesz się bał albo włączysz automat i ci się będzie wieszał komp.

  6. #196

    Domyślnie

    Akurat "gamingowy" to dla mnie żaden atut.
    Monitor.... kurde, ale po co skoro mam.
    Sensowny monitor to pewnie cz 2.5 - 3 tyś i to tak na siłę.

    Mówiąc szczerze to chwilowo mam taki pierdzielnik w głowie że nie wiem co i jak.

  7. #197

    Domyślnie

    koesh - przeczytaj co napisał shutterstill - tym się sugerowałem.

  8. #198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Muszę załączyć proforme lub kosztorys
    To wpisz w kosztorysie

    32gb ram
    procesor klasy.. (min. x rdzeni) lub lepszy
    dysk SSD o pojemności min 500 GB (i prędkościach ...)
    I cenę za całość.

    Nie podawaj konkretów, bo jak za pół roku okaże się, że Procesory poleciały w dół, za to znów było jakies trzęsienie i ramy są 2x droższe, to co zrobisz?

    Dostaniesz konkretną kwotę i termin wypłaty, to wtedy złożysz adekwatny sprzęt.

  9. #199

    Domyślnie

    Myślicie że to tak przejdzie?

    Gadałem dziś z kimś kto się o coś takiego starał jakieś 12 lat temu to musiał wszystko wykazać, wszystkie podzespoły.

    Po tym co koesh napisał, zacząłem się jeszcze zastanawiać w kwestii monitora.
    Fakt - zbędny mi on, póki ten co mam działa, ale jak gadałem z tym znajomym co się starał o coś podobnego, to we wniosku miał wypisane chyba 7 tyś., dostał bodajże 5-6 tyś, z tego 60% było na komputer a reszta MUSIAŁA iść na monitor.
    I teraz zaczynam mieć wątpliwości... (kuźwa, jeszcze nie zacząłem, a mam już tego wszystkiego dość... czy oni nie mogli napisać wprost jak to ma wyglądać...).

    To może podejdźmy do tego tak... (wiem, że Was już męczę, ale wiecie jak to jest - jedna wpadka i nici z tego):
    1. kosztorys na max kwoty z monitorem (teraz pytanie - czy z dobrym monitorem typu Eizo czy Nec, czy najtańszy marketowy, aby tylko zapchać dziurę)
    2. kosztorys na max kwotę za samą budę
    3. kosztorys na kwotę +/- 6 tyś. w tym monitor (no trudno, najwyżej resztę podzespołów dołożę z własnej kieszeni
    4. kosztorys na kwotę +/- 6 tyś. za samą budę

    Dzięki temu będę miał zabezpieczenie na wszelki wypadek - złożył bym wtedy wniosek na max (z monitorem), dadzą mi na pewno część/jakiś % i wtedy się będę martwił.

    W tym wniosku mam taki zapis:

    Proszę o dofinansowanie (należy podać nazwę urządzenia lub rodzaj usługi) w łącznej wysokości......... co stanowi ......% ceny brutto, pomniejszonej o ewentualne dofinansowanie z innych źródeł.
    Przewidywany koszt realizacji zadania.......... zł
    W przypadku uzyskania dofinansowania zobowiązuję się do zapłacenia z własnych środków pełnej kwoty stanowiącej różnicę pomiędzy ceną zakupu

    urządzenia wraz z kosztem wykonania usługi, pomniejszonej o ewentualne dofinansowanie z innych źródeł, a przyznaną.

    Załącznik: Faktura proforma na s

    przęt lub inny dokument potwierdzający planowany koszt zakupu.




  10. #200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Myślicie że to tak przejdzie?
    Ale dlaczego pytasz nas? Zapytaj u źródła gdzie się ubiegasz o dofinansowanie.
    Jak każą pro formę, to spytaj, co w przypadku zmiany ceny komponentu, albo jego braku, albo przyznania tylko części dotacji.

    Po prostu już na pierwszy rzut oka jedno z drugim i trzecim się nie klei (wymóg pełnej specyfikacji/upływ czasu/możliwość cżęściowej dotacji)

Strona 20 z 72 PierwszyPierwszy ... 1018192021223070 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •